برچسب های پرطرفدار

تجدید مکرر وعده افتتاح یزد-اقلید-بهن / کارگران همچنان در حال کار هستند – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری بیشتر ، گروه استانها – نیره شفیعی پور: از مدت ها قبل از یزد ، شیراز و اصفهان به عنوان مثلث گردشگری ایران یاد می شد و پس از تاسیس این مارک ، تلاش برای تکمیل زیرساخت های گردشگری در این مثلث آغاز شد ، اما بخش قابل توجهی از این تلاش ها توسط بخش خصوصی از طریق ایجاد مجتمع های متوسط ​​، هتل ها و سایر نیازها. جهانگردی وارد عمل شد.

یکی از مهمترین پروژه هایی که در سفر رئیس جمهور وقت در سال 1390 به تصویب دولت رسید ، پروژه راه آهن یزد – اقلید بود.

این پروژه نه تنها یک رویداد بزرگ برای استانهای یزد ، فارس و حتی اصفهان بود ، بلکه جنوب و جنوب شرق کشور را از طریق خطوط ریلی با شمال شرق کشور به هم پیوند داد ، زیرا خط آهن یزد – اقلید قطع شد راه آهن شیراز-مشهد با 320 کیلومتر ، که به معنای کوتاه شدن زمان سفر بین دو استان مهم و مهم از نظر استراتژیک در بخش گردشگری به مدت چهار ساعت است.

این رویداد نه تنها برای گردشگری و مسافران بلکه فعالان صنعتی و معدنی یک اتفاق بسیار خوشایند بود و همه این عوامل باعث شد روز به روز تعداد افرادی که منتظر افتتاح این پروژه هستند افزایش یابد.

تقویم رویدادهای راه آهن یزد – اقلید

در سال 1390 انبار ساختمان ساخته شد خاتمالانبیاء () وی به عنوان پیمانکار پروژه اقدام به تخریب و ساخت محل ساخت نمود و در آن زمان قول اجرای کامل این پروژه را پس از پنج سال ، یعنی در سال 2016 داد.

با تغییر دولت اجرای این طرح متوقف شد و در مقطعی تجهیزات نصب شده به سایر نقاط کشور منتقل شدند و در عمل صحبتی از اجرای پروژه راه آهن یزد – اقلید نبود.

در پایان سال 2017 ، تحرک کمی در اجرای این پروژه وجود داشت ، اما از آنجا که سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه لازم را به موقع تصویب نکرد ، روند اجرای پروژه بسیار کند بود و به اصطلاح لاک پشت معروف بود.

در سال 1397 اتفاقات جدیدی رخ داد و آزار و اذیت مقامات استان یزد از یک سو و مسئولان استان فارس از سوی دیگر باعث عملیاتی شدن بیشتر این پروژه شد.

تجدید مکرر وعده افتتاح یزد-اقلید-بهن / کارگران هنوز بی سر و صدا کار می کنند

در اواسط سال 1399 ، مدیر کل وقت راه آهن یزد در یک نشست خبری اعلام کرد که این پروژه در دهه فجر همان سال یا سرانجام در نوروز 1400 به بهره برداری می رسد.

رسانه ها همچنین گزارش دادند که مردم می توانند برای سفرهای نوروزی خود از یزد به شیراز یا بالعکس ، بلیط قطار خریداری کنند و هیچ منبعی این موضوع را انکار نکرده است.

در اوایل زمستان سال 1399 ، رشد فیزیکی این پروژه 82 درصد اعلام شد و این زمانی بود که به دنبال وعده های مسئولان استان یزد ، مردم منتظر بودند تا ظرف دو ماه عملیات به پایان برسد.

مراسم تحلیف به سفر وزیر راه و شهرسازی موکول شد

روزهای پایانی اسفند 99 نیز فرا رسید ، اما خبری از افتتاح این پروژه عظیم نبود و مقاماتی که قول افتتاح راه آهن یزد – اقلید را با دهه فجر داده بودند ، افتتاح را به وزیر راه موکول کردند و بازدید از توسعه شهری در استان یزد.

تجدید مکرر وعده افتتاح یزد-اقلید-بهن / کارگران هنوز بی سر و صدا کار می کنند

وزیر راه و شهرسازی نه در افتتاحیه بلکه در بازدید از پروژه در تاریخ 7 مه 1400 به استان یزد سفر کرد و در این بازدید استاندار یزد قول داد تا پایان خرداد راه آهن را افتتاح کند و اعلام کرد که پروژه در در سفر بعدی وزیر ، راه ها و شهرسازی گشوده خواهد شد.

