ترامپ به صحنه میراث لکه دار خود باز می گردد

سیاسی
0 0
Read Time:7 Minute, 6 Second

ترامپ در یک سالن رقص مملو از قانونگذاران جمهوری خواه، مقامات سابق کابینه، مقامات دولت، اهداکنندگان و حامیان، پیش از ایراد سخنرانی که بر جنایت و برنامه هایش برای امنیت عمومی متمرکز بود، با تشویق های ایستاده روبرو شد. او به مناقشه بر سر ورزشکاران ترنسجندر، مهاجرت و چین روی آورد و پیشنهادی را برای ایجاد شهرک های چادری در حومه شهرهای بزرگ ایالات متحده که دولت بی خانمان های این کشور را در آنجا جابجا کند، ارائه کرد.

اما ترامپ زمانی که درباره چیزی صحبت می‌کرد که حتی برخی از متحدان نیز آرزوی کنار گذاشتن آن را دارند، بسیار متحرک شد – ادعاهای نادرست او مبنی بر یک انتخابات “دزدیده شده”، که به رویدادهای 6 ژانویه لطمه زد. به او یا جنبش سیاسی که بسیاری در اتاق نمایندگی می کنند، فشار بیاورید.

ترامپ در مورد کار کمیته 6 ژانویه گفت: «آنها واقعاً می خواهند به من آسیب برسانند، بنابراین من دیگر نمی توانم برای شما کار کنم و فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد». او با تشویق ایستاده از اتاق مواجه شد. «اگر در خانه می‌ماندم و راحت می‌رفتم، آزار و شکنجه دونالد ترامپ فوراً متوقف می‌شد. متوقف می شد. اما این کاری نیست که من انجام خواهم داد.»

این بیانیه – توسط یک رئیس جمهور سابق که رهبران کنگره حزب خود او را فقط 18 ماه پیش محکوم کردند – با شعارهای “چهار سال دیگر!” مواجه شد.

این نشست دو روزه که با سخنرانی ترامپ به پایان رسید، نوعی گردهمایی مجدد برای مجموعه «اول آمریکا» بود که برای پیشبرد دستور کار دولت ترامپ پس از کاخ سفید تلاش می کرد. اما این فقط یک بازگشت به خانه نبود. این یک آزمایش آزمایشی بود برای اینکه تور احیای ترامپ در دی سی از چه نوع استقبالی برخوردار شود.

با این حال سخنرانی او تنها رویداد بزرگ در شهر نبود که در آن یک چهره برجسته دوره ترامپ حضور داشت.

اوایل روز سه شنبه، معاون رئیس جمهور مایک پنس – که در دستور کار AFPI نبود – در بنیاد محافظه کار آمریکای جوان سخنرانی کرد. در حالی که واشنگتن هنوز در حال محاسبه روز مرگبار است، لحظه ای را برای دو چهره کلیدی از 6 ژانویه ایجاد کرد.

برای کسانی که در Marriott Marquis گرد هم آمده بودند تا سخنان ترامپ را بشنوند، رقابت ترامپ و پنس با شانه بالا انداختن مواجه شد و 6 ژانویه یا یک «شکار جادوگر سیاسی» بود یا صرفاً یک فکر بعدی.

گرگ سیمور، کشیش لاس وگاس که برای این رویداد دو روزه پرواز کرد، گفت: “نمی‌دانم این شکاف تا چه حد عمیق است – فکر می‌کنم پنس فرصت بزرگی و اعتماد را برای من از دست داد.” «آیا فکر می‌کنم مردم باید به کاپیتول حمله می‌کردند؟ قطعا نه. اما فکر می‌کنم خیلی بیشتر از سوزاندن شهرهای مختلف از آن ساخته شده است. امبر کولویل، یک پزشک از می سی سی پی که برای شنیدن بحث ها در مورد مراقبت های بهداشتی و سخنرانی ترامپ آمده بود، گفت: هیچ کس در مورد اینکه چگونه این یک تراژدی بود صحبت نمی کند.

درعوض، حاضران امیدوار بودند که ترامپ به زودی نامزدی دیگری را اعلام کند، اگرچه بسیاری گفتند مشتاق شنیدن چشم‌انداز آینده‌نگرتر از او هستند، چیزی که متحدان نزدیک ترامپ نیز از او خواسته‌اند که انجام دهد. ترامپ در سخنرانی خود تصویری از آمریکا در حال زوال را ترسیم کرد و با جزئیات وحشتناک جنایات در شهرهای سراسر کشور را توصیف کرد. او خواستار استخدام افسران پلیس بیشتر، بازگرداندن سیاست‌های بحث برانگیز «ایست و بی‌پروا» و صدور مجازات اعدام برای فروشندگان مواد مخدر شد. او همچنین از کنگره خواست تا “بسته مهمی در مورد اصلاحات بهداشت عمومی، ایمنی عمومی و سلامت روان” تصویب کند و گفت که دولت فدرال باید از حق دفاع از خود محافظت کند.

ترامپ گفت: ما به یک تلاش همه جانبه برای شکست دادن جنایت در آمریکا و شکست قوی آن نیاز داریم و در صورت لزوم، سخت و زشت باشیم و پست باشیم.

پنس در سخنرانی خود در واشنگتن در روز سه‌شنبه، همانطور که قبلا گفته بود، اظهار داشت که «نمی‌تواند بیشتر از این به سابقه دولت ترامپ و پنس افتخار کند».

