اخبار مهم سقط جنین در 4 روز پس از لغو رو در مقابل وید

سیاسی
0 0
Read Time:6 Minute, 27 Second

خط مشی

دسترسی بلافاصله در پنج ایالت محدود شد. ممنوعیت های بیشتری انتظار می رود

سقط جنین از روز دوشنبه در پنج ایالت غیرقانونی بود، زیرا چندین ایالت به اصطلاح قوانینی را فعال کردند که بلافاصله پس از تصمیم دادگاه این رویه را ممنوع کرد. یک قاضی در ایالت ششم، لوئیزیانا، اجرای موقت ممنوعیت سقط جنین در ایالت او مسدود شد در روز دوشنبه.

کلینیک‌ها در ایالت‌هایی که سقط جنین غیرقانونی یا در معرض خطر است، انجام این عمل را در آخر هفته متوقف کردند و افرادی را که قرار ملاقات داشتند برای یافتن گزینه‌های دیگر به تکاپو می‌فرستند. به گزارش نیویورک تایمز

پیش بینی می شود که سقط جنین به زودی در 16 ایالت غیرقانونی شود، و برخی دیگر نیز ممکن است به زودی محدودیت هایی را از طریق دادگاه یا پیش از انجام اقدامات قانونی مشاهده کنند.قلیه بر اساس تحلیل POLITICO، ممنوعیت ها را ممنوع می کند. این ممنوعیت ها ممکن است با مجازات های کیفری برای ارائه دهندگان یا بیماران سقط جنین همراه باشد.

بیشتر بخوانید:

سیاست

فرمانداران ایالت آبی قول مقاومت و توسعه می دهند

با قراردادهای دسترسی در بیشتر کشور، رهبران ایالت‌های آبی سعی کرده‌اند خود را به عنوان پناهگاهی امن برای افرادی که به دنبال سقط جنین هستند قرار دهند.

دولت های دموکراتیک گاوین نیوسام از کالیفرنیا، کیت براون از اورگان و جی اینسلی از واشنگتن روز جمعه متعهد شدند طیف گسترده ای از حمایت ها را از ارائه دهندگان و بیماران سقط جنین، از جمله گسترش گروه ارائه دهندگانی که می توانند سقط جنین انجام دهند، دسترسی به سقط جنین دارویی و دسترسی به سلامت از راه دور برای سلامت باروری انجام دهند. رفت و آمد مکرر. آنها همچنین گفتند که در برابر درخواست های استرداد سایر ایالت ها با قوانین منع سقط جنین مقاومت خواهند کرد.

در شرق، فرماندار چارلی بیکر از ماساچوست، یک جمهوری‌خواه، نیز روز جمعه فرمان اجرایی را امضا کرد که از بیماران و ارائه دهندگان سقط جنین در برابر درخواست‌های احتمالی استرداد محافظت می‌کند، و کتی هوچول، فرماندار نیویورک، یک دموکرات، یک کمپین اطلاعات عمومی در مورد حقوق سقط جنین و سقط جنین را اعلام کرد. گزینه های پرداخت در ایالت او، جایی که قانون ایالتی از دسترسی به سقط جنین محافظت می کند.

و در ایلینوی – ایالتی که قبلاً به ارائه سقط جنین به بیماران از ایالت‌های مجاور با محدودیت‌های بیشتر عادت کرده است – فرماندار دموکرات جی بی پریتزکر روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد یک جلسه ویژه قانونگذار ایالتی را برای “تصویب بیشتر تعهد خود به مراقبت‌های بهداشت باروری برگزار کند. حقوق.”

بیشتر بخوانید:

انتخابات

دموکرات‌ها در دور میان‌دوره‌ای پیام‌رسانی می‌کنند و از بایدن می‌خواهند که اقدام کند

رهبران دموکرات از آنجایی که در حال حاضر فاقد رای برای تدوین حقوق سقط جنین در سطح ملی هستند، از روز جمعه حول یک پیام آینده محور به هواداران تجمع کرده اند: اگر می خواهید این مشکل را برطرف کنید، باید برای رای دادن شرکت کنید.

انتظار می‌رود که حزب در ماه‌های آینده در مورد سقط جنین به‌عنوان یکی از موضوعات اصلی کمپین پول جمع‌آوری کند، زیرا بسیاری از جمهوری‌خواهان پیروزی در سیاست اصلی پایگاه خود را جشن می‌گیرند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان روز جمعه گفت: «این حکم ظالمانه ظالمانه و دلخراش است، اما اشتباه نکنید: همه چیز در رای گیری در ماه نوامبر است.»

