با رای فرانسه، مکرون با نبرد سختی برای کنترل پارلمان روبرو است

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 13 Second

پاریس: رأی گیری روز یکشنبه (19 ژوئن) در فرانسه در جریان یک انتخابات پارلمانی بود که می تواند امانوئل ماکرون، رئیس جمهور میانه رو از اکثریت مطلقی که برای حکومت با دست آزاد نیاز دارد، محروم کند.

رای گیری از ساعت 8 صبح (2 بعد از ظهر به وقت سنگاپور) آغاز شد و پیش بینی های اولیه در ساعت 8 بعد از ظهر (دوشنبه، 2 بامداد به وقت سنگاپور) در انتخاباتی که می تواند چهره سیاست فرانسه را تغییر دهد، آغاز شد.

نظرسنجی ها پیش بینی می کنند که کمپ ماکرون بیشترین تعداد کرسی ها را به خود اختصاص دهد، اما می گویند به هیچ وجه تضمینی برای رسیدن به آستانه 289 برای اکثریت مطلق نیست.

نظرسنجی‌ها همچنین نشان می‌دهند که راست افراطی احتمالاً بزرگترین موفقیت پارلمانی خود را در دهه‌های اخیر کسب خواهد کرد، در حالی که یک اتحاد گسترده چپ-سبز می‌تواند به بزرگترین گروه مخالف تبدیل شود و محافظه‌کاران خود را به عنوان پادشاهان بیابند.

در سِور، درست خارج از پاریس، جایی که باران ملایم پس از موج گرمای بزرگ در روز شنبه فرانسه را تسکین داد، برخی از رای دهندگان گفتند نگرانی های زیست محیطی آنها را برانگیخته است تا برای ائتلاف چپ نوپس رای بدهند.

لئونارد دوکو، دانشجوی 21 ساله سینما، به رویترز گفت: “در طول پنج سال گذشته، اکثریت ریاست جمهوری قادر به مقابله با چالش های تغییرات آب و هوایی نبود – موج گرمای کنونی باعث می شود که شما بخواهید حتی بیشتر از پروژه های زیست محیطی حمایت کنید.”

برخی دیگر گفتند که به رهبر بلوک چپ، ژان لوک ملانشون که با شعار “من را به عنوان نخست وزیر انتخاب کن” کمپین انتخاباتی کرده و وعده می دهد سن بازنشستگی را از 62 به 60 سال کاهش دهد، قیمت ها را متوقف کند و شرکت ها را ممنوع کند، اعتماد ندارند. از اخراج کارگران در صورت پرداخت سود سهام.

بریژیت دزرز، 83 ساله، معلم رقص بازنشسته، که به حزب ماکرون رأی داد، “ملانشون یک ریاکار است. او قول هایی می دهد که عملی نمی شود. بازنشستگی در 60 سالگی غیرممکن است.”

یک شبه، نتایج وزارت خارج از کشور فرانسه خبر بدی را برای مکرون به همراه داشت و وزیر امور دریایی او در حوزه انتخابیه خود در کارائیب شکست خورد.

حدود 15 وزیر در این انتخابات شرکت می کنند و مکرون گفته است که در صورت شکست باید استعفا دهند.

اگر اردوگاه ماکرون به اکثریت مطلق دست پیدا نکند، دوره‌ای از عدم اطمینان ایجاد می‌شود که می‌تواند با درجه‌ای از تقسیم قدرت در میان احزاب که در دهه‌های گذشته در فرانسه سابقه نداشته حل شود – یا منجر به فلج طولانی مدت و تکرار انتخابات پارلمانی شود. خط

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.