جانسون استعفا می دهد، اما رژیم تجاری تصادفی بریتانیا باقی می ماند

اقتصادی
0 0
Read Time:7 Minute, 37 Second

این مقاله نسخه ای از خبرنامه اسرار تجاری ما در سایت است. ثبت نام اینجا تا هر دوشنبه خبرنامه را مستقیماً به صندوق ورودی خود ارسال کنید

به خودم قسم – و قسم خورد – اینکه قرار نیست من به دنبال سیاست تجاری بریتانیا کشیده شوم و در عوض ذهنم را روی چیزهای بالاتر و اساسی تر نگه دارم. اما انفجار تماشایی بدترین نخست وزیر تاریخ بریتانیا بدون اظهار نظر نمی تواند بگذرد. من وسوسه شدم که خبرنامه امروز را عنوان کنم “دلقک سر می رود اما سیرک تجاری شروع می شود”، با این تفاوت که ابتدا شخص دیگری این کار را انجام داد. مشابهو دوم، اگر از دلقک‌های حرفه‌ای درباره جانسون بپرسید، به شدت انکار می‌کنید که او یکی از آنهاست. اما من پرت می شوم. مقاله اصلی امروز به مسیری می پردازد که احتمالاً در آن سیاست زیر نظر رهبر جدید بریتانیا پیش می رود و به رقبای فکری می پردازد، در صورتی که بتوانیم آنها را با این اصطلاح، در حزب محافظه کار بریتانیا محترم بشماریم. آب های نمودار شده به علل افزایش قیمت بنزین در بریتانیا می پردازد. فکری در این مورد یا هر چیز دیگری؟ من در [email protected] هستم، یا به این ایمیل پاسخ دهید.

در تماس باشید. به من ایمیل بزنید [email protected]

رگه مخرب محافظه کاران عمیق است

آخرین باری که در این مورد نوشتم، نظرم این بود که سیاست بریتانیا در رابطه با اتحادیه اروپا و پروتکل ایرلند شمالی بدیهی است که دیوانه است، اما نمایش جانبی بسیار مهم سیاست تجاری غیر اتحادیه اروپا در واقع به لطف صلاحیت کارمندان دولت به خوبی اجرا شد. و غریزه آزادسازی برخی وزرا.

به نظر می رسد من کمی خوشبین بودم. دو هفته پیش بریتانیا نه تنها تصمیم گرفت کمانچه رژیم دفاع تجاری خود برای ادامه اعمال تعرفه های حفاظتی فولاد، اما دولت تمام تلاش خود را کرد و تاکید کرد که احتمالاً قوانین سازمان تجارت جهانی را زیر پا گذاشته است. دولت‌ها قبلاً قوانین سازمان تجارت جهانی را آشکارا زیر پا گذاشته‌اند. موقعیت مشابه تعرفه های فولاد جورج دبلیو بوش در سال 2002 بود که آشکارا با هدف پیروزی در انتخابات میان دوره ای آن سال بود. اما حداقل دولت او پیش از از دست دادن پرونده اجتناب ناپذیر WTO و لغو آنها در سال 2003، تظاهر به قانونی بودن آنها کرد.

بر این اساس، من تحلیل استاندارد خود را از سیاست تجاری بریتانیا به شرح زیر تغییر می دهم. سیاست اتحادیه اروپا این کشور مایه خرسندی است. هر کاری غیر اتحادیه اروپا اگر توسط کارمندان دولت اداره شود بسیار خوب انجام می شود، اما زمانی که وزرا شروع به ایده گرفتن کنند، یک تاس پرتاب می شود.

متأسفانه، این دور از انتظار است که هر یک از جانشینان احتمالی جانسون به تقابل ها بر سر پروتکل ایرلند شمالی پایان دهد. (این یکی دیگر از قوانین سرانگشتی من است که ممکن است مجبور به بازنگری آن شوم – اینکه بریتانیا همیشه وقتی از اتحادیه اروپا خواسته می شود بین رویارویی و هرج و مرج یکی را انتخاب کند، تسلیم می شود.) مطمئناً، مقامات اتحادیه اروپا اینطور فکر نکن. حتی نامزدهای نسبتا میانه رو سابق رهبری Remainer (تام توگندات، جرمی هانت) احساس نیاز به حمایت از لایحه پروتکل ایرلند شمالی. بهترین چیزی که می‌توانیم به آن امیدوار باشیم این است که این یک مذاکره حاشیه‌ای است، نه یک جنگ تجاری واقعی، اما حتی این یک ایده واقعا بد است.

برای بیت غیر اتحادیه اروپا از سیاست تجاری بریتانیا («و جدا از آن، خانم لینکلن…”) تصادفی بودن تصمیمات وزیران به وضوح مدیون رشته های فکری رقیب یا شاید غریزه در حزب محافظه کار است. یکی از آنها پیوست استاندارد به تجارت آزاد است که معمولاً ریشه در برخی از تحلیل‌های ریکاردی قرن نوزدهم دارد، اما گاهی اوقات اما نه همیشه با پیوند شبه امپراتوری به کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده ترکیب می‌شود. دومی که موضوع ایرلند شمالی و پادمان های فولادی را پیش می برد، یک ناسیونالیسم بریتانیایی (و اغلب به طور خاص انگلیسی) است که تماماً در مورد اتکا به خود و گفتن به خارجی ها از کجا پیاده شوند. به طرز جالبی، مارگارت تاچر موفق شد این دو را در یک شخص ترکیب کند، ابتدا در گسترش تجارت آزاد در اتحادیه اروپا از طریق ایجاد بازار واحد مؤثر بود، اما سپس به دلیل جاه‌طلبی‌هایش برای اتحاد اجتماعی و سیاسی علیه بروکسل مخالفت کرد. اما من پرت می شوم.

لیز تراس و پنی موردانت، دو نامزد پیشرو که در وزارت تجارت بین‌الملل کار کرده‌اند، از نظر ایدئولوژیک خود را در اردوگاه اول قرار می‌دهند. تراس، شجاعانه برای یک نماینده مجلس با حوزه انتخابیه روستایی، به استرالیایی ها کاهش تعرفه های کشاورزی بزرگی را که در توافق دوجانبه می خواستند، داد. دیدگاه‌های آتلانتیستی تجارت آزاد موردانت در مورد تجارت در سخنرانی او در مرکز کارتر در ایالات متحده در دسامبر گذشته بیان شده است. با نگاهی بسیار اغراق آمیز از جایگاه بریتانیا شروع شد. ظاهراً برگزیت به این معنی است که بریتانیا «خود را به یک بازیکن در صفحه شطرنج جهانی تبدیل کرده است و ایالات متحده باید موقعیت جدید بریتانیا را درک کرده و بشناسد». در حال حاضر، آن استادان بزرگ مغز کهکشانی در لندن، یک پیاده بی دفاع را می فرستند که با وجود ایالات متحده، بی پروا به سمت ملکه اتحادیه اروپا حرکت می کند. تلاش برای هشدار دادن به آنها اما من پرت می شوم.

مشکل دیدگاه تجارت آزاد در اقتصادهای پیشرفته این است که، به استثنای برخی از بخش‌های کشاورزی، مقررات به جای تعرفه‌ها مسئله بزرگی است. شما نمی توانید یک طرفه مقررات را به رسمیت بشناسید. سخنرانی موردانت حداقل این را تشخیص داد، اما بسیار خوش بینانه بود که ارزش های مشترکی که ظاهراً بین بریتانیا و ایالات متحده وجود دارد، به نحوی این کارها را انجام خواهد داد. او می‌خواست «تنظیمات مبتنی بر نتایج منطبق با قوانین رایج ما» مبتنی بر پذیرش برابری با قوانین شرکای تجاری به جای کتاب قوانین تجویزی اتحادیه اروپا.

