دادگاه فیجی حکم داد ایالات متحده می تواند قایق روسی را توقیف کند

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 32 Second

سیدنی: دادگاه فیجی روز سه شنبه (3 مه) حکم داد که ایالات متحده می تواند 21 روز پس از ورود یک قایق تفریحی متعلق به روسیه و توقیف آن توسط پلیس، توقیف کند، زیرا ایالات متحده و متحدانش روسیه را به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین تحت فشار قرار می دهند.

مقامات ایالات متحده ادعا می کنند که کشتی لوکس، Amadea، در نهایت متعلق به سلیمان کریموف، الیگارش روسی است که توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا تحریم شده است.

گروه ویژه وزارت دادگستری ایالات متحده بر توقیف قایق‌های تفریحی و سایر دارایی‌های لوکس برای تحت فشار قرار دادن مالی الیگارش‌های روسی در تلاش برای تحت فشار قرار دادن ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در مورد جنگ در اوکراین تمرکز کرده است.

دفتر مدیر دادستان عمومی فیجی (DPP) در بیانیه ای گفت: دادگاه عالی فیجی دستور توقیف آمادئا را صادر کرد.

این دستور پس از آن صادر شد که DPP برای ثبت حکم ایالات متحده برای توقیف قایق تفریحی درخواست کرد.

وکلای کشتی، شرکت حقوقی Haniff Tuitoga، به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند، اما رسانه‌ها گزارش دادند که وکلای Amadea گفته‌اند که برای جلوگیری از یدک‌کشی کشتی به دنبال اقامت موقت هستند.

کشتی آمادئا ماه گذشته پس از یک سفر 18 روزه در اقیانوس آرام از مکزیک وارد فیجی شد.

پلیس فیجی آن را بازداشت کرد و از کاپیتان آن سوال شد که چرا بدون ترخیص گمرکی وارد آب های فیجی شده است.

دادگاه عالی فیجی ماه گذشته با صدور حکمی مانع از خروج آمادئا از فیجی شد تا زمانی که دادگاه حکم توقیف ایالات متحده را بررسی کند.

مقامات فیجی گفتند که به درخواست ایالات متحده بر اساس قانون امور جنایی کمک متقابل فیجی عمل می کنند.

وکلای مالک ثبت شده این قایق بادبانی موتوری 107 متری، Millemarin Investments، مالکیت نهایی آن را رد کرده اند.

رسانه ها گزارش دادند که آنها به دادگاه گفتند که مالکیت آن متعلق به یک الیگارش روسی دیگر، ادوارد خدایناتوف، رئیس سابق غول نفتی روس نفت است که تحریم نشده است.

مقامات فیجی استدلال کرده بودند که دادگاه نیازی به تعیین مالکیت کشتی ندارد، تنها این که مشمول حکم ایالات متحده در یک پرونده پولشویی است.

آمریکا در سال‌های 2018 و 2014 در واکنش به اقدامات روسیه در سوریه و اوکراین، کریموف، سیاستمدار سابق روسی را که ثروت خود را با طلا به دست آورده بود، تحریم کرد.

سفارت ایالات متحده در Suva بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر در مورد حکم دادگاه پاسخ نداد.

در یک پرونده جداگانه گروه Taskforce KleptoCapture که به اقیانوس آرام مرتبط است، قایق تفریحی 78 متری تانگو که گفته می شود متعلق به الیگارش روسی ویکتور وکسلبرگ است، توسط پلیس اسپانیا به نمایندگی از مقامات آمریکایی در ماه آوریل توقیف شد.

تانگو در کشور جزیره‌ای جزایر کوک در اقیانوس آرام پرچم‌گذاری شده است، که گفته است در تحقیقات کمک کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه و مهاجرت جزایر کوک به رویترز گفت که جزایر کوک اطلاعاتی را ارائه کرده اند که به بازرسان اجازه می دهد کشتی را با مالک آن مرتبط کنند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.