اکنون خرداد ماه به پایان رسیده است و ما به اواخر تیرماه نزدیک می شویم اما هنوز هیچ خبری از افتتاح این پروژه وجود ندارد.

خبرگزاری مهر موضوع را با رئیس مجلس نمایندگان استان یزد پیگیری کرد.

قول جدید؛ افتتاح پروژه در پایان سال 1400

محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار مهر توضیح داد: قسمت عمده ای از این پروژه به طول 270 کیلومتر ، یعنی 245 کیلومتر ، در استان یزد و بقیه در منطقه حفاظت شده استان فارس اجرا می شود.

وی افزود: “این خط ریلی هم برای استانهای یزد و هم از استان فارس بسیار مهم است زیرا استفاده از آن راهروی راه آهن جنوب-شمال شرقی را تکمیل می کند.”

وی ادامه داد: مسئولان و نمایندگان استان یزد پیگیری های خوبی برای اجرا و تکمیل این پروژه داشتند و در 1400 اعتبار خوب برای این پروژه داده شد اما به دلیل بی کفایتی که در مدت زمان مشخص انجام شد ، این یکی بود لاین هرگز نمی توانست طبق برنامه پیش رود یا حتی به آن نزدیکتر شود.

نمایندگان مردم یزد و اشک وی در پارلمان اعلام کرد: در مقطعی ریل های راه آهن شمال شرقی جابجا شدند تا بتوانند پروژه را با سرعت بیشتری به اتمام برسانند ، و این بدان معنی بود که بخش قابل توجهی از اقدامات صورت گرفته در یزد از سال 1990 نیز تخریب شد.

تجدید مکرر وعده افتتاح یزد-اقلید-بهن / کارگران هنوز بی سر و صدا کار می کنند

جوکار افزود: “برخی از مقامات قصد داشتند این پروژه را تا پایان تابستان امسال افتتاح کنند و در مورد آن صحبت کردند ، اما واقعیت این است که این پروژه تا پایان سال عملیاتی نخواهد شد.”

در مقطعی مسیرها به راه آهن شمال شرقی منتقل شدند تا پروژه با سرعت بیشتری به پایان برسد و بسیاری از کارهایی که از سال 1990 در یزد انجام شده بود از بین رفت.

وی تأکید کرد: “اما مردم باید مطمئن باشند که تلاش جدی برای تکمیل این پروژه در یزد وجود دارد و امیدواریم با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی بتوانیم شاهد افتتاح این پروژه تا پایان سال باشیم.”

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد نیز در این باره اظهار داشت: روزانه 4 میلیارد تومان برای ساخت این خط ریلی هزینه شده است و ما تمام تلاش خود را برای انجام هر چه سریعتر این پروژه انجام داده ایم.

محسن صادقیان اظهار داشت ، “نرده های بیشتر این قسمت کامل است و سایر قسمت های پروژه از جمله ساخت ایستگاه های قطار نیز در حال تکمیل است.

وی یادآور شد: این خط ریلی بعد از قنات ها بسیار مهم و بزرگترین پروژه عمرانی در استان یزد است و پس از اتمام ظرفیت حمل و نقل سالانه 7 میلیون تن بار و 4 میلیون مسافر را فراهم می کند.

اعتبار ناکافی و تأخیر پرداخت ها از دلایل تأخیر افتتاحیه است

صادقیان همچنین دلیل تأخیر در اجرای این طرح را عدم تأمین اعتبار کافی و عدم پرداخت به موقع آن عنوان کرد.

تجدید مکرر وعده افتتاح یزد-اقلید-بهن / کارگران هنوز کار می کنند

این خط مهم ریلی دارای دو ایستگاه و ایستگاه مسافربری در استان یزد و تنها یک ایستگاه در اقلید در استان فارس است.

این پروژه به دلایل مختلف صنعتی ، معدنی و گردشگری از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار است و مردم هر دو استان منتظر شروع آن هستند ، امیدوارند که قول افتتاحیه قبل از پایان سال 1400 تمدید نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post بازیکنان آلومینیوم قول دادند بازی ای عادلانه ارائه دهند – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان
Next post انواع رژیم های شگفت انگیز را با مشاوره و روانشناسی عالی تجربه کنید – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان