افزایش اجاره بها به معنای عدم پناهندگی برای آمریکایی ها در برابر طوفان تورمی است

اقتصادی
0 0
Read Time:6 Minute, 4 Second

در کار تقریباً یک دهه ای اریک فارملنت به عنوان دلال املاک در میامی، او هرگز شاهد درگیری اجاره دهندگان در مناقصه بر سر املاک اجاره نبوده بود تا اینکه همه گیر ویروس کرونا به تقاضای سوزان برای مسکن ساحلی در فلوریدا دامن زد. او دیگر نمی تواند چهار یا پنج لیست را به مشتریان نشان دهد زیرا بسیاری از املاک به صورت غیرقابل مشاهده اجاره داده می شوند.

فارملنت که برای گروه املاک ایبیس کار می کند، می گوید: «شما می بینید که مستاجرانی ارزش یک سال اجاره را برای پذیرفته شدن پیشنهادشان پایین می آورند.

بر اساس لیست آپارتمان ها، اجاره ها به نوبه خود از ژانویه 2021 تقریباً 40 درصد افزایش یافته است که نشان دهنده روند گسترده تری است که کشور را فرا گرفته است.

برای مشاوران املاک، افزایش دو رقمی اجاره بها یک امتیاز برای تجارت بوده است. برای فدرال رزرو، آنها به عنوان یک مانع دیگر در تلاش بانک مرکزی برای کنترل بدترین مشکل تورم در دهه های اخیر هستند.

اقتصاددانان هشدار می‌دهند که با کاهش کمی در کوتاه‌مدت، افزایش اجاره‌بها به عنوان یک عامل تسریع‌کننده عمل می‌کند و فشار صعودی را بر تورم حفظ می‌کند، حتی با توقف رشد قیمت مصرف‌کننده برای سایر گروه‌ها. این امر کار بانک مرکزی ایالات متحده برای مقابله با افزایش قیمت ها را دشوارتر می کند.

سارا هاوس، اقتصاددان ارشد در ولز فارگو، گفت: «اگر هنوز هزینه‌های سرپناه همچنان بالا می‌رود، گفتن «تورم را تحت کنترل داریم» سخت خواهد بود. او انتظار دارد که تورم بالای اجاره حداقل تا پایان سال ادامه داشته باشد و علیرغم تعدیل در سایر کالاها و خدمات، “این امر کار پیش رو برای فدرال رزرو را پیچیده خواهد کرد”.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


مقامات ارشد به تورم مربوط به مسکن توجه زیادی دارند، با توجه به اینکه این تورم جزء مهمی از تورم کلی است.

بر اساس برخی برآوردها، هزینه های سرپناه حدود یک سوم از شاخص قیمت مصرف کننده را تشکیل می دهد که بر اساس گزارش اداره آمار کار، در ماه ژوئن با سرعت سالانه 9.1 درصد افزایش یافت که سریع ترین افزایش از نوامبر 1981 بوده است. معیار “هسته” که اقلام فرار مانند غذا و انرژی را حذف می کند، بیش از 40 درصد را تشکیل می دهد.

در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، اجاره بها پس از بزرگترین جهش ماهانه از سال 1986 یعنی 0.8 درصد، 5.8 درصد افزایش یافت. اجاره معادل مالکان، معیاری از آنچه صاحبان خانه معتقدند املاک آنها برای اجاره اجاره می‌کنند، 0.7 درصد افزایش یافت. در مجموع، هزینه های سرپناه طی 12 ماه گذشته 5.6 درصد افزایش یافته است که بیشترین میزان از سال 1991 است.

شتاب بزرگ‌تر از پیش‌بینی‌ها، انتظارات را در مورد سرعت تعدیل تورم کل در سال جاری و اینکه تا چه حد سیاست‌های پولی انقباض بیشتری در پیش خواهد بود، بازگرداند. فدرال رزرو اعلام کرده است که قبل از کاهش قابل توجه سرعت افزایش نرخ بهره، باید شاهد کاهش واضح در داده های تورم ماهانه باشد.

پیش‌بینی‌ها برای تورم اجاره‌بها تا حد زیادی به مسیر قیمت مسکن بستگی دارد، که در طول همه‌گیری همه‌گیر افزایش یافت، زیرا مردم زندگی خود را در دوره جدیدی از کار در خانه تغییر دادند، به دنبال مناطق کمتر متراکم بودند و از نرخ‌های بسیار پایین وام مسکن استفاده کردند. از آنجایی که خریداران احتمالی بیشتری از بازار خارج می شدند، آنها به گزینه های اجاره روی آوردند.