اما وقتی از پنس در مورد آنچه که «به نظر می‌رسد شکاف» بین او و ترامپ در طول یک جلسه پرسش و پاسخ پرسیده شد، رئیس‌جمهور سابق را سیاستمداری معرفی کرد که ممکن است بر گذشته تمرکز داشته باشد، که این یک سرزنش ضمنی از مشغولیت او به سال 2020 است. انتخابات

پنس گفت: «نمی‌دانم من و رئیس‌جمهور در مورد مسائل اختلاف نظر داریم، اما ممکن است در تمرکز با هم تفاوت داشته باشیم. من واقعاً معتقدم که انتخابات مربوط به آینده است، و این کاملاً ضروری است – در زمانی که بسیاری از آمریکایی‌ها آسیب می‌بینند، خانواده‌های زیادی در حال مبارزه هستند – که ما راه را به وسوسه نگاه کردن به گذشته رها نکنیم. اما من فکر می کنم زمان آن فرا رسیده است که برنامه ای جسورانه و مثبت برای بازگرداندن آمریکا ارائه دهیم. و من به انتقال این پیام در سراسر این کشور ادامه خواهم داد.»

بر این اساس است که پنس با احتیاط با ترامپ مخالفت کرده است. او روز سه‌شنبه، انتخابات میان‌دوره‌ای را درگیری تاریخی بین «اقدام محافظه‌کاران متحد» و «لیبرالیسم تهاجمی» چپ معرفی کرد.

پنس در نظرسنجی‌های اولیه اولیه سال 2024 از ترامپ و ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا عقب‌تر است – که توسط برخی از جمهوری‌خواهان سنت‌گرا به عنوان زائده نامطلوب ترامپ دیده می‌شود، اما از نظر بسیاری از تندروهای ترامپ به دلیل مقاومت او در برابر تلاش‌های ترامپ برای براندازی انتخابات 2020 بی‌وفا هستند. .

پنس، علی‌رغم اینکه قبلا گفته بود «تقریباً هیچ ایده غیرآمریکایی‌تر از این تصور وجود ندارد» که می‌توانست انتخابات را باطل کند، تا حد زیادی تمایلی به پاسخگویی به سؤالات مربوط به 6 ژانویه نداشت. به یک هیئت منصفه فدرال که در مورد مسائل مرتبط با شورش در کاپیتول تحقیق می کند.

اما ستوان بازنشسته ژن. کیت کلوگ که به عنوان مشاور امنیت ملی پنس خدمت می کرد و اکنون در AFPI کار می کند، صحبت درباره شکاف بزرگ بین پنس و ترامپ را “بیش از حد” خواند.

واشنگتن یک شهر سیاسی است، باید انتظارش را داشته باشید. این همان چیزی است که هست.» کلاگ گفت.

مارک لاتتر، مدیر ارتباطات AFPI که برای پنس نیز کار می کرد، معتقد بود که هر دوی آنها در واقع یک دیدگاه سیاست مشابه را ارائه می دهند. لاتتر گفت: «آنها با صدای خودشان و به شیوه خودشان درباره سیاست‌های «اول آمریکا» صحبت می‌کنند، اما درباره همان چیزی صحبت می‌کنند، موفقیتی را که ما در دولت ترامپ-پنس داشتیم بازسازی کرده و آن را به جلو می‌برند.

با بازگشت ترامپ، یک سیرک آشنا نیز بازگشت. در بیرون ماریوت، معترضان فریاد می زدند و پرچم هایی را به اهتزاز در می آوردند که ترامپ را “فاشیست” می خواندند. پس از سخنرانی، نماینده مارجوری تیلور گرین (R-Ga.) از ورودی هتل به آنها طعنه زد.

سالن رقص مملو از قانونگذارانی مانند رهبر اقلیت مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی، نمایندگان الیز استفانیک (RN.Y.) و جیم جردن (R-Ohio)، مقامات ارشد سابق دولت ترامپ مانند لری کودلو و مدیر مشاغل کوچک لیندا مک ماهون، و رئیس سابق ترامپ بود. کمک های کاخ سفید و کارکنان ستاد انتخاباتی. همچنین در میان حاضران، افراد برجسته جمهوری‌خواه مانند رونا مک‌دانیل، رئیس RNC، کمک‌های برجسته ترامپ مانند استفان میلر و دیگرانی که اکنون با AFPI کار می‌کنند، مانند کلیان کانوی و بروک رولینز حضور داشتند.

در حاشیه، دستیاران به خاطره ای از دوران حضور خود در کاخ سفید پرداختند. سارا هاکبی سندرز، سخنگوی سابق کاخ سفید، که نامزد فرمانداری آرکانزاس است، با هوشیاری یک سفر شبانه کریسمس به عراق برای دیدار از سربازان را بازگو کرد و درباره استقبال گرم خود با جمعیت محافظه‌کار اینجا در دی سی شوخی کرد.

سندرز گفت: «این بسیار هیجان‌انگیز است که در واشنگتن باشید و در واقع وقتی پشت تریبون می‌روید، مردم برای شما تشویق می‌کنند».

اریک اویلند، که به عنوان مدیر امور قانونگذاری ترامپ در کاخ سفید خدمت می کرد، گفت که این نشست گاهی اوقات شبیه به دیدار مجدد کاخ سفید است.

دیدن مردم و به اشتراک گذاشتن داستان‌های جنگ بسیار خوب است – اما اکنون سعی کنید بفهمید خوب، کجا می‌رویم؟ اولند گفت.

دیوید سایدرز در این گزارش مشارکت داشت

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.