او یکی از قدرتمندترین لابیست های اسلحه در دی سی است و شما هرگز نام او را نشنیده اید.

سیاسی
0 0
Read Time:9 Minute, 15 Second

تعداد کمی از افراد مانند بارنز که یک شرکت حقوقی اسلحه گرم، مواد منفجره و مهمات به نام مستقر در واشنگتن دی سی را اداره می کند، نیروی ثابتی در محافل حمایت از سلاح بوده اند.

او دلال قدرت نادر واشنگتن با روابط نزدیک در صنعت و تنظیم کننده های آن است. کار او، در میان چیزهای دیگر، به ظاهر کمک به شکل‌گیری مقررات ATF را شامل می‌شود – که نگرانی‌هایی را در مورد اینکه چقدر این روابط می‌توانند راحت باشند، افزایش می‌دهد. یکی از مقامات سابق ATF که در طول زندگی حرفه‌ای خود با بارنز ملاقات داشت، دسترسی او به مقامات دفتر را «گیج‌کننده» خواند و از جمله به روشی اشاره کرد که بارنز می‌توانست مستقیماً با مقامات بلندپایه ATF تماس بگیرد، حتی در حالی که مشتریانی در صنعت سلاح گرم داشت.

نامزدی چیپمن به عنوان رئیس ATF در نهایت در سپتامبر گذشته، در بحبوحه تلاش گروه‌های مخالف برای محدودیت‌های حمل سلاح و عدم حمایت قانون‌گذاران سنا، پس گرفته شد. چیپمن هرگز تعیین نکرد که آیا بارنز نقشی را بازی کرده است یا خیر.

او با اشاره به این فیلم درباره بحران مواد افیونی کشور گفت: «فقط تصور کنید که اگر داشتم فیلمی می ساختم و آن را به جای «دوپسیک» می نامیدم «Gunsick». قطعاً صحنه‌ای وجود خواهد داشت که در آن مدیران ATF در اتاق هیئت مدیره با مارک بارنز ملاقات می‌کردند، و او به شیوه‌ای بسیار شیک نماینده صنعت است که در صحنه‌های دیگر به‌تازگی به‌عنوان خون‌ریز و هار نشان داده شده است.»

یکی از مهارت های بارنز توانایی او در عملیات در سایه است. او تا حد زیادی نام خود را از رسانه ها دور نگه داشته است. عکس های کمی از او در اینترنت وجود دارد. او خارج از نمایش های اسلحه و کنفرانس های اسلحه گرم مبهم است. اما او در صنعت – و در ATF – به خوبی شناخته شده است. ریچارد فلدمن، لابیست سابق NRA، حدس زد که ناشناس ماندن، تا حدی به موفقیت او دامن زده است.

مصاحبه با مقامات سابق دفتر، فعالان هر دو طرف بحث اسلحه، و فعالان صنعت، که برخی از آنها ناشناس ماندند تا آزادانه در مورد بارنز و تعاملات آنها صحبت کنند، همراه با اسناد داخلی ATF بر دسترسی و نفوذ او در طول سال ها تاکید می کند. .

مشتریان قدرتمند بارنز شامل انجمن ملی تفنگ و انجمن ملی نمایش اسلحه هستند. او همچنین نماینده به اصطلاح تولید کننده تفنگ ارواح Polymer80 و Defense Distributed است، سازمانی که طرح‌هایی را برای ساخت اسلحه با چاپگرهای سه بعدی ارائه می‌دهد. طبق پرونده افشای لابی، کمیته شهروندان برای حق نگهداری و حمل اسلحه گزارش داد که در سال 2021 نزدیک به 1 میلیون دلار برای لابی گری هزینه کرده است. بارنز تنها لابیست ثبت شده این گروه است.

رایان بوسه، مدیر اجرایی صنعت اسلحه گرم که تبدیل به حامی کنترل اسلحه شده است، او را “یک وکیل شناخته شده و قابل مشاهده و تثبیت کننده رعایت قوانین برای صنعت” نامید که “در اجتماعات اجتماعی صنعت برجسته بود.”

بارنز به سوالات مربوط به کار خود پاسخی نداد. او در یک بیانیه ایمیلی گفت که برای نزدیک به 30 سال، “به مشتریان در مورد قوانین و مقررات مخفیانه و پیچیده حاکم بر سلاح های گرم و سایر محصولاتی که تحت کنترل های شدید هستند، توصیه کرده است.”

او در این بیانیه نوشت: «عمل من همچنین نیاز به تخصص در درک محصولات فروخته شده توسط مشتریانم و نحوه اعمال بسیاری از قوانین حاکم بر آن محصولات دارد. “شرکت من از تجربه و تخصص گسترده خود استفاده می کند تا به مشتریان خود کمک کند نه تنها به طور قانونی محصولات خود را وارد، صادر و بفروشند، بلکه همچنین برای کمک به توسعه بهترین شیوه ها برای تیم های انطباق آنها.”

یک گردهمایی – که به تصویر واضحی از چگونگی محو کردن خطوط بین صنعت و تنظیم کننده توسط بارنز تبدیل شد – در سال 2017 برگزار شد. در آن سال، بارنز میزبان جلسه ای در آریزونا برای بحث در مورد مسائل صنعت بود. او طبق دعوتی که توسط POLITICO مشاهده شد، هزینه حضور بین 1200 تا 1500 دلار برای هر شرکت از شرکت کنندگان دریافت کرد. با ورود به این مراسم، شرکت کنندگان نیز خود را در میان مقامات عالی ATF، از جمله رئیس وقت بخش صنایع سلاح گرم و مواد منفجره، معاون معاون دفتر، و رئیس بخش فناوری سلاح گرم و مهمات و دیگران یافتند. .

در آن زمان، یک متخصص در فضای انطباق با سلاح گرم با یکی از مقامات ATF تماس گرفت تا نگرانی خود را در مورد کنفرانس و ظاهر دسترسی به خرید ابراز کند و گفت: «آنچه به عنوان DD ATF آغاز شد. [destructive device] گروه کاری اکنون به یک کارگروه «پرداخت برای بازی» مارک بارنز تبدیل شده است.

همان شخص در ایمیلی که برای محافظت از حریم خصوصی فرستنده ویرایش شده و توسط POLITICO دیده شده است، نوشته است: «اینجا یک مسئله درک مهم برای ATF وجود دارد. “[I]آیا این کارگروهی است که می تواند توسط یک وکیل غیردولتی ربوده شود تا او بتواند بر جلسات مسلط شود، مسائل را به نفع موکلان خود مطرح کند و سپس از غیر موکلان برای حضور در آن مطالبه کند؟ من… چند هفته پیش در مورد اهمیت کنترل ATF این گروه کاری صحبت کردم و متقاعد نشده ام که چنین اتفاقی می افتد.

حضور مقامات ATF در رویدادهای صنعت غیرعادی نیست. اما توانایی شرکت بارنز برای استخدام مقامات بلندپایه ATF برای کنفرانس خود نشان داد که چقدر رابطه او با این اداره تنگ است و چقدر در بوروکراسی فدرال غوطه ور است.

در بیانیه ای، اریک لانگ نکر، سخنگوی ATF، در مورد رابطه این دفتر با بارنز اظهار نظری نکرد. اما او گفت که این دفتر “روابط خود با دانشگاهی، صنعتی و سایر شرکای جامعه ما در تنظیم صنایع سلاح گرم و مواد منفجره را ارج می نهد.” او افزود که این درخواست ها را بر اساس شایستگی آنها بررسی می کند، بدون توجه به اینکه چه کسی درخواست می کند.

بر اساس بیوگرافی شرکت حقوقی خود، بارنز روی خط مشی سوء مصرف مواد مخدر در وزارت بهداشت و خدمات انسانی و در نقش هایی در دفتر مدیریت پرسنل کار می کرد. او همچنین به عنوان مشاور ارشد سناتور فقید تد استیونز (R-Ala.) خدمت کرد.

شرکت حقوقی بارنز دو مقام بلندپایه سابق ATF را در میان مشاوران خود فهرست می‌کند که یکی از آنها بر برنامه‌های اجرای سلاح گرم نظارت می‌کرد و دیگری رئیس شعبه واردات سلاح گرم و مواد منفجره بود. بر اساس اسناد دفتر داخلی که برای اولین بار سال ها پیش گزارش شد، بارنز همچنین به نگارش یک مقاله سفید ATF در دوران ترامپ کمک کرد که از تعدادی از پیشنهادهای صنعت پسند حمایت می کرد.

یکی از فعالان حوزه حقوق اسلحه گفت: “اگر به افرادی که در دنیای حقوق اسلحه فعال هستند نگاه می کنید – می دانید که با ATF تعامل دارند و به تنظیم سیاست های نظارتی کمک می کنند – مارک است.”

بخشی از تجارت بارنز از مدیریت بحران ناشی می شود و به شرکت های اسلحه گرم کمک می کند که متهم به نقض قانون یا مقررات هستند. در برخی موارد، قطعنامه های میانجی گری بین بارنز و ATF یا وزارت امور خارجه به مشتریان وی اجازه داده است که حتی پس از تخلف به تجارت خود ادامه دهند. وب سایت شرکت بارنز.

