ترامپ در انتخابات سنای آلاباما شرط بندی بزرگی دارد

سیاسی
0 0
Read Time:7 Minute, 7 Second

به گفته دو نفر از نزدیکان رئیس جمهور سابق، رئیس جمهور سابق، که بروکز را در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه سنا آلاباما قبل از کنار گذاشتن او با شکست کمپین انتخاباتی اش تایید کرد، از عملکرد بروکس در جریان تبادل نظر خرسند بود. دیگر چهره های برتر MAGA نیز از بروکس تمجید کردند، از جمله استیو بنن، که در Gettr Sunday پست کرد که “مو بروکس بالاخره یادداشت را دریافت کرد!”

بازگشت بروکس به لطف MAGA، ترامپ را در موقعیتی نامناسب قرار داده است. با نزدیک شدن به دور دوم انتخابات جمهوری خواهان در سنا در 21 ژوئن، آلاباما فرصتی عالی برای ترامپ فراهم می کند تا نتیجه را با تایید دیرهنگام تعیین کند – و در نتیجه رکورد برد- باخت خود را پس از یک سری شکست های برجسته حفظ کند.

اما انتخاب او واضح نیست. کتی بریت، نامزد پیشتاز، نامزد مورد نظر سناتور میچ مک کانل، دشمن ترامپ است. بروکس یک دشمن مک کانل است.

جان گری، یک استراتژیست جمهوری خواه در ایالت، با اشاره به اینکه ترامپ ماه ها پیش تصمیم می گرفت برای یک نامزد جدید کمپین انتخاباتی کند، گفت: «راستش، من هیچ مزیتی برای ورود او نمی بینم. با این حال، من فکر می کنم، این خاطره از حضور مو در گذشته با رئیس جمهور و سیاست های او وجود دارد.

بریت، رئیس سابق ستاد سناتور بازنشسته ریچارد شلبی، آخر هفته گذشته پس از کسب مقام اول در انتخابات مقدماتی 24 می، با 15 درصد بیشتر از بروکس، اما از آستانه 50 درصدی که برای جلوگیری از دور دوم انتخابات لازم است، با ترامپ تلفنی صحبت کرد. به گفته یکی از افراد مطلع از این تماس، ترامپ در طول این گفتگو گفت که می خواهد در دور دوم رای گیری مستقل را ببیند.

یکی از نزدیکان به کمپین گفت که مدل سازی داخلی بریت او را 15 امتیاز نشان می دهد، و کمپین شاهد نظرسنجی مستقل بوده است که او را حتی بالاتر می برد.

یکی از نزدیکان به رئیس جمهور گفت که ترامپ «هنوز تصمیمی در مورد مداخله در دور دوم نگرفته است» و اضافه کرد که بعید است ترامپ کنار بیاید. اگر قرار بود ترامپ برگردد و دوباره بروکز را تأیید کند، می‌توانست این استدلال را مطرح کند که پس گرفتن تأییدیه دو ماه پیش به او «درسی آموخت»، آن شخص گفت: «مو مستقیم شد و از آن زمان بسیار قوی بوده است». لفاظی در مورد انتخابات 2020

جسیکا تیلور، کاندیدای سابق در سنا که پیشتر انصراف داده بود، گفت: «مطمئناً فکر می‌کنم که مو بروکس ایده‌آل‌تر با ترامپ است، و مطمئناً فکر می‌کنم که اگر او برگردد و مو بروکس را دوباره تأیید کند، کمک خواهد کرد.» امسال برای حمایت از مایک دورانت که هفته گذشته در جایگاه سوم قرار گرفت. تیلور اکنون در دور دوم از بروکس حمایت می کند.

بروکس که برای اولین بار در سال 2010 پس از گذراندن 25 سال به عنوان قانونگذار ایالتی و عضو کمیسیون کانتی مدیسون به کنگره انتخاب شد، تلاش هایی را در کنگره برای مخالفت با تایید پیروزی جو بایدن در سال 2020 رهبری کرد – از جمله سخنرانی در 6 ژانویه ترامپ. 2021، رالی. اما ترامپ کاهش حمایت بروکس در طول زمستان را به دلیل اظهارنظرهای نماینده کنگره در سال گذشته که جمهوری‌خواهان را تشویق کرد از سال 2020 حرکت کنند و تلاش‌های خود را بر پیروزی در انتخابات 2022 و 2024 متمرکز کنند، مقصر دانست.

با این حال، بریت به دنبال دفاع از روایت دزدیده شده ترامپ در انتخابات نبوده است. او به‌دقت به سؤالات مربوط به این موضوع پاسخ داده است و پیشنهاد می‌کند که در صداقت انتخابات مشکلاتی وجود دارد و باید «ممیزی پزشکی قانونی در سراسر کشور» انجام شود، اما او از اعلام تقلبی بودن پیروزی بایدن خودداری کرد.

بریت، رئیس سابق شورای بازرگانی آلاباما، تابستان گذشته مورد انتقاد شدید ترامپ قرار گرفت، اما از آن زمان برای جلب احترام او تلاش کرده است. ترامپ در ژوئیه گذشته با اشاره به شلبی، بریت را «دستیار» «سناتور رینو از آلاباما» خواند و گفت که او «آن چیزی نیست که کشور ما به آن نیاز دارد». با این حال، پس از اینکه ترامپ در ماه مارس اعلام کرد که حمایت خود از بروکس را لغو می کند، گفت که حمایت جدیدی را در این رقابت صادر خواهد کرد که به بریت یا دورانت اشاره می کند.

