با تشدید ترس از رکود در اروپا، فرانسه قصد دارد از شرکت های بزرگتر محافظت کند

اقتصادی
0 0
Read Time:4 Minute, 4 Second

وزیر دارایی فرانسه در حالی که رئیس بانک مرکزی منطقه یورو هشدار داد که منطقه با “شوک های بی سابقه” روبرو شده است، متعهد به کمک های اضافی برای شرکت های بزرگتر آسیب دیده از قیمت های بالای انرژی شده است.

برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه، متعهد شد که دولتش به محافظت از کسب‌وکارها در برابر افزایش قیمت‌های گاز و برق کمک خواهد کرد و گفت که او تلاش خواهد کرد تا کمک‌های دولتی موجود برای شرکت‌های صنعتی و سایر مشاغل متوسط ​​را که با قبوض انرژی دست و پنجه نرم می‌کنند دو برابر کند. 100 میلیون این اقدام مستلزم امضای بروکسل است، اما یک ظرف 3 میلیارد یورویی که قبلاً برای کمک به شرکت‌ها در نظر گرفته شده بود، تا سال 2023 عرضه خواهد شد.

لومر هنگام تشریح بودجه سال آینده که تحت سلطه اقدامات کاهش قیمت است، گفت: «تورم برای دموکراسی ها سم است، تاریخ این را نشان داده است. فرانسه قبلاً خانوارها و مشاغل کوچکتر را در برابر افزایش قیمت انرژی محافظت کرده است و سقف افزایش آن را تا 15 درصد محدود کرده است.

تهاجم روسیه به اوکراین باعث کاهش عرضه گاز به اروپا، افزایش قیمت سوخت، غذا و بسیاری از محصولات دیگر، کاهش هزینه‌های خانوارها و ضربه زدن به تولیدات صنعتی شده است. انتظار می رود با انتشار داده های قیمت گذاری در ماه سپتامبر در روز جمعه، تورم به رکورد جدید 9.7 درصدی منطقه یورو برسد، در حالی که نگرانی ها مبنی بر ورود این منطقه به رکود در سال آینده تشدید می شود.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه به قانونگذاران گفت که رشد در سه ماهه آینده به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

با این حال، با تورمی که تقریباً پنج برابر هدف بانک مرکزی اروپا یعنی 2 درصد بود، پارلمان اروپا شنید که سیاست گذاران پولی از افزایش نرخ ها منصرف نخواهند شد. بانک مرکزی از ماه جولای تاکنون هزینه های استقراض را 1.25 واحد درصد افزایش داده است.

OECD هشدار داد روز دوشنبه، اگر یک زمستان سخت، کمبود انرژی در منطقه را تشدید کند و مصرف گاز طبیعی حداقل 10 درصد کاهش نیابد تا از سهمیه بندی آن برای گروه های صنعتی تشنه برق جلوگیری شود، اروپا در معرض خطر سقوط به رکود در سال آینده است.

این سازمان مستقر در پاریس که نماینده ثروتمندترین کشورهای جهان است، گفت اروپا بیشترین آسیب را خواهد دید زیرا پیش بینی های خود را برای رشد جهانی در سال آینده با 0.6 درصد کاهش به 2.2 درصد کاهش داد.

پیش‌بینی آن برای رشد منطقه یورو از 1.6 درصد به 0.3 درصد کاهش یافت و پیش‌بینی کرد آلمان، بزرگترین اقتصاد منطقه یورو، در سال آینده 0.7 درصد کاهش یابد که از پیش‌بینی رشد 1.7 درصدی سه ماه پیش کمتر است.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه افزود: ذخیره گاز اتحادیه اروپا، حتی در سطوح فعلی حدود 80 تا 90 درصد ظرفیت، ممکن است برای تغییر این بلوک در یک زمستان معمولی بدون کاهش آن به سطوح خطرناک پایین کافی نباشد.

به گفته این موسسه، اگر دولت‌ها مجبور به جیره‌بندی عرضه گاز باشند، رشد اقتصادی منطقه یورو را در سال آینده 1.25 درصد کاهش می‌دهد، در حالی که 1.5 درصد به پیش‌بینی پایه خود برای تورم در این بلوک که کمی بالاتر از 6 درصد در سال آینده خواهد بود، اضافه می‌کند.

بر اساس نظرسنجی مؤسسه Ifo از 9000 شرکت، نگرانی‌ها در مورد بحران انرژی و رکود در حال وقوع باعث شد اعتماد تجاری آلمان برای چهارمین ماه متوالی به پایین‌ترین حد خود در 28 ماه اخیر سقوط کند.

شاخص اعتماد تجاری Ifo، منتشر شده در روز دوشنبه، از 88.6 در ماه گذشته به 84.3 واحد کاهش یافت. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند که کاهش کمتری به 87.1 برسد.

کلمنس فوست، رئیس آیفو، گفت که اقتصاد “به سمت رکود می رود”.

بدبینی نسبت به ماه های آینده به طور قطعی افزایش یافته است؛ در خرده فروشی، انتظارات به پایین ترین حد خود رسیده است.

بر اساس گزارش OECD که پیش بینی خود را از 1.4 درصد در ژوئن کاهش داد، فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ منطقه، در سال آینده 0.6 درصد رشد خواهد کرد.

دولت فرانسه 16 میلیارد یورو خالص بودجه برای افزایش قیمت برق و گاز برای مصرف کنندگان و برخی از کوچکترین مشاغل در سال آینده 15 درصد در نظر گرفته است. این به دنبال آن است که تقریباً 24 میلیارد یورو در سال جاری برای به اصطلاح سپر قیمت هزینه شده است.

پاریس برخی از تصمیمات دشوار در مورد هزینه ها را با هدف ثابت نگه داشتن کسری بخش عمومی در 5 درصد تولید ناخالص داخلی در سال آینده به تعویق انداخت. بر اساس برنامه های بودجه، این کشور قصد دارد تا سال 2027 آن را به 3 درصد یا در محدوده تحمیلی اتحادیه اروپا کاهش دهد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *