اوکراین امید به توافق برای پایان دادن به محاصره غلات روسیه را نادیده می گیرد

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 57 Second

مذاکره کننده ارشد کی یف گفت که توافق برای پایان دادن به محاصره بنادر دریایی اوکراین و صادرات غلات توسط روسیه بسیار دور باقی مانده است زیرا مسکو از مذاکرات برای پیشبرد اهداف جنگی و جاه طلبی خود برای تسلط بر دریای سیاه استفاده می کند.

ترکیه و سازمان ملل تلاش می کنند دلال پایان محاصره دریایی روسیه در دریای سیاه، که صادرات کالاهای اوکراینی را فلج کرده و ترس از کمبود جهانی مواد غذایی را برانگیخته است.

اما تاراس کاچکا، معاون وزیر اقتصاد اوکراین و مذاکره‌کننده اصلی تجارت، گفت که تلاش‌های روسیه برای تسخیر جنوب این کشور مانع از یک معامله می‌شود و شایعات در مورد دستیابی به موفقیت «بیش از واقعیت خوش‌بینانه است».

اگر مذاکراتی صورت گیرد، شرکت خواهیم کرد. اما این بدان معنا نیست که ما با هر گزینه ای که روی میز باشد موافقت خواهیم کرد. “هر گونه تلاشی برای ایجاد راه حل امنیت غذایی بر اساس حسن نیت یا لطف روسیه کارساز نخواهد بود و مورد اعتماد نخواهد بود.”

اظهارات کاچکا چند روز پس از رهبران G7 بیان شد التماس کرد ولادیمیر پوتین محاصره دریای سیاه را پیش از برداشت قریب‌الوقوع تابستان اوکراین لغو می‌کند، با نگرانی از اینکه ظرفیت ذخیره‌سازی غلات این کشور به سرعت تمام شود مگر اینکه فضا خالی شود. اوکراین حدود 13 درصد از صادرات جهانی غلات را به خود اختصاص می دهد.

تصویر تاراس کاچکا، معاون وزیر اقتصاد اوکراین در ژنو

تاراس کاچکا، معاون وزیر اقتصاد اوکراین: اگر مذاکراتی انجام شود، شرکت خواهیم کرد. اما این بدان معنا نیست که ما با هر گزینه ای که روی میز است موافقت خواهیم کرد. “© Fabrice Coffrini / Pool / AFP / Getty Images

کاچکا گفت این محاصره بخشی از طرح روسیه برای تسلط بر دریای سیاه و اعمال قدرت بر بازارهای جهانی کالا است، همانطور که در اروپا با استفاده از صادرات گاز طبیعی خود انجام داده بود.

غلات به عنوان یک کالا بهتر از گاز است زیرا تقاضا انعطاف پذیر نیست. برای گاز، فقط می توانید به زغال سنگ تغییر دهید. همه به نان نیاز دارند.

از جمله شرایط پایان محاصره این است که اجازه بازرسی شناورهای ورودی و خروجی بنادر اوکراین را دارد. کاچکا این ایده را به دزدی دریایی تشبیه کرد.

«این که روسیه حق بازرسی دارد به چه معناست؟ آیا حق وتو است؟ [ships]? یا این فقط نوعی پرداخت اضافی به افسران نظامی فاسد روسیه است. . . مثل دزدان دریایی سومالیایی؟ ” او گفت.

کاچکا افزود، «راه حل‌های فنی» دیگر، از جمله آنچه به گفته وی پیشنهاد ترکیه برای هماهنگی کشتی‌ها بود، با ناامنی اساسی ناشی از جنگ مقابله نکرد.

موشک های روسیه روز دوشنبه به عنوان بخشی از موج حملات هوایی در سراسر کشور، اودسا، بزرگترین بندر اوکراین را مورد اصابت قرار دادند. اوکراین همچنین به سکوهای گاز طبیعی دریای سیاه تحت اشغال روسیه و جزیره مار که نزدیک به خطوط کشتیرانی قرار دارد، حمله کرده است.

روز پنجشنبه، روسیه اعلام کرد که نیروهای خود را از جزیره مار در یک “ژست حسن نیت” خارج می کند که می تواند به توافقی برای رفع انسداد بنادر نزدیک شود. مقامات اوکراینی مدعی پیروزی شدند و گفتند نیروهای روسی تحت بمباران شدید مجبور به تسلیم جزیره شدند.

روسیه گفته است که اگر اوکراین مین های قرار گرفته در آب های خود را پس از تهاجم حذف کند، به کشتی ها اجازه خروج از بنادر را می دهد. اما کاچکا گفت که اوکراین نمی تواند دفاع ساحلی خود را از کار بیاندازد تا زمانی که روسیه در موقعیتی باشد که بتواند دوباره به جنوب حمله کند.

«آنها سعی می کنند استفاده کنند [the talks] به عنوان راهی برای مشروعیت بخشیدن به حضور نظامی خود در آنجا. این برای ما هم غیرممکن است. ”

کاچکا گفت که اوکراین حضور نیروی دریایی کشور ثالث را برای اسکورت کشتی ها از جمله “ناوگان اعلیحضرت یا ایالات متحده یا ترکیه” می پذیرد. اما کشورهای غربی با وجود حمایت مالی و تسلیحاتی از اوکراین، مخالف رویارویی مستقیم با روسیه هستند.

قاچاقچیان روسی در هفته های اخیر غلات غارت شده را از خاک اوکراین صادر کرده اند.

اوکراین برخی از صادرات زمینی کالا را افزایش داده است و با کشتی‌ها از طریق بخشی از رود دانوب به بندر کنستانسا در دریای سیاه رومانی می‌رود. اما حجم محموله ها کسری از مجموع پیش از جنگ است.

روسیه با مسدود کردن بنادر اوکراین در حال خفه شدن است. اندی هاندر، رئیس اتاق بازرگانی آمریکا در اوکراین گفت: هیچ جایگزینی برای بنادر دریای سیاه در تحویل 50 میلیون تن کالای نرم به بازارهای جهانی وجود ندارد.

هاندر افزود، حتی اگر توافقی برای اجازه دادن به کشتی‌های اسکورت از طریق آب‌ها انجام شود، کشتی‌های تجاری تجاری در مورد عبور از آب‌های تحت کنترل ارتش روسیه محتاط خواهند بود.

موشک‌ها و کشتی‌های نظامی روسیه خطری بیش از حد برای کشتی‌های تجاری و شرکت‌های بیمه هستند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *