بروکسل سلاحی را تیز می کند که ممکن است به نیزه زدن به دوستانش ختم شود

اقتصادی
0 0
Read Time:6 Minute, 34 Second

به اسرار تجاری خوش آمدید. به عنوان یک ساکن اروپا، امروز عمدتاً در داخل خانه می مانم و آب خنک می نوشم و به هر کسی که می تواند همین کار را انجام دهد توصیه می کنم. قطعه اصلی امروز در یکی دیگر از ابزارهای اتحادیه اروپا علیه آنچه که رقابت خارجی ناعادلانه می‌داند است، به این مناسبت شرکت‌های خارجی یارانه‌ای دولتی که آزادانه در اطراف بازار واحد فعالیت می‌کنند. آب های نمودار شده به آخرین ارقام تجاری بریتانیا نگاه می کند. اگر در مورد چیزی نظر دارید، و من قول می‌دهم که همه ایمیل‌ها را بخوانم، حتی اگر وقت پاسخگویی نداشته باشم، در [email protected] هستم.

این مقاله نسخه ای از خبرنامه اسرار تجاری ما در سایت است. ثبت نام اینجا تا هر دوشنبه خبرنامه را مستقیماً به صندوق ورودی خود ارسال کنید

مبارزه با هوسبازان

و بنابراین یک نیزه دیگر صیقل داده می شود، تیز می شود و به زرادخانه اتحادیه اروپا اضافه می شود. هدف مورد نظر آن: آن وحشیانی که به دنبال غارت امپراتوری بازار واحد اروپا هستند و به سلاح‌های مخرب و مخرب، یارانه‌های دولتی مسلح هستند. سیاسی گسترده توافق در مورد مقررات جدید یارانه های خارجی (FSR) در 30 ژوئن بین دولت های اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا به امضا رسید، زیرا فرانسه، یکی از طرفداران بزرگ این ایده، آن را در آخرین روز برگزاری ریاست دوره ای شش ماهه اتحادیه اروپا به اجرا درآورد.

اول، من به زمینه سیاسی که در آن جعل شده است، و سپس در مورد اینکه چگونه ممکن است کار کند یا نه، نگاه می کنم.

FSR یکی از مجموعه‌ای از ابزارهایی است که اتحادیه اروپا در حال توسعه یا گسترش آن برای رسیدگی به انواع روش‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ناعادلانه توسط شرکت‌های خارجی، از جمله غربالگری سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، قوانین مربوط به تدارکات و اقدامات آتی است. ابزار ضد اجبار. بروکسل آنها را “خود مختار” می نامد، اما من همچنان آنها را “یک جانبه” می نامم.

آنها دو ویژگی مشترک دارند: یکی، احساس این که میدان بازی بین المللی نیاز به یکسان سازی دارد، و دوم، تمرکز قدرت در کمیسیون اروپا، که این دیدگاه متعارف را که سال هاست قدرت به دست کشورهای عضو تخلیه می شود، معکوس می کند. آنها همچنین کاملاً واضح است که هدف اصلی آنها چین است.

به طور غیرمعمول، FSR یک ابزار رقابت در بازار داخلی با پیامدهای تجارت و سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) است. در اصل رژیم کمک های دولتی اتحادیه اروپا را فراتر از مرزهای آن گسترش می دهد. این می‌تواند پیشنهادهای تدارکات عمومی، تصاحب و فعالیت‌های عمومی بازار توسط شرکت‌های خارجی دریافت‌کننده یارانه‌های دولتی را در صورت دریافت مزیت ناعادلانه محدود کند – اگرچه یک آزمون «تعادل» همچنان به آن شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا در صورتی که منافع بزرگی مانند بهبود رقابت یا کاهش هزینه‌ها به همراه داشته باشند، فعالیت کنند. .

مانند قوانین کمک های دولتی اتحادیه اروپا، قدرت اختیاری زیادی را در اختیار مقامات کمیسیون قرار می دهد. نکته در اینجا – همان چیزی که در مورد ابزار ضد اجبار گفته می شود – این است که استفاده از آن را از لابی دوجانبه (یعنی قلدری) کشورهای عضو توسط شرکای تجاری (یعنی چین) جدا کنیم.

منطق محکم به نظر می رسد، اما زمان بندی دقیقاً کامل نیست. اول، رژیم کمک‌های دولتی خود اتحادیه اروپا تحت فشار دائمی از سوی کشورهای عضو برای کاهش نظم و انضباط خود است. اتحادیه اروپا قوانین را آرام کرد برای پاسخ به کووید-19 و سپس از نو برای جنگ اوکراین با رفتن بریتانیایی ها و فراگیر شدن فرانسه، فشار برای اجازه دادن به دخالت بیشتر دولت تشدید شده است. اگر اتحادیه اروپا با دنبال کردن یارانه های دیگر کشورها کار بزرگی انجام دهد، ممکن است اتحادیه اروپا با پایی متزلزل روبرو شود.

دوم، اگر چین هدف باشد، FSR کمی دیر می رسد. یکی از مقامات اتحادیه اروپا با خشکی می گوید: «این ابزار خوبی بود که در اواخر دهه 1990 داشتیم. سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی چین سال‌هاست که کاهش یافته است، زیرا چین استراتژی «گردش دوگانه» رئیس‌جمهور شی جین پینگ را با تمرکز بر بازار داخلی اتخاذ کرده است. در سال 2017، مشاوره RBB Economics می گویدچین کمتر از 1 درصد از ذخایر سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در اتحادیه اروپا را در اختیار داشت و تا سال 2019 سهم آن از ورودی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی تنها 3 درصد بود و در حال کاهش بود.

به جای چین، این اقدام ممکن است شرکت‌های آمریکایی را که نزدیک به یک سوم جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهند، بگیرد. بلند کردن سنگی که برای انگشتان پای چینی طراحی شده و در عوض انداختن آن روی انگشتان یک دولت ایالات متحده که می‌گوید خواهان همکاری فراآتلانتیک در زنجیره‌های تامین است (اگرچه من شک دارم) احتمالاً نتیجه مورد نظر نیست. قرار است شورای تجارت و فناوری اتحادیه اروپا و آمریکا ایجاد شود مشارکت برای مثال، بیش از یارانه برای نیمه هادی ها. FSR به احتمال زیاد احساس مبهم گرمی ایجاد نمی کند اعتماد ترانس آتلانتیک.

به طور کلی، FSR موظف است برخی را معرفی کند عدم قطعیت در میان شرکت های خارجی در مورد اینکه آیا وارد بازار اتحادیه اروپا می شوند یا خیر، به ویژه به دلیل الزامات سنگین ثبت سوابق و اطلاع رسانی آن.

در نهایت، FSR مسائلی مشابه سایر اسناد یکجانبه اتحادیه اروپا دارد. می توانید مشکلی را که سعی در حل آن دارد ببینید. می توانید ببینید که چگونه قرار است کار کند. اما در دنیای واقعی، با ابهامات در مورد حقایق روی زمین، یک فرآیند بوروکراتیک آزمایش نشده و فشارهای سیاسی پشت سر هم در بازی، ممکن است چیزی بیشتر از ایجاد فرآیند سرمایه گذاری، فروش و مناقصه برای قراردادها در اتحادیه اروپا باشد. مجتمع دریایی نسبت به حالت عادی همه چیز در مورد اجرا و استفاده کمیسیون از صلاحدید خود خواهد بود و به این ترتیب ارزش آن را دارد که به دقت زیر نظر داشته باشید.

علاوه بر این خبرنامه، من هر چهارشنبه یک ستون اسرار تجاری برای FT.com می نویسم. برای خواندن جدیدترین و مراجعه به اینجا کلیک کنید ft.com/trade-secrets برای دیدن همه ستون ها و خبرنامه های قبلی من نیز.

در تماس باشید. به من ایمیل بزنید [email protected]

آب های نمودار شده

رکوردها در بریتانیا شکسته می شود و نه فقط برای دما. آخرین ارقام دفتر آمار ملی نشان می دهد که بریتانیا بیشترین کسری تجاری خود را از زمان شروع رکوردها در سال 1997 ثبت کرده است.

در این روزهای عجیب، اخبار آنچنان که می‌توانست تلخ نبود، زیرا تجارت بریتانیا با اتحادیه اروپا با صادرات سوخت تقویت شد، زیرا این بلوک اقتصادی تلاش می‌کند خود را از انرژی روسیه دور کند. با این حال، روند به سمت افزایش کسری است، اگرچه تحلیلگران انتظار دارند در صورت شروع کاهش قیمت انرژی در سال آینده، این کسری کاهش یابد. (جاناتان مولز)

اقتصاد دان فراتر نگاه می کند موج گرمای کنونی اروپا به زمستانی با کمبود انرژی و تنش های سیاسی.

اقتصاد چین در سه ماهه دوم به دلیل قرنطینه های شدید صفر کووید که بر تجارت کالا از طرف عرضه نیز تأثیر گذاشته است، تقریباً کوچک شد.

با این حال، لغو برخی از این محدودیت ها در ژوئن به معنای اندازه گیری منظم فدرال رزرو نیویورک برای فشار زنجیره تامین بود. افتاده است به لطف کاهش زمان تحویل چینی.

برخی اخبار نسبتاً خوب در زمینه بحران زنجیره تامین: شرکت حمل و نقل بار Flexport تخمین می زند که تقاضا برای کالاهای مصرفی بادوام نسبت به خدمات، یکی از مسائلی است که باعث ازدحام محموله شده است. به نظر می رسد در حال کاهش است.


اسرار تجاری توسط ویرایش شده است جاناتان مولز


اروپا اکسپرس – راهنمای ضروری شما برای آنچه در اروپا امروز مهم است. ثبت نام اینجا

بریتانیا پس از برگزیت – از آخرین تحولات به روز باشید، زیرا اقتصاد بریتانیا با زندگی خارج از اتحادیه اروپا سازگار می شود. ثبت نام اینجا

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *