به گفته رگولاتور بریتانیا، روسایی را گزارش دهید که کارگران را مجبور به خروج از برنامه های بازنشستگی می کنند

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 50 Second

سازمان تنظیم مقررات بازنشستگی اعلام کرده است که کارگران باید برای روسایی که آنها را تشویق به ترک برنامه های بازنشستگی برای صرفه جویی در هزینه شرکت ها می کنند، سوت بزنند.

مداخله سازمان دیده بان پس از آن صورت گرفت که کنگره اتحادیه کارگری، جنبش اصلی بریتانیا برای کار سازمان یافته، هفته گذشته اعلام کرد که تعداد بیشتری از اعضای آن برنامه های بازنشستگی خود را برای مقابله با تشدید بحران هزینه زندگی ترک می کنند.

رگولاتوری گفت کارفرمایانی که به دنبال ترغیب کارمندان به انصراف از طرح بازنشستگی خود هستند، در معرض خطر اقدامات اجرایی و جریمه قرار دارند و اگر این اتفاق می‌افتد، کارکنان باید زنگ خطر را به صدا در آورند.

این سازمان افزود که شرکت‌ها نمی‌توانند «کارکنان خود را تشویق کنند که مشارکت‌های خود را کمتر از حداقل قانونی کاهش دهند یا انصراف دهند». این فقط می تواند تصمیم پس انداز باشد.”

این مداخله در حالی صورت می‌گیرد که کسب‌وکارها در سراسر بریتانیا نیز با فشار مالی بی‌سابقه‌ای ناشی از افزایش قبوض انرژی، و تقاضا برای افزایش دستمزد مطابق با تورم مواجه هستند.

دستورالعمل رسمی بیان می‌کند که مشوق هر اقدامی است که کارفرما انجام می‌دهد و هدف اصلی یا تنها تلاش برای ترغیب صاحب شغل به انصراف یا توقف عضویت فعال در یک طرح واجد شرایط است.

بیش از 10 میلیون کارمند بریتانیا در برنامه های بازنشستگی شرکت ثبت نام کرده اند و کسب و کارها از سال 2012 موظف شده اند به طور خودکار کارکنان واجد شرایط را در یک طرح واجد شرایط ثبت نام کنند.

بر اساس این مدل، کارفرمایان حداقل 3 درصد از حقوق بازنشستگی یک کارگر را به طرح بازنشستگی پرداخت می کنند و کارگر حداقل 5 درصد آن را مشارکت می دهد.

اگر یک کارمند ثبت نام خودکار سهم ماهانه خود را به کمتر از حداقل 5 درصد کاهش دهد، می تواند به پس انداز ادامه دهد اما کارفرمای آنها موظف به حفظ سهم آن نخواهد بود.

رگولاتور گفت که حتی در “موقعات سخت”، برای مردم مهم است که سهم بازنشستگی خود را “هر زمان که می توانند ادامه دهند، زیرا توقف پرداخت ها می تواند تاثیر جدی بر استانداردهای زندگی بازنشستگی آنها داشته باشد”.

“در حالی که کارکنان می توانند درخواست انصراف دهند، ما از کارفرمایان می خواهیم که کار درست را انجام دهند و آنها را تشویق کنیم تا قبل از هر تصمیمی به دنبال مشاوره بی طرفانه باشند.

وی افزود: “هرکسی که نگران است کارفرمایش آنها را تشویق به انصراف از بازنشستگی خود می کند، باید با خدمات افشاگر ما تماس بگیرد.”

موسسه مشاوره بارنت وادینگهام ماه گذشته تخمین زد که بیش از 1 میلیون کارگر به دنبال کاهش سهم بازنشستگی خود برای کمک به پرداخت هزینه های سرسام آور زندگی هستند.

اتحادیه‌ها پس از موارد تحریک‌آمیز برجسته، مانند زمانی که یک تراست NHS در سال 2016 به رگولاتوری ارجاع شد، پس از اینکه به پرستاران تازه‌صلاحیت شده در صورت انصراف از مستمری NHS، دستمزد بیشتری را ارائه کرد، در حالت آماده‌باش بوده‌اند.

جک جونز، افسر سیاست بازنشستگی در TUC گفت: “قانون واضح است و هر کارگری که نگران این موضوع است باید با اتحادیه خود صحبت کند.”

متیو پرسیوال، مدیر تغییر نیروی کار در CBI، گروه تجاری، گفت: “برای روشن بودن، انصراف های ناشی از کارفرما غیرقانونی است. قانونگذار حق دارد تحریم های احتمالی را برای شرکت هایی که چنین اقداماتی انجام می دهند برجسته کند.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *