اوباما هشدارهای خود را در مورد خطر دموکراسی قطع می کند

سیاسی
0 0
Read Time:5 Minute, 49 Second

مشخص نیست که اوباما تا چه اندازه در سخنرانی خود به 6 ژانویه اشاره خواهد کرد یا اینکه آیا اصلاً درباره آن بحث خواهد کرد. او یک ویراستار مزمن و لحظه آخری است که بیان محتویات را تا زمان نزدیک به تحویل غیرممکن می کند. اما رودز خاطرنشان کرد که هدف این است که به‌جای رویدادهای خبری خاص، درباره موضوعات گسترده‌تر صحبت کنیم – اطلاعات نادرست، نیاز به سرمایه‌داری فراگیر، نابرابری، و افول نهادهای سیاسی. سایر شرکت‌کنندگان در این برنامه تاکید کردند که زمینه مهم‌تر، انکار طولانی مدت دونالد ترامپ از نتایج انتخابات 2020 نیست، بلکه جنگ در اروپا است.

«این یک نقطه عطف است. این فقط مبارزه اوکراین نیست، بلکه مبارزه برای دموکراسی لیبرال است.»

او افزود: “شما با یک ترانس آتلانتیکیست متقاعد صحبت می کنید.” “بله، این لحظه سختی برای آمریکا بوده است… اما معاون رئیس جمهور در چین یا روسیه را به من نشان دهید که در مقابل رهبر آنها بایستد و بگوید، “نه، اینطوری نباید انجام شود.” پس کمی متزلزل شدی. اما کنترل‌ها و موازنه‌ها هنوز در سیستم آمریکایی وجود دارد.»

کسانی که در کنار اوباما کار کرده‌اند می‌گویند که او می‌داند که ریشه‌های مشکلاتی که اکنون دموکراسی‌ها با آن روبرو هستند در دوران ریاست‌جمهوری او آشکار شد. واکنش شدید به سقوط بازار سهام و افزایش اینترنت، دریچه کوتاهی از احتمال را در سراسر جهان باز کرد. اما آن پنجره نسبتاً سریع بسته شد. فناوری نیروی منحصر به فرد رهایی بخش نبوده است. اطلاعات نادرست بررسی و تنظیم نشده است. حق رای گسترش نیافته است. پوپولیسم با بومی گرایی همراه بوده است.

اوباما در دوران پس از ریاست جمهوری خود، همانطور که رودز گفته است، سعی کرده است تا “چند نقطه” را در مورد این مسائل به هم وصل کند. اوایل سال جاری، او جلسه‌ای بدون رکورد در شیکاگو با گروهی از خبرنگاران برگزار کرد که عقب‌نشینی و اطلاعات نادرست دموکراتیک را پوشش می‌دهند، از جمله بن اسمیت از سمافور، آن اپلبام و چارلی وارزل از آتلانتیک، برایان استلتر از CNN و کارا سویشر روزنامه‌نگار فناوری. او یکی دیگر را در کالیفرنیا با خبرنگارانی از جمله Donie O’Sullivan از CNN، کوین روز خبرنگار نیویورک تایمز و کیسی نیوتن، روزنامه‌نگار Platformer برگزار کرد.

او همچنین از مکالمات با تعدادی از دانشگاهیان، از جمله رنه دی رستا، مدیر تحقیقات فنی در رصدخانه اینترنتی استانفورد، ماریتجه شاکه، مدیر سیاست بین‌الملل در مرکز سیاست سایبری دانشگاه استنفورد، صفیا نوبل، استاد مطالعات جنسیتی و آفریقایی به دنبال بینش بوده است. مطالعات آمریکایی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، و ماریا رسا، مدیر عامل Rappler و اولین فیلیپینی برنده جایزه صلح نوبل.

در پاسخ به درخواست اوباما برای برخی از مطالب خواندنی که از او برای مطلع ماندن در مورد موضوعات استفاده کرده است، یک کمک اوباما فهرستی طولانی از مقالات روزنامه ها و مجلات را ارسال کرد. در میان آنها، نیویورک تایمز ستونی در مورد زرنگی استیو بنن، استراتژیست ترامپ در بیش از حد بومی سازی تمرکز سیاسی خود؛ یک قطعه نیویورکر در مورد تلاش های فعالان برای ایجاد یک هیئت نظارت موقت در فیس بوک؛ و الف مورد سیمی در مورد چگونگی جلوگیری از ویروسی شدن اطلاعات نادرست او همچنین یک را مطالعه کرده است اقلام اقیانوس اطلس در مورد تخریب اتاق های خبر توسط صندوق تامینی آلدن گلوبال کپیتال و یک مورد محدود شده در مورد اینکه چگونه کار درخشان یک نویسنده در پارکینگ موازی، جرقه‌ای در اینترنت ایجاد کرد که بر اوباش‌سازی جوامع آنلاین تأکید کرد.

اما، مانند هر کس دیگری، کار اوباما در این جبهه ها غرق در موضوعاتی است که به نظر می رسد مستقیماً به زندگی روزمره مربوط می شود. اجلاس آتی اولین نشست حضوری این گروه از شرکت کنندگان برنامه اروپای بنیاد اوباما از زمان راه اندازی آن در سال 2020، زمانی که کووید-19 مداخله کرد، خواهد بود.

یکی از مقامات آشنا با این برنامه‌ریزی گفت: «کپنهاگ فرصتی برای او خواهد بود تا دوباره کوچک‌نمایی کند، جایی که دموکراسی پابرجاست و رهبران جوان می‌توانند به این راه‌حل متصل شوند.»

دوران پس از ریاست جمهوری اوباما تضاد بین کار زرق و برق و غرغر بوده است. او در نتفلیکس نقش ممتاز تهیه‌کننده را بر عهده گرفت و به توسعه و حتی روایت فیلم‌های مستند کمک کرد. او پادکستی را با بروس اسپرینگستین راه‌اندازی کرده است و نیمه اول یک خاطرات عظیم را نوشته است.

او همچنین به رهبری یک ابتکار بزرگ تقسیم مجدد کمک کرد تا حزب دموکرات را در موقعیتی به مراتب بهتر از دور آخر یک دهه پیش قرار دهد. اخیراً، او شروع به استفاده تهاجمی از نورافکنی کرده است که او فرمان می دهد.

در ماه نوامبر، اوباما یک سخنرانی با محوریت آب و هوا در گلاسکو ایراد کرد که بر لزوم مشارکت رهبران جوان در سیاست تاکید کرد. در ماه آوریل، او با جفری گلدبرگ از آتلانتیک درباره اطلاعات نادرست صحبت کرد. اواخر همان ماه، او به دانشگاه استنفورد رفت صحبت کردن در مورد چگونه اطلاعات نادرست دموکراسی را در سراسر جهان سوراخ می کند.

آن سخنرانی استنفورد، به ویژه، لایه‌ای از اهمیت در مدار اوباما به خود گرفته است.

برخی از کمک‌ها تأکید می‌کنند که اوباما ظرفیت منحصربه‌فردی برای بحث در مورد صنعت فناوری – محصولات و کاستی‌های آن – دارد، زیرا احتمالاً سیاستمداری بوده است که از ظهور شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی که کمپین‌ها و جمع‌آوری کمک‌های مالی برای آن‌ها را بازسازی کرده‌اند، بیشترین سود را برده است.

جیسون گلدمن، یکی از اعضای سابق هیئت مدیره توییتر و اولین مدیر ارشد دیجیتال اوباما، گفت: “من فکر می کنم این به او اعتبار می دهد تا در مورد این موضوع صحبت کند.” او این محصولات را می شناسد. او رابطه دیرینه ای با این شرکت ها دارد. او ذاتاً یک خرده است. و وقتی این مکالمات را انجام می دهد، یک روحیه خویشاوندی را می بینند… او همچنین می تواند بگوید من این سفر شخصی و حرفه ای استفاده از این ابزار را داشته ام.

اما غرور کارکنان داخلی نیز وجود دارد که آدرس او در استنفورد انتقادی از سیلیکون ولی در قلب فکری آن بود. صحنه پردازی از شکم هیولا کاری است که اوباما قبلا بارها انجام داده است. به عنوان رئیس جمهور، او در مورد نیاز به اصلاحات نظارتی مالی در اتحادیه کوپر صحبت کرد و جمهوری خواهان مجلس را در مورد اصلاحات مراقبت های بهداشتی در حالی که در عقب نشینی بودند به چالش کشید.

کپنهاگ ادامه آن خواهد بود. اگرچه این اجلاس قبل از حمله روسیه برنامه ریزی شده بود، جنگ در اوکراین بر روند آن خواهد بود – یک نمایش خونین و نمایشی که خطوط گسل دموکراتیک در حال فروپاشی است.

لورا لوکاس مگنوسون، معاون اجرایی برنامه‌های جهانی در بنیاد اوباما، گفت: «او می‌داند که این رهبران جوان با چه بادهای معکوس مواجه هستند. این امر باعث می‌شود کاری که ما مدت‌هاست انجام می‌دهیم و کار رهبران ما بیش از هر زمان دیگری ضروری‌تر باشد. در این لحظه مردم واقعاً می‌خواهند او را در این مسیر بشنوند.»

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.