بحران برق استرالیا با افزایش نیروگاه های زغال سنگ کاهش می یابد

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 19 Second

ملبورن: خطر خاموشی در شرق استرالیا در روز جمعه (17 ژوئن) کاهش یافت زیرا حدود یک سوم از تولیدات زغال سنگ که در هفته های اخیر آفلاین بودند به خدمت بازگشتند، اما اپراتور بازار گفت که بحران برق تمام نشده است.

این اپراتور در بیانیه‌ای گفت: «اپراتور بازار انرژی استرالیا (AEMO) می‌تواند تأیید کند که می‌تواند برای برآورده کردن تقاضای پیش‌بینی‌شده در آخر هفته در تمام مناطق در بازار ملی برق، عرضه برق کافی در دسترس باشد.

شرق استرالیا پرجمعیت از اواسط ماه مه با بحران برق مواجه شده است، زیرا حدود 25 درصد از ظرفیت 23000 مگاواتی زغال‌سنگ این بازار به دلیل تعمیر و نگهداری یا قطعی‌های برنامه‌ریزی نشده آفلاین بوده است که با اختلالات عرضه زغال سنگ و افزایش سریع زغال‌سنگ جهانی تشدید شده است. قیمت گاز

برای مهار این بحران، اپراتور بازار روز چهارشنبه گامی بی‌سابقه برای کنترل عرضه برق و قیمت‌گذاری با تعلیق بازار ملی برق برداشت.

در این بیانیه آمده است: «چالش‌ها در بخش انرژی باقی است و AEMO به نظارت بر سطوح عرضه و خطرات در تمام مناطق ادامه خواهد داد.

شورای انرژی استرالیا (AEC) که نمایندگی ژنراتورها را نمایندگی می کند، گفت که ژنراتورهای زغال سنگ از روز چهارشنبه 1900 مگاوات ظرفیت را به حالت آنلاین بازگردانده اند، در حال کاهش خطرات خاموشی است که بازار را در این هفته گرفتار کرده است.

EnergyAustralia، متعلق به CLP Holdings، اعلام کرد که یک واحد را برای تعمیرات در روز جمعه در کارخانه زغال سنگ Mount Piper خود در نیو ساوت ولز با هدف بازگرداندن آن به صورت آنلاین در اوایل هفته آینده متوقف می کند.

نخست وزیر آنتونی آلبانیز از مداخله اپراتور بازار در بازار حمایت کرد و در روز جمعه به شرکت پخش استرالیایی گفت که این امر ضروری است زیرا “تعدادی از بازی در سیستم در حال انجام است”.

برخی از ناظران پیشنهاد کردند که ژنراتورها عمداً برق را متوقف کرده اند، با هدف بهره مندی از قوانین بازار مبنی بر اینکه اگر بعداً توسط اپراتور برای تأمین برق هدایت شود، می توان آنها را برای هر خروجی فروخته شده کمتر از هزینه های عملیاتی جبران کرد.

سارا مک نامارا، مدیر اجرایی AEC در بیانیه ای گفت: “یک دیدگاه گسترده وجود دارد که این عقب نشینی مربوط به سودجویی مولد در مورد اشکال مختلف غرامت موجود است. AEC این دیدگاه را رد می کند.”

او گفت ژنراتورهایی با ذخایر سوخت یا آب محدود و باتری‌های در مقیاس بزرگ با ذخایر انرژی محدود به روش‌هایی ارسال می‌شوند که به این معنی است که ذخایر انرژی آنها به سرعت تمام می‌شود و مشکلات بزرگ‌تری در مسیر ایجاد می‌کند.

او گفت که برای جلوگیری از این اتفاق، ژنراتورها و باتری‌های در مقیاس بزرگ باید از روند عادی ارسال خارج می‌شدند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.