در حالی که جنگ در چندین جبهه ادامه دارد، اوکراین کشته‌های روس را جمع‌آوری می‌کند

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 14 Second

کیو: اجساد سربازان روسی کشته شده در اوکراین به محوطه راه آهن در خارج از کیف آورده شد و با صدها نفر دیگر در یک قطار یخچالی چیده شد و منتظر زمان بازگرداندن آنها به خانواده هایشان بودند.

ولودیمیر لیامزین، افسر ارشد رابط غیرنظامی-نظامی روز جمعه (13 مه) به رویترز گفت: «بیشتر آنها از منطقه کیف آورده شده اند، تعدادی از منطقه چرنیهیو و از برخی مناطق دیگر نیز هستند. لباس‌های محافظ سر تا پا سفید، کیف‌های بدنه را به داخل خودروهای جعبه‌ای بلند می‌کردند.

او گفت که قطارهای یخچال دار مستقر در مناطق دیگر در سراسر اوکراین برای همین اهداف شوم مورد استفاده قرار می گیرند.

در حالی که هیچ تخمین قابل اعتمادی از میزان تلفات وجود ندارد، صحنه فیلم‌برداری شده توسط رویترز طعم تلخ قیمتی را که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از زمان دستور حمله به اوکراین در 24 فوریه می‌پردازد، ارائه کرد.

یک روز قبل، ارتش اوکراین عکس های هوایی از بقایای سوخته و رها شده یک ستون زرهی روسی که در تلاش برای عبور از رودخانه در منطقه دونباس، که به میدان اصلی نبرد تبدیل شده است، منتشر کرد.

رویترز نتوانست گزارش اوکراین را تأیید کند، اما وزارت دفاع بریتانیا گفت که یک پل پانتون و بخش‌هایی از یک گردان زرهی در رودخانه سیورسکی دونتس منهدم شده است، در حالی که نیروهای روسی تلاش می‌کردند از نقاط دفاعی دیگر در دونباس عبور کنند.

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین در یک پست فیسبوکی گفت: “ما وارد مرحله جدید و طولانی جنگ می شویم.”

نیروهای اوکراینی که سریع‌ترین دستاوردهای ارضی خود را از زمان وادار کردن مهاجمان روسی به ترک پیشروی در کیف بیش از یک ماه پیش به دست آورده‌اند، دشمنان خود را از دومین شهر بزرگ، خارکف، دور کرده‌اند.

این شهر در شمال شرقی که تحت بمباران شدید قرار گرفته بود، حداقل دو هفته است که ساکت بوده است. روزنامه‌نگاران رویترز تأیید کرده‌اند که اوکراین منطقه‌ای را که تا رودخانه سیورسکی دونتس در حدود 40 کیلومتری شرق امتداد دارد، کنترل می‌کند.

با این حال، مسکو همچنان روستاهای مجاور، از جمله درگاچی، در 10 کیلومتری شمال خارکف را بمباران می کند.

ویاچسلاو زادورنکو، شهردار درگاچی، پس از اصابت موشک به ساختمانی که برای توزیع کمک استفاده می شد، به رویترز گفت: «من نمی توانم آن را چیزی جز یک اقدام تروریستی بنامم.

روسیه که هدف قرار دادن غیرنظامیان را تکذیب می کند، گفت که نیروهایش به یک انبار تسلیحات ضربه زده اند، یک هواپیمای سوخو 27 اوکراینی را در منطقه خارکف سرنگون کرده و پالایشگاه نفت کرمنچوک در مرکز اوکراین را از کار انداخته اند.

رویترز نمی تواند به طور مستقل این ادعاها را تأیید کند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.