برچسب های پرطرفدار

استثنا برخی دستگاه ها از قوانین منجر به فساد می شود – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت دیوان محاسبات کشور ، مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور در جلسه ای به ریاست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب سرها نهادهای نظارتی و اطلاعاتی دستگیر و با انتقاد از عدم اجرای قانون توسط برخی نهادهای انتظامی گفتند: ادامه این روند تخلفات قانون را عادی کرده و مشکلات زیادی را در کشور ایجاد کرده است.

وی گفت: یکی از وظایف جهادی دولت آینده ممکن است تکمیل و یکپارچه سازی سیستم های مختلف دستگاه های اجرایی با هدف تسهیل امور ، شفافیت و مبارزه با فساد باشد.

رئیس دیوان محاسبات ملی عدم انسجام و هماهنگی در دستگاههای اجرایی را پیش شرط سواستفاده قرار داده و پیشنهاد می کند برای حل این مشکل اقداماتی در دولت سیزدهم انجام شود.

نکته مهم دیگری که رئیس دیوان محاسبات مورد توجه قرار داده است ، ضرورت نظارت بر م institutionsسسات دولتی است که از نظارت معاف هستند.

بذرپاش افزود ، “حذف برخی از نهادها از قوانین و مقررات عمومی منجر به فسادی می شود كه باید با آن مبارزه شود.”

وی از عدم نظارت بر ارز اختصاص یافته به عرضه کالاهای اساسی ، داروها و تجهیزات پزشکی ، نیاز به نظارت بر سیاست مبهم مبادله و واکنشی نشان نمی دهد استرس دار

رئیس دیوان محاسبات ملی با اشاره به برنامه جامع مالیاتی و عدم تحقق اهداف دو دهه از زمان معرفی اولین علت فرار مالیاتی همین مسئله بود.

آخرین نکته مطرح شده توسط رئیس دیوان محاسبات کشور در این جلسه ، اجرای صحیح سیاست کلی اصل 44 قانون اساسی و نظارت دقیق به منظور حل مشکلات فعلی برخی خصوصی سازی ها و نزدیک شدن آنها به اهداف بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post بنیاد جشنواره بانک جهانگردی برای دارندگان Fancard پرسپولیس – اخبار خبرگزاری بیشتر اخبار از ایران و جهان
Next post امسال 373 میلیون مترمکعب کاهش ذخایر آب داریم – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان