دارایی های شرکت های بزرگ در معرض خطر فزاینده تأثیر آب و هوا: S&P Global

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 9 Second

داده‌ها و تحلیل‌های ارائه‌دهنده شاخص و رتبه‌بندی S&P Global در روز پنجشنبه (15 سپتامبر) نشان داد که بیش از 90 درصد از بزرگترین شرکت‌های جهان تا دهه 2050 حداقل یک دارایی خواهند داشت که به شدت در معرض تأثیرات فیزیکی تغییرات آب و هوایی قرار دارد.

از موج گرما گرفته تا سیل، رویدادهای شدید آب و هوایی به طور فزاینده‌ای باعث آشفتگی در سراسر جهان می‌شوند و شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران را وادار می‌کنند تا به دنبال درک بهتر و اندازه‌گیری خطرات برای دارایی‌های خود باشند.

اگر جهان به همان مسیر کنونی خود ادامه دهد و نتواند انتشار گازهای گلخانه ای مخرب آب و هوا را مهار کند، 98 درصد از بزرگترین شرکت ها – طبقه بندی شده در فهرست S&P Global 1200 – ممکن است تا دهه 2090 به شدت در معرض خطر قرار گیرند. .

با این حال، اگر هدف توافقنامه آب و هوای پاریس برای محدود کردن گرمایش زمین به کمتر از 2 درجه سانتیگراد محقق شود، سهم شرکت های بزرگ با دارایی های در معرض خطر فیزیکی بالا می تواند در این دوره به 39 درصد کاهش یابد.

جیمز مک ماهون، مدیر اجرایی، “سرمایه گذاران و شرکت ها به دنبال تجزیه و تحلیل های پیشرفته برای پاسخ به تاثیر مالی تغییرات آب و هوا هستند. ضروری برای این، توانایی کمی کردن تاثیر مالی تغییر آب و هوا در سطح دارایی برای فعال کردن برنامه ریزی کاهش و سازگاری معنی دار است.” افسر خدمات آب و هوا، بخشی از S&P Global، در بیانیه ای گفت.

S&P با استفاده از مدل‌های اقلیمی که فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی جو، زمین‌ها و اقیانوس‌ها را شبیه‌سازی می‌کند، گفت که توانسته است ریسک بیش از 20000 شرکت و بیش از 870000 مکان دارایی را ارزیابی کند و هر کدام را در مقیاس صفر تا 100 به‌دست آورد.

تا دهه 2050، هر شرکت حداقل یک دارایی با امتیاز بیش از 75 خواهد داشت که در معرض خطر قابل توجهی از گرمای شدید، سرمای شدید، آتش‌سوزی، تنش آبی، خشکسالی، سیل ساحلی، سیل رودخانه‌ای و مناطق استوایی است. طوفان

پس از امتیاز دهی به دارایی برای مواجهه با ریسک فیزیکی، S&P می‌تواند تاثیر مالی را محاسبه کند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا با قرار گرفتن در معرض ریسک خود سازگار شوند.

مک ماهون گفت: «به عبارت ساده، این مجموعه داده به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا ریسک‌های آب و هوایی خود را درک کنند – و به‌طور حیاتی، چه هزینه‌هایی ممکن است داشته باشند».

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.