اکنون خریداران به دلایل متفاوتی قیمت گذاری می شوند. بر اساس داده‌های منتشر شده توسط موسسه، قیمت خانه‌ها پس از ثبت یک رکورد دیگر در ماه ژوئن شروع به تعدیل کردند اتحادیه ملی مشاوران املاک در روز چهارشنبه اما هزینه تامین مالی این خرید از طریق استقراض به دلیل افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به شدت افزایش یافته است.

طبق گزارش Realtor.com، شکاف بین هزینه‌های ماهانه مالکیت خانه اولیه و اجاره تقریباً ۲۵ درصد یا نزدیک به ۵۰۰ دلار افزایش یافته است. تنها در ماه ژوئن، NAR گزارش داد که فروش خانه های قبلی 5.4 درصد یا 14 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

Daryl Fairweather، اقتصاددان ارشد در Redfin می گوید: «افرادی که از بازار مسکن برای فروش قیمت گذاری شده اند، به طور فزاینده ای به بازار اجاره روی می آورند و این نیز تقاضا را افزایش می دهد.

کتی بوستیانچیچ، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در آکسفورد اکونومیکس، با توجه به این واقعیت که قیمت اجاره مسکن حدود 18 ماه به دنبال تغییرات قیمت مسکن است، گفت تورم اجاره بها ممکن است تا سه ماهه دوم سال 2023 تعدیل نشود.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


اقتصاددانانی مانند رایان وانگ در HSBC پیش‌بینی‌های خود را بیشتر مورد تجدید نظر قرار داده‌اند و تورم اجاره را بر اساس سال به سال به بالاتر از 7 درصد در اوایل سال آینده افزایش داده‌اند.

او گفت: «اجاره‌های جدید در سطوح اجاره بسیار بالاتری نسبت به قبل منعقد می‌شوند و این منجر به افزایش کلی اجاره‌بها که در CPI اندازه‌گیری می‌شود، می‌شود.»

با توجه به روشی که BLS داده‌های اجاره را محاسبه می‌کند، اثرات تورمی گسترده‌تر نیز می‌تواند در ارقام رسمی نشان داده شود. مایکل پوند، رئیس تحقیقات جهانی مرتبط با تورم در بارکلیز، معتقد است که این تاخیر می تواند بین شش تا نه ماه باشد.

در ماه فوریه، محققان شعبه فدرال رزرو در سانفرانسیسکو روند فعلی بازار اجاره را برآورد کردند تورم کلی CPI را افزایش می دهد 1.1 واحد درصد اضافی در هر دو سال 2022 و 2023 یا 0.5 واحد درصد نسبت به شاخص تورم ترجیحی بانک مرکزی، یعنی شاخص مخارج مصرف شخصی. تا کنون، آن پیش‌بینی‌ها عملی شده است.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


آنچه می تواند به کاهش برخی از این فشارها کمک کند افزایش عرضه مسکن است که دولت بایدن آن را در اولویت قرار داده است. اما اقتصاددانان و کارشناسان مسکن می گویند که این تلاش ها کمک چندانی به کاهش مشکل فوری نمی کند.

Danushka Nanayakkara-Skillington در انجمن ملی سازندگان خانه گفت: “ما مسکن کافی نداریم. حتی اگر بیش از نیم میلیون واحد بسازید.” او گفت که هزینه های سرسام آور مصالح برای سازندگان نیز به مستاجران منتقل می شود.

مشاوران املاک و سرمایه گذاران املاک و مستغلات نسبت به رکودی که اقتصاددانان در سال آینده پیش بینی می کنند، بسیار محتاط هستند، زیرا فدرال رزرو از تعهد “بی قید و شرط” خود برای بازگرداندن ثبات قیمت ها پیروی می کند. برای تام پورچلی، اقتصاددان در RBC Capital Markets، مسکن احتمالاً «در ابتدای رکود اقتصادی» است.

فیرو ودر ردفین افزود: «ما در انتظار دوره ای از رشد اقتصادی رکود هستیم که دلیل آن افزایش نرخ بهره است که فدرال رزرو انجام می دهد.

این باعث کاهش رشد قیمت برای همه چیز، از جمله اجاره خواهد شد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *