در حالی که معامله گران جهت سیاست پولی را ارزیابی می کنند، سهام برای جهت گیری تلاش می کنند

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 15 Second

سهام‌های جهانی روز چهارشنبه برای مسیریابی تلاش کردند زیرا سرمایه‌گذاران ریسک‌های رکود را متعادل می‌کنند و امیدوارند بانک مرکزی آمریکا برنامه‌های خود را برای افزایش شدید نرخ بهره کاهش دهد.

شاخص سهام منطقه ای Stoxx 600 اروپا در معاملات صبحگاهی 0.2 درصد افزایش یافت، به دنبال یک جلسه کبودی در بازارهای سهام در روز سه شنبه پس از هشدار گروه رسانه های اجتماعی اسنپ در مورد شرایط کلان اقتصادی و ترس سرمایه گذاران از داده های ناامیدکننده مسکن ایالات متحده و نظرسنجی های تجاری.

شاخص FTSE 100 لندن 0.3 درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی حاکی از کاهش 0.2 درصدی S&P 500 وال استریت در افتتاحیه نیویورک بود.

فدرال رزرو که بر سیاست های پولی در سراسر جهان تأثیر می گذارد و در اواخر روز چهارشنبه صورتجلسه ای از نشست تعیین نرخ بهره در اوایل ماه مه را منتشر می کند، سیگنال های قوی مبنی بر افزایش هزینه های استقراض تا زمانی که تورم را که در بالاترین حد چهار دهه گذشته است را مهار کند، ارسال کرده است.

با این حال، برخی از تحلیلگران این سوال را مطرح می کنند که بانک مرکزی آمریکا تا چه حد برای افزایش نرخ بهره آماده است.

مری نیکولا، مدیر پورتفولیوی چند دارایی در PineBridge Investments گفت: بازارها به ما می گویند که خطرات رکود در حال افزایش است.

او افزود، اما اگر گزارش فدرال رزرو از آخرین جلسه تعیین نرخ خود شامل “زبانی باشد که حاکی از توقف است، یا اینکه آنها نگران رشد هستند، بدیهی است که واقعاً می تواند نحوه قیمت گذاری بازارها را تغییر دهد.”

سلمان بایگ، مدیر پورتفولیوی Unigestion، می‌گوید: «تعجب نمی‌کنم اگر زبان بیشتری در مورد نگاه کردن به داده‌ها ببینیم، و کمی به سمت پیاده‌گردی حرکت کنیم. [rates] در ژوئن و جولای و سپس شروع به ارزیابی مجدد.

بعید است در این مرحله یک تغییر واقعاً معنی دار باشد، زیرا آنها می خواهند نشانه های کاملاً واضحی مبنی بر تغییر تورم داشته باشند و ما هنوز به آنجا نرسیده ایم.»

فروش خانه های جدید در ایالات متحده در ماه آوریل تقریباً 17 درصد کاهش یافت و گزارش روز سه شنبه نشان داد. نظرسنجی‌های مدیران خرید همچنین نشان داد که رشد فعالیت‌های تجاری در ایالات متحده و بریتانیا در ماه می کاهش یافته است.

سهام در روز سه‌شنبه در واکنش به هجوم داده‌های ناامیدکننده، به‌شدت فروختند، به طوری که Nasdaq Composite وال استریت 2.3 درصد کاهش یافت.

اوراق قرضه خزانه داری که تمایل به واکنش مثبت به انتظارات کاهش نرخ بهره در سپرده های نقدی نشان می دهند نیز افزایش یافتند.

S&P 500 هفته گذشته در محدوده بازار نزولی قرار گرفت که به عنوان افت 20 درصدی نسبت به اوج اخیر تعریف شد، در حالی که نزدک حدود 30 درصد کمتر از بالاترین رقم نوامبر 2021 است.

بازده اسکناس 10 ساله خزانه داری، که هزینه های استقراض در سراسر جهان را تامین می کند و با افزایش قیمت ابزار بدهی کاهش می یابد، در معاملات صبح روز چهارشنبه اروپا 0.03 واحد درصد کاهش یافت و به 2.73 درصد رسید که در حدود پایین ترین سطح یک ماهه است.

بازدهی دو ساله خزانه داری که از نزدیک انتظارات نرخ بهره را دنبال می کند، با 2.51 درصد معامله شد که در اوایل ماه مه به بالای 2.8 درصد افزایش یافت.

در سایر نقاط بازار، شاخص گسترده FTSE سهام آسیا و اقیانوسیه 0.2 درصد افزایش یافت زیرا بورس در هنگ کنگ، سرزمین اصلی چین، کره جنوبی و استرالیا همگی با افزایش قیمت بسته شدند.

یورو 0.6 درصد در برابر دلار کاهش یافت و به کمتر از 1.07 دلار رسید، زیرا جهشی توسط کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، که نشان دهنده پایان نرخ های بهره منفی در منطقه یورو بود، تقویت شد.

نفت خام برنت، معیار نفت، 1 درصد افزایش یافت و به 114.7 دلار در هر بشکه رسید.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *