اوکراین درخواست سلاح های بیشتر می کند، وبا در ماریوپول شیوع پیدا می کند

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second

نبرد برای سیویرودونتسک

روسیه امیدوار است که تمام استان شرقی لوهانسک را که خواستار تسلیم اوکراین به جدایی طلبان و همسایگی دونتسک است، تصرف کند. این دو استان منطقه دونباس را تشکیل می دهند که مسکو از سال 2014 از شورش نیروهای نیابتی جدایی طلب حمایت می کند.

برای این منظور، کرملین نیروهای خود را در نبرد برای Sievierodonetsk، که در لوهانسک است، متمرکز کرده است.

نیروهای اوکراینی عمدتاً از مناطق مسکونی شهر خارج شده‌اند، اما جای پای خود را در ساحل شرقی رودخانه سیورسکی دونتس تسلیم نکرده‌اند. نیروهای روسیه نیز از شمال و جنوب برای محاصره اوکراینی ها فشار می آورند، اما پیشرفت محدودی داشته اند.

فرماندهی ارتش اوکراین روز شنبه گفت که نیروهای روسی مواضع خود را در دو محله نزدیک سیویرودونتسک ایمن کرده‌اند، در حالی که سرهی گایدای، فرماندار لوهانسک، گفت روس‌ها کنترل «پل» شهر را در دست دارند.

گایدایی گفت که جاده اصلی باخموت به لیسیچانسک / سیویرودونتسک به طور مداوم گلوله باران می شود اما هیچ تغییری در مواضع صورت نگرفته است.

وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد که روس ها به سمت جنوب سیویرودونتسک پیشروی نکرده اند.

این وزارتخانه در به‌روزرسانی اطلاعاتی منتشر شده در توییتر گفت: «درگیری‌های شدید خیابانی به خیابان ادامه دارد و احتمالاً هر دو طرف متحمل تلفات زیادی خواهند شد».

اوکراین گفت که روسیه برای آماده شدن برای حملات در اسلوویانسک و سیورسک، شهرهای منطقه دونتسک، نیروهای خود را مجدداً جمع‌بندی کرده و مهمات و سوخت را دوباره پر کرده است.

“شهرهای شاد” در ویرانه

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور روسیه گفت که روسیه تلاش می‌کند «تمام شهرها را در دونباس بشکند».

او در سخنرانی شبانه خود گفت: «سیویرودونتسک، لیسیچانسک، باخموت، اسلویانسک، بسیاری، بسیاری دیگر. همه این ویرانه‌ها زمانی شهرهای شاد بودند.»

هر دو طرف می گویند که تلفات گسترده ای وارد کرده اند. رویترز نتوانست فورا گزارش های میدان نبرد را تأیید کند.

الکسی آرستویچ، مشاور زلنسکی، تخمین زد که ارتش روسیه به طور متوسط ​​5 تا 6 برابر بیشتر از طرف اوکراینی جنگنده از دست می دهد.

آرستوویچ در مصاحبه ای با شبکه های اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا این نشان می دهد که ارتش اوکراین در 100 روز اول جنگ 10000 جنگجو را از دست داده است، گفت: “بله، چیزی شبیه به آن.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.