اما مرحله اولیه بدون تایید جدید آمد و رفت.

برای ترامپ، آلاباما ایالت مهمی است که در پی یک سری از دست دادن ها در سه انتخابات مقدماتی فرمانداری، باید به درستی برآید. این یک سنگر محافظه کار است که او به راحتی دو بار آن را به دست آورد، اما در جایی که سابقه تایید او در هم آمیخته است – و نیاز به اثبات دارد.

در انتخابات ویژه اولیه مجلس سنای جمهوری‌خواه این ایالت در سال 2017، سناتور لوتر استرنج، نامزد مورد تایید ترامپ، منصوب شد. ترامپ سپس از روی مور، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات عمومی حمایت کرد، اما مور در میان یک سری رفتارهای نادرست جنسی، از داگ جونز دموکرات شکست خورد.

برخی از فعالان حزبی در آلاباما هنوز مک‌کانل را به خاطر هزینه‌کردن یک کرسی امن جمهوری‌خواه در سنا در سال 2017 سرزنش می‌کنند، زمانی که سوپر PAC متحد او هزینه‌های زیادی برای حمله به بروکس – که در انتخابات ویژه نیز شرکت می‌کرد – در تلاش برای تقویت استرنج هزینه کرد. در عوض، با افزایش حمایت از مور، این طرح نتیجه معکوس داد و او نامزد حزب شد.

این احساسات منحصر به فرد ضد مک کانل در آلاباما – همراه با تحقیر عمومی ترامپ از رهبر جمهوری خواه سنا – چیزی است که بروکس سعی دارد از آن استفاده کند و کمپین را به عنوان “MAGA در مقابل میچ” قرار دهد. او برای ماه‌ها در یک «تور مک‌کانل آتش‌سوزی» در سراسر ایالت بوده است و متعهد شد که در صورت انتخاب شدن، از سناتور کنتاکی به عنوان رهبر حمایت نکند.

گری در مورد اینکه آیا استراتژی بروکس در دور دوم رای دهندگان موثر خواهد بود، گفت: «در اینجا هیچ قدردانی از میچ مک کانل وجود ندارد، و آن را یادآوری خواهیم کرد.

سوپر PAC همسو با مک‌کانل، صندوق رهبری سنا، 2 میلیون دلار در بهار امسال به یک گروه طرفدار بریت اهدا کرد، اگرچه یک سخنگوی به پولیتیکو گفت که این کمک صرفاً یک تلاش ضد بروکس بود.

بریت از تعهد به مخالفت با مک کانل به عنوان رهبر سنا خودداری کرده است، اگرچه او اظهارات کلی در مورد تمایل به دیدن نسل جدیدی از رهبران در حزب جمهوری خواه داشته است.

گری گفت که او به خوبی سازماندهی شده رای دهندگان کمپین خود را برای قدردانی از موفقیت او در ماه گذشته دارد، که در ایجاد مشارکت برای دور دوم بسیار مهم است. اما اگر طرفداران بریت فکر کنند که پیروزی او بر بروکس در کیف است و برای رای دادن حاضر نشوند، “او با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.”

شان راس، سخنگوی بریت، گفت که کمپین بریت بازی زمینی خود را تا 21 ژوئن افزایش می دهد، از جمله دوبرابر کردن کارکنان میدانی خود از 8 به 18. پیش از انتخابات مقدماتی ماه مه، مبارزات انتخاباتی او به 18000 در در سراسر ایالت زد، 160000 تماس تلفنی مستقیم برقرار کرد و با 96000 رای دهنده از طریق تماس های خودکار ارتباط برقرار کرد.

راس گفت: “کتی بی وقفه در ایالت سفر کرده است.” او تنها نامزدی است که به همه شهرستان‌ها می‌رود و برای دور دوم این میزان را دو برابر می‌کند.»

بروکس در مقایسه با بریت، که تا اواسط ماه مه بیش از چهار برابر پول نقد بروکس را در اختیار داشت، در زمینه جمع آوری کمک مالی بسیار ضعیف است. با این حال، او توسط «باشگاه ضد مالیات برای رشد» حمایت می‌شود، که تاکنون 5.5 میلیون دلار برای تبلیغات در رقابت‌های سنا هزینه کرده است – از جمله 1 میلیون دلار که در دور دوم رزرو شده است. در روز پنجشنبه، سوپر PAC بیش از نیم میلیون دلار از رزرو نام دور دوم خود کاهش داد.

سخنگوی سوپر PAC باشگاه از اظهار نظر در مورد استراتژی این گروه در آلاباما در هفته های آینده خودداری کرد.

پری هوپر جونیور، یکی از متحدان نزدیک ترامپ در آلاباما، گفت که متقاعد نشده است که ترامپ در دور دوم هیچ اقدامی انجام دهد، اما امیدوار است ترامپ از بریت حمایت کند.

هوپر گفت: “ترامپ آلاباما را دوست دارد و آلاباما او را دوست دارد، اما او می خواهد تصمیم درستی بگیرد.” “به نظر حقیر من، تصمیم درست کیتی بریت خواهد بود.

“من احساس می کنم که او هیچ کس را تایید نخواهد کرد.”

مریدیت مک گراو در این گزارش مشارکت داشت.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.