افزایش شغلی بزرگ در ایالات متحده به فدرال رزرو برای مهار تورم «کارهای بیشتری برای انجام دادن» می دهد

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 49 Second

فدرال رزرو در مبارزه خود برای خنک کردن اقتصاد ایالات متحده با افزایش شدید نرخ بهره، پس از اینکه آخرین دسته از داده های بازار کار نشان داد شتاب غیرمنتظره در افزایش شغل و رشد شدید دستمزدها نشان داد، با فوریت بیشتری روبرو خواهد شد.

ارقام منتشر شده در روز جمعه نگرانی‌ها مبنی بر کاهش شدید رشد اقتصاد آمریکا یا در حال حاضر در رکود پس از دو سه ماهه متوالی کاهش تولید را کاهش داد. با این حال، این نگرانی ها را افزایش می دهد که تورم بالا ممکن است با افزایش دستمزدها تثبیت شود و به مداخله بیشتر بانک مرکزی نیاز دارد.

فدرال رزرو در حال حاضر نرخ بهره اصلی خود را از سطوح پایین پاندمی ویروس کرونا به محدوده هدف 2.25 تا 2.5 درصد در سال جاری افزایش داده است که شامل دو افزایش متوالی 0.75 درصدی در ژوئن و جولای است.

در پشت آخرین گزارش مشاغل، اقتصاددانان و ناظران فدرال رزرو می گویند که احتمال یک حرکت صعودی تهاجمی دیگر در ماه آینده افزایش یافته است، اگرچه بانک مرکزی همچنان به بررسی دقیق داده های اقتصادی آتی، از جمله ارقام تورم که هفته آینده می رسد، خواهد بود.

“اعداد امروز باید ترس از رکود اقتصادی را تسکین دهد، اما این نگرانی را تشدید می کند که فدرال رزرو کارهای بیشتری برای انجام دادن دارد، و ما اکنون فکر می کنیم که افزایش 75 واحدی در ماه سپتامبر محتمل به نظر می رسد. نگرانی های تورمی که باعث انگیزه فدرال رزرو می شود تنها با این گزارش شغلی افزایش می یابد.” مایکل فرولی، اقتصاددان ارشد جی پی مورگان، روز جمعه در یادداشتی نوشت.

مایکل گپن، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در بانک آمریکا، با اشاره به اینکه در حالی که احتمال یک رکود کوتاه مدت وجود دارد، افزود: “شغل ها به هیچ وجه در واکنش به سفت شدن فدرال رزرو کاهش نیافته اند. این یک شمشیر دو لبه است.” پایین تر، “خطر یک فرود سخت در حال افزایش است”.

دیوید مریکل، اقتصاددان ارشد آمریکایی در گلدمن ساکس، گفت که این گزارش برخی از “ابهامات” را در مورد قدرت رشد دستمزدها در اقتصاد ایالات متحده برطرف کرد و نشان می‌دهد که آنقدر که فدرال رزرو امیدوار است کاهش نمی‌یابد.

او گفت: «پیام کلی این است که رشد دستمزدها با نرخی که احتمالاً چند درصد قوی‌تر از نرخی است که با دستیابی به تورم ۲ درصدی سازگار است، حرکت می‌کند.» که هدف طولانی مدت فدرال رزرو برای تورم است. فدرال رزرو حتی فراتر از آن چیزی که قبلاً امروز فکر می کردیم باید پیش برود.

انتظار می رود جی پاول، رئیس فدرال رزرو، آخرین تفکر خود را در مورد مسیر نرخ بهره ایالات متحده و استراتژی بانک مرکزی برای کاهش تورم در کنفرانس سالانه جکسون هول، وایومینگ، که در اواخر ماه اوت برگزار می شود، بیان کند.

پاول در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود در ماه ژوئیه گفت که “یک افزایش غیرعادی بزرگ دیگر” در نرخ بهره در ماه سپتامبر “می تواند مناسب باشد”، اما این تصمیم گرفته نشده است.

او افزود: “این یکی از مواردی است که ما بر اساس داده هایی که می بینیم اتخاذ خواهیم کرد. و تصمیمات را در جلسه به جلسه اتخاذ خواهیم کرد.”

حرکت های بازار مالی نیز ممکن است عاملی در گام بعدی فدرال رزرو باشد. معامله گران قیمت گذاری را در انتظار افزایش نرخ بهره پس از داده های مشاغل آغاز کردند و پیش بینی کردند که نرخ ها در ماه مارس به 3.64 درصد در مقایسه با 3.46 درصد پیش بینی شده قبل از گزارش به اوج خود می رسد. قراردادهای آتی صندوق فدرال رزرو نشان می دهد که احتمال افزایش 0.75 درصدی در ماه سپتامبر به 67 درصد در مقابل 33 درصد در روز پنجشنبه افزایش یافته است.

در حالی که تعداد مشاغل زیاد فشار بر فدرال رزرو را افزایش می دهد، اما دولت بایدن از آن استقبال کرد، زیرا به این معنی است که احتمال رکود شدید اقتصادی در آستانه انتخابات میان دوره ای نوامبر کمتر است.

این در حالی است که کنگره در حال آماده شدن برای رای دادن به بسته ۷۰۰ میلیارد دلاری اقداماتی است که برای مهار تورم از طریق افزایش مالیات بر شرکت‌های بزرگ، کاهش هزینه داروهای تجویزی و کاهش کسری بودجه طراحی شده است – حتی اگر این کار باعث افزایش هزینه‌ها برای مشوق‌های انرژی پاک شود. به منظور مبارزه با تغییرات آب و هوایی

بایدن روز جمعه گفت: “این لایحه بازی را برای خانواده های کارگر و اقتصاد ما تغییر می دهد. من مشتاقانه منتظر هستم که سنا این قانون را تصویب کند و در اسرع وقت آن را تصویب کند.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.