برنامه سواری نیجریه ای قصد دارد زنان را راحت کند

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 0 Second

ابوجا، نیجریه: هاووا شاکر یک لباس زیبا یاسی و خاکستری را به پایان می‌رساند، کیف دستی‌اش را می‌گیرد و وارد یک تویوتا کرولا خاکستری جلوی خانه‌اش در حومه مرکز ابوجا می‌شود.

شاکر، 31 ساله، در میان هزاران نیجریه ای است که با استفاده از برنامه های تلفن همراه سوار می شوند، اما ماشین او چیزی غیرعادی دارد: یک راننده زن. او گفت که سفر در HerRyde، یک برنامه سواری با رانندگان منحصراً زن که در ماه آگوست راه اندازی شد، خیال او را راحت کرد.

این طراح مد و وکیل به رویترز گفت: من تجربیات ترسناکی از سواری های دیگر داشته ام.

در راه به یک مرکز خرید نزدیک، او با خوشحالی روی تلفنش ضربه می زند. او گفت که برخی از رانندگان مرد به طور نامناسبی چت می کنند یا حتی به او احساس می کنند که ممکن است به او حمله کنند.

HerRyde با 10 راننده راه اندازی شد و تقریباً 500 سواری را در ماه اول خود در ابوجا، پایتخت نیجریه ثبت کرد. بنیانگذاران آن قصد دارند در سایر نقاط نیجریه گسترش پیدا کنند.

نیجریه آمار رسمی در مورد تجاوز جنسی در اپلیکیشن‌های سواری ندارد، اما داستان‌هایی در رسانه‌های محلی از تجاوز جنسی، سرقت یا آزار و اذیت مسافران و رانندگان زن فراوان است.

اوبر و لیفت می گویند هزاران گزارش تجاوز جنسی در رابطه با میلیاردها سواری در ایالات متحده دریافت کرده اند. اوبر گفت که سواران تقریباً نیمی از متهمان را تشکیل می دهند، اما Lyft فاش نکرد که چه سهمی از حوادث منجر به آسیب دیدگی رانندگان شده است.

یکی از بنیانگذاران HerRyde، Monsurah Alli-Oluwafuyi، 30 ساله، گفت که این داستان ها باعث راه اندازی شرکت شد.

او گفت: «ما مواردی را نمی‌خواهیم که زنان مجبور باشند در هنگام استفاده از خدمات حمل‌ونقل سواری، روی پنجه یا در لبه باشند. او گفت که HerRyde همچنین فرصت ها را برای رانندگان زن گسترش خواهد داد.

آدتوتو پاتریشیا اونی، مادر دو فرزند که به مدت سه سال برای برنامه های سواری سواری رانندگی کرده است، گفت که هرراید کار خود را بهبود بخشیده است زیرا سواران غربالگری می شوند و می دانند که چه انتظاری دارند.

او گفت: «ما بسیار مورد تبعیض قرار می‌گیریم. “مثل زمانی که شما درخواستی دارید که از یک مشتری مرد است، مرد تمایل دارد که سواری را لغو کند، زیرا نمی خواهد با شما که یک زن هستید، سوار شود.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *