بانک‌های مرکزی/تورم: بزرگ‌ها می‌خواهند از بچه‌های کوچک خودداری کنند

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 11 Second

اگر جی پاول قدرتمندترین بانک مرکزی جهان است، آن را با چک دستمزدش نمی فهمید. حتی رئیسی که بدترین دستمزد را دریافت می‌کند نیز در موقعیتی نیست که به کارگران درباره کاهش مطالبات دستمزدی سخنرانی کند، اگرچه تسویه حساب‌های مرتبط با تورم بانک‌های مرکزی را به شدت تحت فشار قرار داده است.

پاول همان حقوق 226000 دلاری را به عنوان وزیر امور خارجه، دادستان کل و سایر مقامات ارشد دریافت می کند. این در مقایسه با همتایان بانک مرکزی بسیار کم است چه رسد به نزدیک به 100 میلیون دلاری که جیمی دیمون، رئیس جی پی مورگان چیس در سال گذشته به خانه برد. اما این چند برابر متوسط ​​دستمزد ایالات متحده است. اگر پاول از کارگران بخواهد کمربندهایشان را ببندند، گوش حلبی پیدا می‌کند.

اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان، در ماه فوریه طوفانی به راه انداخت، زمانی که به کارگران توصیه کرد که مطالبات دستمزدی خود را مهار کنند، به ویژه زمانی که بعداً به نمایندگان مجلس گفت که نمی تواند حقوق دقیق خود را به خاطر بیاورد. حقوق اولیه او 495000 پوند یا 730000 دلار با نرخ برابری قدرت خرید است.

این امر، بیلی را نزدیک به صدر جدول دستمزد بانک مرکزی قرار می دهد. بانک ملی سوئیس، توماس جردن، بالاترین دستمزد را به لحاظ اسمی دارد و سال گذشته تقریباً یک میلیون دلار جمع آوری کرد. با این حال، سوئیس مکانی گران قیمت برای زندگی است. اگر حقوق به عنوان مضربی از درآمد متوسط ​​اندازه گیری شود، جردن از بیلی عقب می افتد.

بالاترین رتبه بندی با استفاده از این معیار، ایگنازیو ویسکو از بانک مرکزی ایتالیا است که تقریباً 18 برابر میانگین کارگران ایتالیایی درآمد داشت. این موضوع حتی پس از تلاش های ماریو دراگی برای جلوگیری از پرداخت بیش از حد در زمانی که بانک را تا سال 2011 اداره می کرد، وجود داشت.

مقایسه پرداختی بانک مرکزی

آگوستین کارستنز از بانک تسویه حساب های بین المللی به وسط بسته فشار می آورد. BIS، بانک بانک مرکزی، به ویژه نگران حفاظت از استانداردهای زندگی کارگران با قراردادهای دستمزد وابسته به شاخص است.

شاخص سازی دستمزد نسبت به گذشته کمتر رایج است. عضویت در اتحادیه نیز همینطور است. این عوامل خطر یک مارپیچ خود-تقویت کننده دستمزد-قیمت را کاهش می دهند. اما بازار کار تنگ است. مشاغل با قدرت قیمت گذاری می توانند افزایش دستمزد را به مشتریان منتقل کنند. بانک‌های مرکزی که می‌خواهند حقوق خود را به دست آورند، به جای تنبیه کارگرانی که درخواست بیشتری دارند، باید این معما را حل کنند.

Lex خبرنامه Due Diligence FT را توصیه می‌کند، یک گزارش مختصر در مورد دنیای ادغام‌ها و ادغام‌ها. کلیک اینجا برای ثبت نام

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.