یک وکیل در صنعت اسلحه گرم توانایی بارنز در کسب رتبه های برتر در ATF را تایید کرد، اگرچه وکیل گفت که دیگر اینطور نیست. یکی از مقامات فعلی ATF معتقد است که تلاش‌های بارنز در سال‌های اخیر برای دستیابی به افراد در سطوح بالا به سمت افراد مناسب‌تر در زنجیره هدایت شده است.

با این حال، چیپمن، که بیش از دو دهه را در ATF گذراند و در سال 2012 از این اداره بازنشسته شد، گفت که «دسترسی بی‌سابقه» بارنز به افرادی که روی مسائل نظارتی کار می‌کنند، به این معناست که او این قدرت را دارد که «زندگی شما را بدتر کند».

چیپمن می‌گوید: «بخشی از فرهنگ ATF این است که در طول سال‌ها، مدیران اجرایی با کنار آمدن با صنعت پاداش دریافت نکرده‌اند، بنابراین او یکی از افرادی بود که برای اکثر مدیران ATF بهتر است دوست او باشد تا دشمن او». .

نام بارنز سال ها پیش به طور خلاصه در رسانه ها دست به دست شد وقتی خبری منتشر شد از مشارکت او در کاغذ سفید ATF در سال 2017 که پیشنهاد کاهش برخی مقررات اسلحه را داشت. بر اساس ایمیلی که گروه کنترل اسلحه برادی تحت عنوان Freedom of به دست آورده بود، رونالد ترک، معاون آن زمان، چند هفته قبل از مراسم تحلیف دونالد ترامپ، در رابطه با «مسائل نظارتی «داغ» احتمالی برای «تیم جدید» با او تماس گرفت. درخواست قانون اطلاعات

ترک در ایمیلی به بارنز، مورخ 9 ژانویه 2017، نوشت: «اگر علامتی را در مورد یک موضوع اصلی نادیده بگیرم یا یک نقطه بحث اصلی را نادیده بگیرم، از بازخورد شما قدردانی خواهد شد.» «امید من این است که آژانس بتواند نشان دهد. انعطاف پذیری در صورت لزوم و شناسایی مناطق برای بحث بیشتر.

بارنز یک سری تغییرات پیشنهادی را در پیش نویس کاغذ سفید ارائه کرد، از جمله یکی برای رفع محدودیت های واردات سلاح گرم و مهمات ساخت روسیه که در پیش نویس نهایی قرار نگرفت. او همچنین زبانی را پیشنهاد کرد که از تغییر تعریف صدا خفه کن برای حذف مشکلات برای تولید کنندگان و تامین کنندگان حمایت می کرد. یادداشت نهایی زبان مشابهی را اتخاذ کرد.

بارنز نماینده انجمن تجاری واردکنندگان و صادرکنندگان اسلحه گرم و مهمات بوده و در سال 2018 به عنوان لابی کننده برای تولید کننده صدا خفه کن B&T USA ثبت نام کرد.

از دیگر توصیه‌های پیشنهاد شده توسط بارنز در مقاله سفید این بود که ATF مطالعه‌ای را برای بررسی استفاده گسترده از AR-15 و سایر سلاح‌های گرم نیمه خودکار مشابه در ورزش انجام دهد. ترک این توصیه را با زبانی مشابه در پیش نویس نهایی مقاله پذیرفت.

اگرچه سایر وکلا در زمینه رعایت سلاح گرم کار می کنند، اما تعداد کمی از آنها مانند بارنز نیروی ثابتی بوده اند. او دهه‌ها پیش توسط بازوی لابی NRA، مؤسسه اقدام قانونی، استخدام شد. فلدمن، لابی‌گر سابق NRA، گفت که او در آن نقش به‌عنوان یک نوع خبرچین در تپه خدمت می‌کرد، و جزئیاتی را به دست می‌آورد که در غیر این صورت NRA برای به دست آوردن آن تلاش می‌کرد. بارنز و NRA بعداً راه خود را از هم جدا کردند. به گفته یکی از فعالان صنعت اسلحه، رهبری رابطه را تا حدی به این دلیل خاتمه داد که بارنز به عنوان یک مشاور خارجی قدرت زیادی داشت.

پل جانوزو، مدیر عامل سابق شرکت گلاک، که در گذشته مشتریان را به بارنز ارجاع داده است، با استناد به کنفرانس هایی که بارنز داشت، فرض کرد که بارنز ممکن است کسی باشد که در ابتدا به برقراری گفتگوی باز بین ATF و صنعتی که به دنبال تنظیم آن است کمک کرده است. میزبانی شد.

جانوزو اگرچه اظهار داشت که بارنز به دلیل ارتباطاتش دسترسی ویژه ای ندارد، اما جانوزو همچنین خاطرنشان کرد: “مطمئنم وقتی او تماس می گیرد، تلفن را برمی دارند زیرا می دانند کیست.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.