اوباما درباره بیل راسل: امروز یک غول را از دست دادیم

سیاسی
0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

راسل یکی از چهره های برجسته تاریخ بسکتبال بود که بوستون سلتیکس را به 11 قهرمانی NBA (دو مورد از آنها به عنوان بازیکن-مربی) در مدت 13 سال رساند، سطحی از موفقیت که در ورزش حرفه ای بی نظیر است. اما، همانطور که اوباما اشاره کرد، او همچنین یک فعال بود، بخشی از گروه بزرگان دهه 1960 – از جمله محمد علی بوکسور و جیم براون فوتبالیست – که به خاطر ارادت عمیق خود به حقوق مدنی و عدالت اجتماعی معروف بودند.

«شاید بیش از هر کس دیگری، بیل می‌دانست که چه چیزی برای برنده شدن و چه چیزی برای رهبری لازم است. در زمین، او بزرگترین قهرمان تاریخ بسکتبال بود. اوباما در بیانیه خود با اشاره به حضور راسل در راهپیمایی 1963 در واشنگتن و حمایت او از علی در زمانی که قهرمان بوکس محروم شد، گفت: خارج از آن، او پیشروی حقوق مدنی بود – با دکتر کینگ راهپیمایی می کرد و در کنار محمد علی ایستاد. عنوان وی و به دلیل امتناع از خدمت در ارتش ایالات متحده تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

بایدن همچنین در بیانیه خود درباره راسل به راهپیمایی واشنگتن اشاره کرد: «در روز تاریخی 28 آگوست 1963، او در پله‌های یادبود لینکلن به عنوان قهرمانی سرسخت برای آزادی، برابری و عدالت همانطور که دکتر کینگ سخنرانی کرد، حضور داشت. رویایی برای ملت این بیل راسل بود.»

در فوریه 2011، اوباما مدال آزادی را به راسل اهدا کرد، بخشی از گروهی که شامل جان لوئیس، فعال حقوق مدنی، مایا آنجلو شاعر، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و جورج اچ دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق بود.

اوباما در آن زمان گفت: «بیل راسل بیش از هر ورزشکاری در دوران خود، کلمه «برنده» را تعریف کرد. “امیدوارم روزی در خیابان های بوستون، بچه ها به مجسمه ای که نه تنها برای بیل راسل بازیکن، بلکه برای مرد بیل راسل ساخته شده نگاه کنند.”

راسل در طول زندگی خود به فعالیت خود ادامه داد.

“من متوجه می شوم که سفیدپوستان اغلب از اینکه بی عدالتی نژادی در خارج از چند “سیب بد” وجود دارد، شگفت زده می شوند. راسل در سال 2020 در The Players’ Tribune نوشت. این غافلگیری به ویژه خطرناک است زیرا بی عدالتی نژادی در هر روز جامعه آمریکا، از آموزش گرفته تا مراقبت های بهداشتی گرفته تا ورزش، بیداد می کند، و این واقعیت که این بخش برای بسیاری شگفت انگیز است، دقیقاً نشان می دهد که تجربیات سیاه و سفید از زندگی در آمریکا چقدر متفاوت است. . ”

اوباما به تعهد مادام العمر راسل به عدالت نژادی اشاره کرد.

بیل برای چندین دهه توهین و خرابکاری را تحمل می کند، اما هرگز اجازه ندهید که او را از صحبت کردن برای آنچه درست است باز دارد. من از نحوه بازی او، روش مربیگری و نحوه زندگی اش چیزهای زیادی یاد گرفتم.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.