انتظار می رود بیکاری در ایالات متحده در ماه می به سطح قبل از همه گیری کاهش یابد

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 53 Second

انتظار می‌رود نرخ بیکاری ایالات متحده در ماه مه به سطح قبل از همه‌گیری کاهش یابد، علی‌رغم پیش‌بینی سرعت ماهانه رشد شغلی که پیش‌بینی می‌شود اندکی کند شود، زیرا کارفرمایان با بازار کار از نظر تاریخی تنگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

طبق پیش‌بینی اجماع بلومبرگ، کارفرمایان در بزرگترین اقتصاد جهان در ماه مه 325000 شغل ایجاد خواهند کرد که سرعت کمی کندتر از 428000 موقعیت شغلی ایجاد شده در دوره قبل است، اما به اندازه کافی قوی است که نرخ بیکاری را کاهش دهد.

انتظار می‌رود نرخ بیکاری به 3.5 درصد کاهش یابد، که با سطحی که در فوریه 2020 قبل از شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در سطح جهان بود، مطابقت دارد.

علیرغم این دستاوردها، بهبود سریع بازار کار ایالات متحده – که به مراتب از بازگشت ضعیفی که مشخصه دوره پس از بحران مالی جهانی بود پیشی گرفته است – تا حد زیادی تحت الشعاع بالاترین تورم در چهار دهه گذشته قرار گرفته است.

با وجود تقریباً 1.9 موقعیت خالی برای هر کارگر بیکار، نگرانی های گسترده ای نیز وجود دارد که کمبود طولانی مدت افرادی که مایل به پیوستن به نیروی کار هستند، همچنان فشار صعودی بر قیمت ها را حفظ خواهد کرد زیرا کارفرمایان مجبور به افزایش دستمزدها و بهبود مزایا به منظور جذب نیروی کار جدید هستند. آنها را استخدام می کند و آنها را در لیست حقوق و دستمزد نگه می دارد.

انتظار نمی رود این داده ها که توسط اداره آمار کار در ساعت 8:30 صبح روز جمعه به وقت شرقی منتشر می شود، بهبود قابل توجهی را در سهم آمریکایی های شاغل یا جویای کار – که به عنوان نرخ مشارکت نیروی کار شناخته می شود- نشان دهد. اما ممکن است افزایش دیگری در رشد دستمزد ماهانه داشته باشد.

میانگین درآمد ساعتی در ماه می به طور سالانه 0.4 درصد یا 5.2 درصد افزایش می یابد. این مقدار کمی کندتر از نرخ 5.5 درصدی ثبت شده در آوریل است.

رئیس جمهور جو بایدن گفته است که مقابله با تورم بالا اولویت اصلی دولت او است، پیامی که او در روزهای اخیر به دنبال تقویت آن بوده است. اوایل این هفته، او با جی پاول، رئیس فدرال رزرو دیدار کرد و بر حمایت خود از بانک مرکزی ایالات متحده برای انجام اقدامات لازم برای مهار تورم تاکید کرد.

فدرال رزرو از ماه مارس تا کنون نرخ بهره را 0.75 درصد از سطوح نزدیک به صفری که از زمان شروع همه گیری وجود داشت، افزایش داده است. این شامل اولین افزایش نیم واحدی نرخ از ماه مه 2000 است، ابزاری که مقامات ارشد نشان داده اند تا زمانی که شواهد “روشن و قانع کننده” مبنی بر کاهش تورم وجود داشته باشد، به طور متوالی و متوالی استفاده خواهد شد.

پاول و سایر سیاست گذاران حدس زده اند که فدرال رزرو می تواند فشارهای قیمتی را بدون ایجاد رکود شدید کاهش دهد، به ویژه با توجه به قدرت بازار کار و حجم عظیم تقاضا برای کارگران.

از آنجایی که فدرال رزرو با افزایش نرخ ها و کاهش ترازنامه 9 تریلیون دلاری خود، هزینه های استقراض را افزایش می دهد، این امید وجود دارد که تعداد مشاغل خالی به جای از دست دادن مستقیم مشاغل کاهش یابد.

بر اساس تجزیه و تحلیل فایننشال تایمز، تفاوت در تنگنای بازار کار بین ایالت ها و صنایع مختلف بسیار مهم است، با این حال، به طور بالقوه تلاش های فدرال رزرو برای انجام یک “فرود نرم” را پیچیده می کند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.