تورم: برخی از سهام مصرف کننده برابرتر از سایرین هستند

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 35 Second

تورم در روز سه‌شنبه کمکی مضاعف به صنایع مصرف‌کننده کرد. گروه تحویل غذا در بریتانیا Ocado و Fever-Tree که آب مقوی تولید می کند، هر دو گفتند که افزایش هزینه های انرژی به تعداد آنها آسیب می زند.

تورم به گونه‌ای متفاوت به کسب‌وکارهای مصرف‌کننده ضربه می‌زند، زیرا مسیر خود را در سیستم طی می‌کند. فشار هزینه ها با کاهش سرعت اقتصادها، اما به صورت ناهموار، کاهش می یابد. برخی از کالاهای کشاورزی نزدیک به سطح نرمال هستند. قیمت انرژی در حال کاهش است، اما از نظر تاریخی بسیار شیب دار است.

حاشیه‌های چاق‌تر دارندگان برند، بهتر از برداشت‌های باریکی که خرده‌فروشان دریافت می‌کنند، آن‌ها را کاهش می‌دهد.

هر دو عامل Fever-Tree را در موقعیت قوی‌تری نسبت به Ocado Retail، سرمایه‌گذاری مشترک گروه تحویل با مارکس و اسپنسر قرار می‌دهند. متخصص میکسر انتظارات سود سال را برآورده خواهد کرد. خرده فروشی Ocado صرفاً یکنواخت خواهد شد.

سهام شرکت مادر Ocado بیش از یک دهم سقوط کرد. این کشور به شدت در معرض قیمت های بالاتر انرژی و هزینه های سرسام آور یخ خشک مورد استفاده برای حمل و نقل کالاهای یخ زده قرار دارد.

آنها با هم ممکن است تا 45 میلیون پوند به هزینه های گروه در سال جاری اضافه کنند و بخش عمده ای از درآمد را از خط بالای حدود 2 میلیارد پوند حذف کنند. انتظار می‌رود که فروش برای اولین بار در سال جاری کاهش یابد، زیرا مصرف‌کنندگان کاهش می‌دهند و اندازه سبد خریدشان را نسبت به سطوح دوران همه‌گیری کاهش می‌دهند.

افزایش قیمت بنزین با افزایش هزینه های بطری های شیشه ای به Fever-Tree آسیب می رساند. به گفته این سازمان، حاشیه سود ناخالص در نیمه اول سال 6.7 واحد درصد کاهش یافته است. اما با افزایش ظرفیت ایالات متحده، با کاهش هزینه های حمل و نقل بین اقیانوس اطلس، این امر را جبران می کند. کمبود کارگران بزرگترین مانع در برابر این تلاش است.

هر دو گروه همچنان در حال رشد هستند. تحلیلگران انتظار دارند فروش Fever-Tree سال را 15 درصد افزایش دهد. تعداد مشتریان در Ocado 23 درصد رشد کرد و به تقریباً 1 میلیون رسید. اضافه شدن ظرفیت، 200000 سفارش هفتگی را به 374000 سفارش در سه ماهه سوم اضافه خواهد کرد.

متأسفانه تورم و نرخ بهره بالاتر ارزش درآمدهای آتی را کاهش می دهد. سهام در هر دو کسب و کار حداقل نیمی از ارزش خود را در سال گذشته از دست داده است. چند برابری درآمد Fever-Tree در مقایسه با میانگین بلندمدت 35 برابر 20 برابر است.

گروه‌های مصرف‌کننده چاره‌ای جز جمع شدن در گوشه‌ای دارند و بازارهایی که در حال صرف غذا هستند را در پیش می‌گیرند. شرایط سخت اقتصادی و بازارهای سهام ضعیف برای ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت.

خبرنامه محبوب ما برای مشترکین حق بیمه دو بار در هفته منتشر می شود. روز چهارشنبه یک موضوع داغ از یک مرکز مالی جهانی را تحلیل می کنیم. روز جمعه موضوعات مهم هفته را تشریح می کنیم. لطفا ثبت نام کنید اینجا.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.