اقتصاددانان هشدار می دهند که تعداد مشاغل داغ ایالات متحده نمی تواند خیلی بیشتر دوام بیاورد

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 26 Second

اقتصاددانان هشدار می‌دهند که قوی‌ترین دوره ایجاد شغل در تاریخ اخیر نمی‌تواند برای مدت طولانی‌تری ادامه یابد، زیرا بانک مرکزی ایالات متحده به طور فزاینده‌ای جرأت می‌کند تا اقدامات شدیدی برای خنک کردن اقتصاد و ریشه‌کن کردن تورم بالا انجام دهد.

بزرگترین اقتصاد جهان در ماه ژوئن 372,000 شغل دیگر اضافه کرد که بیش از 100,000 نفر از انتظارات اقتصاددانان پیشی گرفت و بر انعطاف پذیری ایالات متحده از اعماق همه گیری ویروس کرونا تاکید کرد.

اما با توجه به اینکه فدرال رزرو قوی‌ترین کمپین را برای تشدید سیاست‌های پولی از دهه 1980 آماده می‌کند – و تمایل دارد در صورت تایید داده‌ها، حتی تهاجمی‌تر باشد – این دستاوردها احتمالاً به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


اریک وینوگراد، مدیر تحقیقات اقتصادی بازار توسعه یافته AllianceBernstein می گوید: «شما نمی توانید برای همیشه 372000 شغل در ماه اضافه کنید، زیرا نیروی کار را به شدت کاهش خواهید داد. او نرخ “پایدارتر” را به طور متوسط ​​100000 موقعیت در ماه محاسبه می کند.

او گفت: “زیر آن و نیروی کار در حال ضعیف شدن است. بالاتر از آن در حال سفت شدن است.”

به گفته استفان استنلی، اقتصاددان ارشد در Amherst Pierpont، کمبود کارگران بزرگترین “محدودیت الزام آور” در بازار کار بوده است. در حالی که او انتظار دارد این پویایی ها همچنان بر رشد اشتغال تاثیر بگذارد، اقدامات فدرال رزرو برای کاهش تقاضای نیروی کار نیز به زودی شروع به کار خواهد کرد.

اندرو هولنهورست، اقتصاددان ارشد آمریکایی در سیتی گروپ، گفت: «اکنون در هر تعداد فعالیت قوی، خبرهای خوب و بد وجود دارد.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


“خبر خوب این است که شما از رکود دورتر شده اید… اما خبر بد این است که حرکت بیشتر در اقتصاد و فشار تورمی بیشتر در اقتصاد وجود دارد، و ممکن است برای فدرال رزرو خیلی سخت تر باشد که اوضاع را کاهش دهد. “

مقامات فدرال رزرو قبلاً لفاظی های خود را در مورد اقداماتی که مایلند برای اطمینان از تثبیت تورم انجام دهند تندتر کرده اند – چیزی که آنها اکنون به عنوان یک “خطر قابل توجه” برای اقتصاد ایالات متحده در نظر دارند، طبق صورتجلسه سیاست های ژوئن آنها.

در حال ایجاد اجماع بین سیاستگذاران اصلی برای دومین افزایش متوالی 0.75 درصدی نرخ بهره در پایان ماه، پس از اولین افزایش از سال 1994 در ژوئن است. این امر محدوده هدف نرخ وجوه فدرال را به 2.25 تا 2.50 درصد افزایش می دهد.

تا پایان سال، مقامات در نظر دارند تا نرخ سیاستی را به سطحی برسانند که به طور متوسط ​​اقتصاد را مهار کند – حدود 3.5 درصد تخمین زده می شود.

اینکه در نتیجه بازار کار تا چه حد آسیب می بیند بحث قابل توجهی است. سیاستگذاران اکنون اذعان دارند که ممکن است برخی دردهای اقتصادی ضروری باشد و ممکن است آسیب کمتری نسبت به وضعیتی که در آن تورم در سطوح بالا برای مدت طولانی‌تری ادامه دارد، باشد.

علیرغم این امتیازات، بسیاری از مقامات همچنان معتقدند که با توجه به تنگنای تاریخی بازار کار و تعداد نزدیک به رکورد فرصت‌های شغلی، از دست دادن شغل نباید بیش از حد باشد، که ممکن است به این معنی باشد که کارفرمایان ترجیح می‌دهند که مشاغل خالی را به جای اخراج خود کاهش دهند. کارکنان اکثر مقامات انتظار دارند که نرخ بیکاری در سال 2024 به 4.1 درصد افزایش یابد – پیش‌بینی که بسیاری از اقتصاددانان هنوز آن را “آرزو و آرزو” می‌دانند.

سونال دسای، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری برای درآمد ثابت در فرانکلین تمپلتون، گفت: «مسئله «آیا رکود اقتصادی خواهد شد» اکنون تقریباً بی‌ربط است.

“واقعیت این است که ما به کندی نیاز خواهیم داشت. ما باید شاهد کاهش فشار دستمزدها باشیم. ما باید شاهد رفع برخی از کف در بازار کار باشیم.”

گزارش اضافی توسط کیت دوگوید در نیویورک

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.