اگر موردانت می‌خواهد دیدگاه‌های سخت‌گیرانه‌ای در مورد مقررات و معادل‌سازی داشته باشد، باید با والدین آمریکایی که سعی در خرید شیر خشک وارداتی برای نوزادان دارند، شرکت‌های بیمه لندن به صورت ایالت به ایالت برای راه‌اندازی در ایالات متحده یا سازندگان هگیس اسکاتلندی صحبت کند. ممنوع شد از بازار ایالات متحده از سال 1971 به دلایل باطنی ایمنی مواد غذایی. توافقاتی که بریتانیا اخیراً با تعدادی از ایالت های ایالات متحده ادعا کرد، آرزویی بیش نیست.

این یک چشم انداز تیره و تار برای بریتانیا و تجارت است، و من تمام تلاشم را می کنم تا به نادیده گرفتن آن برگردم. برای حزبی که ظاهراً بازار محور است، محافظه کاران اغلب در طول قرن ها خصومت جدی برای باز کردن تجارت نشان داده اند. به لطف وسواس آنها در نبردهای بی پایان با اتحادیه اروپا چه از داخل و چه از خارج، آنها دوباره اینجا هستند. غریزه آزادسازی برخی وزرا کمی این موضوع را بهبود می بخشد، اما نباید انتظار داشته باشیم که رژیم در زمان نخست وزیر جدید تفاوت زیادی با رژیم قبلی داشته باشد.

علاوه بر این خبرنامه، من هر چهارشنبه یک ستون اسرار تجاری برای FT.com می نویسم. برای خواندن جدیدترین و مراجعه به اینجا کلیک کنید ft.com/trade-secrets برای دیدن همه ستون ها و خبرنامه های قبلی من نیز.

آب های نمودار شده

با پوزش از کسانی که ممکن است این خبرنامه را یک خبرنامه وسواس بریتانیا بدانند، اما یک تحلیل محلی جالب از یک نگرانی جهانی در حال حاضر وجود داشت – افزایش قیمت سوخت خودرو در پمپ های پمپ های خدمات. ناراحتی در بین رانندگان بریتانیایی، از جمله کندی رانندگان که باعث توقف برخی از بزرگراه‌ها شد، به نارضایتی از خرده‌فروش‌هایی که بنزین خود را ارائه می‌کنند، دامن زده است و این امر باعث تحقیقات توسط سازمان رقابت و بازار شده است.

نمودار خطی قیمت هر لیتر (p) که بالاترین رکورد قیمت سوخت بریتانیا را نشان می دهد

یافته‌های اولیه – که شواهد کمی از افزایش قیمت‌ها توسط اپراتورهای پمپ بنزین وجود دارد – این حقیقت ناخوشایند را نشان می‌دهد که در نفت مانند سایر کالاهای حیاتی، مشکلات ماهیت بین‌المللی دارند و در این مورد بیشتر به دلیل شکست تجارت ناشی از یک رشد بزرگ است. شرکای تجاری غربی به تامین کننده (روسیه) وضعیت نامناسبی داده و ظرفیت خود را به دلیل کووید-19 از دست داده است. (جاناتان مولز)

FT گزارش می دهد که حتی مقامات دولت ایالات متحده که از برداشتن تعرفه ها بر واردات از چین حمایت می کنند، اذعان می کنند که این امر کار زیادی برای کاهش تورم انجام نخواهد داد.

در همین رابطه، اکونومیست می گوید که جو بایدن است نگاه کردن به گزینه های دیگر نسبت به تعرفه هایی که بر چین اعمال می شود.

WSJ گزارش ها در مورد چگونگی تلاش یک شرکت برای مهندسی مجدد زنجیره تامین خود برای حذف چین.

قیمت کالاها در ماه‌های اخیر به شدت کاهش یافته است، احتمالاً به دلیل ترس از رکود اقتصادی که به تقاضای جهانی ضربه می‌زند.


اسرار تجاری توسط ویرایش شده است جاناتان مولز


اروپا اکسپرس – راهنمای ضروری شما برای آنچه در اروپا امروز مهم است. ثبت نام اینجا

بریتانیا پس از برگزیت – از آخرین تحولات به روز باشید، زیرا اقتصاد بریتانیا با زندگی خارج از اتحادیه اروپا سازگار می شود. ثبت نام اینجا

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.