جمع بندی روزانه، 4 اوت: چین به اطراف تایوان موشک شلیک می کند. مالزی می گوید هنوز تصمیمی برای لغو ممنوعیت صادرات مرغ گرفته نشده است

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

بیایید شما را در جریان اخبار برتر روز قرار دهیم.

چین بزرگترین مانورهای نظامی خود را در اطراف تایوان روز پنجشنبه (4 اوت) آغاز کرد و چندین موشک به آب های اطراف تایوان شلیک کرد.

نمایش قدرت در برخی از شلوغ ترین آبراه های جهان و پس از بازدید نانسی پلوسی، رئیس مجلس ایالات متحده از این جزیره صورت می گیرد.

خطوط هوایی کره جنوبی به طور موقت پروازهای خود به تایوان را لغو کرده اند و شرکت های هواپیمایی سنگاپور از مناطقی که تحت تأثیر تمرینات شلیک مستقیم چین قرار گرفته اجتناب می کنند.

مانورهای چین در یک «آب فوق‌العاده شلوغ» انجام می‌شود که برای عرضه نیمه‌هادی‌های حیاتی و تجهیزات الکترونیکی تولید شده در مرکز کارخانه‌های آسیای شرقی به بازارهای جهانی استفاده می‌شود.

تحلیلگران هشدار می دهند که بسته شدن این مسیرهای حمل و نقل – حتی به طور موقت – عواقبی نه تنها برای تایوان بلکه برای زنجیره های تامین جهانی نیز خواهد داشت.

وزارت کشاورزی و صنایع غذایی مالزی تصریح کرد که ممنوعیت صادرات مرغ در حال حاضر همچنان به قوت خود باقی است.

رونالد کیاندی، وزیر کشاورزی، پیش از این گفته بود که ممنوعیت صادرات مرغ قرار است در 31 اوت پایان یابد.

این وزارتخانه گفت که هر تصمیمی برای لغو این ممنوعیت بر اساس مطالعه در مورد موجودی و تولید در سطح مزرعه توسط دولت اتخاذ خواهد شد.

مصرف کنندگان بیشتری به مارک های سوپرمارکتی روی می آورند زیرا تورم چیزی را که می توانند با همان مقدار پول خریداری کنند کاهش می دهد.

یک سوپرمارکت زنجیره‌ای می‌گوید، اما ارزان‌تر بودن لزوماً به معنای پایین‌تر بودن نیست، زیرا محصولات می‌توانند از همان تولیدکننده‌ای باشند که کالاهای مارک‌دار را تولید می‌کنند. این توضیح داد که چرا تولیدکنندگان می خواهند محصولات خود را با مارک های خانگی سوپرمارکت ها بفروشند.

لالتا “لیتا” نیتیاناندان، جست‌وجوی علف‌های هرز می‌گوید: بیش از 120 نوع علف‌های هرز خوراکی به‌طور وحشی در سنگاپور رشد می‌کنند.

او و همکارش آلکسیوس یئو به CNA Lifestyle درباره خوراکی‌هایی که باید مراقب آن‌ها بود و اینکه چگونه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد – نه تنها برای تزیین سالاد، بلکه برای خواص دارویی گزارش‌شده‌شان، گفت.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *