انتظار می رود سرعت ایجاد شغل در ایالات متحده در ماه آوریل کاهش یابد

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 9 Second

انتظار می‌رود سرعت ایجاد شغل در اقتصاد ایالات متحده در ماه گذشته اندکی کاهش یافته باشد، حتی با کاهش نرخ بیکاری به سطوح قبل از همه‌گیری، در آزمون جدیدی از انقباض بازار کار.

بر اساس پیش‌بینی‌های اقتصاددانان که توسط رویترز پیش از انتشار داده‌هایی که قرار است در روز جمعه منتشر شود، جمع‌آوری شد، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در آوریل 391,000 افزایش یافت، در حالی که در ماه مارس 431,000 و در فوریه 750,000 افزایش یافت.

در همین حال، انتظار می‌رود نرخ بیکاری از 3.6 درصد در ماه گذشته به 3.5 درصد کاهش پیدا کند، که با سطحی که در فوریه 2020 قبل از شروع شیوع بیماری همه‌گیر در ایالات متحده برای اولین بار بود، مطابقت دارد.

در حالی که ایجاد شغل در سراسر اقتصاد ایالات متحده طی سال گذشته بسیار قوی بوده است و نرخ بیکاری بسیار سریعتر از آنچه اکثر سیاست گذاران انتظار دارند کاهش یافته است، بازار کار داغ همراه با تورم بالا نگرانی هایی را برای دولت بایدن و فدرال رزرو ایجاد کرده است. .

این هفته، بانک مرکزی ایالات متحده برای اولین بار از سال 2000، نرخ بهره اصلی خود را نیم درصد افزایش داد – تا محدوده هدف بین 0.75 تا 1 درصد – در تلاشی برای خنک کردن سریع اقتصاد و کاهش نرخ بهره بالا. قیمت.

جی پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از نشست گفت: «تقاضای نیروی کار بسیار قوی است، و در حالی که مشارکت نیروی کار تا حدودی افزایش یافته است، عرضه نیروی کار کم‌رنگ است. کارفرمایان در پر کردن فرصت‌های شغلی با مشکل مواجه هستند و دستمزدها با سریع‌ترین سرعت در سال‌های اخیر در حال افزایش است.»

پرزیدنت جو بایدن روز جمعه به سینسیناتی، اوهایو سفر خواهد کرد تا قدرت بهبود تحت نظارت خود، به ویژه در بخش تولید در ایالتی که به طور نامتناسبی با پایگاه صنعتی آمریکا مرتبط است، ابراز کند.

کاخ سفید اشاره کرده است که 473000 شغل از بیش از 6 میلیون شغل ایجاد شده از زمان روی کار آمدن بایدن در بخش تولید بوده است که اکنون به سطح اشتغال قبل از همه گیری نزدیک شده است.

اما نرخ فرصت‌های شغلی در سطوح بسیار بالایی قرار دارد و بسیاری از کارفرمایان در تلاش برای پر کردن موقعیت‌های شغلی هستند که به ویژه برای مشاغل کوچک مشکلاتی ایجاد می‌کند و به افزایش دستمزدها و قیمت‌ها کمک می‌کند.

وزارت کار این داده ها را در ساعت 8:30 صبح روز جمعه به وقت شرقی منتشر خواهد کرد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.