الکس جونز به دلیل دروغ های سندی هوک، دستور پرداخت 49.3 میلیون دلار را صادر کرد

سیاسی
0 0
Read Time:4 Minute, 24 Second

در اوایل این هفته، جونز آزمایش کرد که هر جایزه ای بیش از 2 میلیون دلار ما را غرق خواهد کرد. شرکت او Free Speech Systems، که شرکت مادر Infowars است، در هفته اول محاکمه درخواست حمایت از ورشکستگی داد.

خسارات تنبیهی به منظور مجازات متهمان به دلیل رفتارهای شدید، فراتر از غرامت پولی اعطا شده به افرادی است که به آنها صدمه زده اند. جایزه تنبیهی بالا همچنین به عنوان فرصتی برای هیئت منصفه برای ارسال پیام اجتماعی گسترده تر و راهی برای بازدارندگی دیگران از همان رفتار منفور در آینده تلقی می شود.

وکلای خانواده از اعضای هیئت منصفه خواسته بودند که یک مجازات مالی را صادر کنند که Infowars را از کار بیاندازد.

وسلی بال، وکیل والدین، به هیئت منصفه گفت: «شما این توانایی را دارید که این مرد را از انجام این کار بازدارید. برای کسانی که مایلند همین کار را انجام دهند این پیام را بفرستید: سخنرانی رایگان است. دروغ، شما پول می دهید.»

یک اقتصاددان استخدام شده توسط شاکیان آزمایش کرد که جونز و شرکت تا 270 میلیون دلار ارزش دارند و نشان می دهد که جونز هنوز در حال کسب درآمد است.

برنارد پتینگیل، که توسط شاکیان برای مطالعه دارایی خالص جونز استخدام شده بود، گفت که سوابق نشان می دهد که جونز در سال 2021، زمانی که احکام نکول در پرونده های قضایی علیه او صادر شد، 62 میلیون دلار برای خود برداشت کرده است.

پتینگیل گفت: «به نظر من این عدد نشان دهنده ارزش دارایی خالص است. او در جایی پول در حساب بانکی دارد.

پتینگیل گفت که پولی که به شرکت‌های جونز سرازیر می‌شود، در نهایت به سمت او می‌رود، او افزود که در طول حرفه‌اش در حدود 1500 مورد آزمایش کرده است.

اما وکلای جونز گفتند که موکل آنها قبلاً درس خود را آموخته است و خواستار اغماض شدند. اندینو رینال، وکیل دادگستری گفت که مجازات هیئت منصفه باید کمتر از 300000 دلار باشد.

شما قبلاً پیامی ارسال کرده اید. رینال گفت: برای اولین بار به مجریان برنامه گفتگو، به همه مجریان برنامه گفتگو، پیامی که استاندارد مراقبت آنها باید تغییر کند.

جونز – که جمعه برای مدت کوتاهی در دادگاه حضور داشت اما برای صدور حکم در آنجا نبود – هنوز با دو شکایت دیگر برای افترا از خانواده های سندی هوک در تگزاس و کانکتیکات روبرو است که ثروت شخصی و امپراتوری رسانه ای او را به خطر می اندازد.

وکلای خانواده سندی هوک که از جونز شکایت می کنند ادعا می کنند که او تلاش کرده است شواهدی از ثروت واقعی خود را پنهان کند و از او شکایت کرده اند که ادعا می کند سعی کرده پول را در شرکت های مختلف مخفی کند.

جونز در طول شهادت خود با یادداشتی از یکی از مدیران تجاری خود مواجه شد که درآمد ناخالص یک روزه 800000 دلاری از فروش مکمل های ویتامین و سایر محصولات از طریق وب سایت خود را نشان می داد که تقریباً به 300 میلیون دلار در سال می رسید. جونز آن را یک روز فروش رکورد نامید.

جونز، که استدلال را به عنوان یک حمله به حقوق متمم اول او، در طول دادگاه پذیرفت که حمله “100% واقعی” بود و اینکه او اشتباه کرده است که در مورد آن دروغ گفته است. اما هسلین و لوئیس به اعضای هیئت منصفه گفتند که عذرخواهی کافی نیست و از آنها خواستند تا جونز را مجبور کنند تا برای سال‌های رنجی که به آنها و سایر خانواده‌های سندی هوک کشیده است بپردازد.

والدین به اعضای هیئت منصفه گفتند که چگونه به یک دهه ضربه روحی پایان دادند که ابتدا با قتل آخرین نفرشان وارد شد و بعد از آن چه اتفاقی افتاد: شلیک گلوله به خانه، تهدیدهای آنلاین و تلفنی، و آزار و اذیت در خیابان توسط غریبه ها. آنها گفتند که تهدیدها و آزار و اذیت ها همه توسط جونز تقویت شده است و تئوری توطئه او از طریق وب سایت Infowars به ​​دنبال کنندگانش گسترش یافته است.

یک روانپزشک قانونی آزمایش کرد که والدین از “اختلال استرس پس از سانحه پیچیده” ناشی از ترومای مداوم رنج می برند، مشابه آنچه ممکن است توسط یک سرباز در جنگ یا یک قربانی کودک آزاری تجربه شود.

در طول محاکمه، جونز به طور معمول خود غم انگیز او بوده است، صحبت از توطئه در جایگاه شاهد، در طول کنفرانس های مطبوعاتی بداهه و در برنامه خود. رفتار نامنظم او از نظر استانداردهای دادگاه غیرعادی است و قاضی او را سرزنش کرده و در یک نقطه به او گفته است: “این نمایش شما نیست.”

این محاکمه توجه خارج از آستین را نیز به خود جلب کرده است.

بنکستون روز پنجشنبه به دادگاه گفت کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده در حال بررسی قیام 6 ژانویه 2021 در کاپیتول ایالات متحده از تلفن جونز درخواست کرده است که وکلای جونز اشتباهاً به شاکیان تحویل داده اند. بنکستون بعداً گفت که قصد دارد با درخواست کمیته موافقت کند.

ماه گذشته، کمیته های 6 ژانویه پیام های متنی تصویری و خشونت آمیز را نشان داد و فیلم هایی از چهره های راستگرا از جمله جونز و دیگران پخش کرد که قول می دادند 6 ژانویه روزی است که برای ترامپ می جنگند.

کمیته برای اولین بار جونز را در نوامبر احضار کردخواستار ارائه اسناد و مدارک مربوط به تلاش های وی برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد انتخابات 2020 و تجمع در روز حمله شد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.