علاوه بر این، بیش از 30 دموکرات سنا از جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن، خواستند تا “اقدامی جسورانه” در مورد دسترسی به سقط جنین انجام دهد، اگرچه آنها هیچ خط مشی خاصی را بیان نکردند.

الکساندریا اوکاسیو-کورتز، نماینده دموکرات ها در یک تاپیک به طور گسترده در توییتر به اشتراک گذاشته شده، از دموکرات ها خواست در پیام های خود به رای دهندگان دقیق تر عمل کنند و اقداماتی جدا از کمپین ها، از جمله گسترش دادگاه و افتتاح کلینیک های سقط جنین در زمین های فدرال انجام دهند.

“صادق باش. جزئیات انگیزه می دهد،” اوکاسیو کورتز نوشت.

کنگره

کالینز و مانچین از قضات «گمراه» و «عمیقاً ناامید» شدند

اندکی پس از صدور حکم، سناتور سوزان کالینز (رئیس جمهور مین) و جو مانچین (DW.Va.) انتقادات خود را از قاضی برت کاوانا و نیل گورسوچ ابراز کردند، که ادعای سابقه ای را داشتند که توسط رو در مقابل وید در طول جلسات تایید آنها لغو نخواهد شد. هر دو سناتور به تایید قضات پیشنهادی ترامپ رای دادند.

در مصاحبه با مجله نیویورک تایمزکالینز گفت که او با این تصمیم “گمراه” شده است و توضیح داد که کاوانا را روی تصمیم او فشار داده است قلیه موضع گیری در یک جلسه خصوصی قبل از جلسات تایید. کارکنان کالینز با دقت از نظرات قاضی یادداشت کردند، که شامل اطمینان خاطر بود که او با این سابقه مخالفت نخواهد کرد: «من یک قاضی هستم که قاضی را تکان ندهد. من به ثبات و تیم 9 نفره اعتقاد دارم.”

مانچین به عنوان تنها دموکراتی که از تایید کاوانا حمایت کرد و یکی از سه نفری بود که از گورسوچ حمایت کرد، پس از آن نیز احساس فریب خوردگی کرد و گفت که وقتی به تایید دو قاضی رای داد، “اعتماد” کرد. در یک بیانیهاو گفت که “عمیقاً ناامید” است که دو قاضی تحت سوگند این موضوع را آزمایش کردند قلیه سابقه قانونی حل و فصل شد.

مانچین علیرغم توصیف خود به عنوان طرفدار زندگی، در کنار آن ایستاد قلیه سابقه و خواستار دو حزب برای حمایت از حقوق سقط جنین شد:

“اجازه دهید واضح بگویم، من از قانونی حمایت می کنم که حقوق را مدون کند رو در مقابل وید قبلا محافظت شده بود،» او نوشت. امیدوارم دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان با هم گرد هم بیایند تا لایحه‌ای را ارائه کنند که این کار را انجام دهد.»

افکار عمومی

اعتراضات سراسری نشان دهنده شکاف ایدئولوژیک است

انبوهی از مدافعان حقوق سقط جنین در خیابان ها غوطه ور شد شهرهای بزرگ در سراسر کشور پس از این حکم، ابراز ناامیدی و خشم خود را به دلیل آماده شدن برخی از ایالت ها برای لغو فوری حقوق سقط جنین ابراز کردند. اما همه برای این تصمیم عزادار نشدند.

در شهرهایی از جمله بوستون، نیویورک، شیکاگو، نشویل، واشنگتن و لس آنجلس، انبوه مردمی که از حکم دادگاه حمایت کردند، تضاد شدیدی با حامیان حقوق سقط جنین ایجاد کردند. نشان دهنده شکاف عمیق کشور است در مورد مسئله ایدئولوژیک به طور کلی، 56 درصد از آمریکایی ها با لغو این قانون مخالف هستند رو در مقابل ویددر حالی که 40 درصد از آن حمایت می کنند نظرسنجی NPR/PBS NewsHour/Marist دوشنبه منتشر شد

بسیاری از معترضان نسبت به پیامدهای این حکم در آینده ابراز نگرانی کردند. در نظر موافق خود، قاضی کلارنس توماس تمایل خود را برای بازنگری در سوابق ایجاد شده توسط گریسولد، لارنس و اوبرگفل، که به ترتیب حق جلوگیری از بارداری را برای زوج متاهل ایجاد کرد، قوانین جنایی لواط را لغو کرد و ایالت ها را ملزم به رسمیت شناختن ازدواج همجنس گرایان کرد. با این حال، در نظر اکثریت، آلیتو بارها آن واژگونی را بیان کرد قلیه دیگر سوابق را تهدید نخواهد کرد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *