بازارهای سهام به دلیل افزایش مجدد رشد و نگرانی های تورم سقوط می کنند

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 25 Second

بازارهای سهام روز سه‌شنبه افت کردند زیرا نظرسنجی‌های ضعیف در مورد اعتماد تجاری و درآمد ضعیف یک شبه گروه رسانه‌های اجتماعی اسنپ اعصاب را در مورد چشم‌انداز رشد جهانی تشدید کرد.

شاخص سهام منطقه ای Stoxx 600 اروپا که تا کنون بیش از یک دهم در سال جاری به دلیل تأثیر اقتصادی تهاجم روسیه به اوکراین همراه با سیاست های پولی سختگیرانه منطقه یورو و بانک های مرکزی بریتانیا کاهش یافته است، در معاملات صبحگاهی 1 درصد کاهش یافت.

شاخص FTSE 100 لندن 0.6 درصد سقوط کرد و بازارهای سهام آلمان، ایتالیا و فرانسه حدود 1 درصد افت کردند. در همین حال، همه شاخص‌های اصلی سهام آسیایی به سمت قرمز حرکت کردند و شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 1.8 درصد کاهش یافت و نیکی 225 توکیو 0.9 درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارشی که S&P Global در ماه می منتشر کرد، کسب‌وکارهای آلمانی «هزینه‌های کالاها و خدمات خود را افزایش دادند تا هزینه‌های بالاتر انرژی، سوخت، مواد خام و پرسنل را جبران کنند». شاخص مدیران خرید برای اقتصاد مسلط منطقه یورو

طبق یک نظرسنجی PMI معادل برای کشور آسیایی، فعالیت‌های تولیدی ژاپن نیز با کندترین سرعت خود در سه ماه اخیر در حال گسترش بود، که گردآورندگان آن آن را «اختلال در زنجیره تأمین» ناشی از «تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه روسیه» و «اقدامات قرنطینه در سراسر چین» عنوان کردند.

اعصاب سرمایه‌گذاران به دلیل درآمد ضعیف شرکت رسانه‌های اجتماعی اسنپ، که در معاملات پیش از بازار آمریکا در روز سه‌شنبه نزدیک به 30 درصد کاهش داشت، بیشتر متزلزل شد. این شرکت پس از زنگ بسته شدن در روز دوشنبه گفت که «محیط اقتصاد کلان از زمان صدور دستورالعمل در آوریل بیشتر و سریع‌تر از حد انتظار بدتر شده است».

متا، مالک فیس بوک، در معاملات قبل از بازار 6 درصد کاهش داشت. توییتر 4 درصد و پینترست 12 درصد سقوط کرد. قراردادهای آتی که شاخص سهام Nasdaq 100 را دنبال می کنند 2.1 درصد کاهش یافت، در حالی که آنهایی که S&P 500 وال استریت را دنبال می کردند – که در روز دوشنبه پس از هفت هفته متوالی زیان تقریباً 2 درصد افزایش یافت – 1.4 درصد از دست دادند.

در نشانه دیگری از تزلزل رشد، بازدهی اسکناس 10 ساله خزانه داری ایالات متحده، که برعکس قیمت اوراق بدهی معیار حرکت می کند، با خرید دارایی کم ریسک توسط معامله گران، 0.06 واحد درصد کاهش یافت و به 2.8 درصد رسید. بازده معادل باند آلمان با 0.04 درصد کاهش به 0.98 درصد رسید.

یورو که روز دوشنبه افزایش یافته بود، در برابر دلار 0.2 درصد افزایش یافت و به 1.07 دلار رسید. پوند با 0.8 درصد کاهش به کمتر از 1.25 دلار رسید. نفت خام برنت، معیار جهانی نفت، 0.2 درصد کاهش یافت و به اندکی بیش از 113 دلار در هر بشکه رسید.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.