اتحادیه اروپا می گوید اوکراین در مسیر نامزدی اتحادیه اروپا در نشست سران قرار دارد

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 43 Second

بروکسل: وزیران و دیپلمات‌ها روز سه‌شنبه گفتند که اوکراین قرار است روز پنجشنبه (۲۳ ژوئن) در تصمیمی نمادین اما اخلاقی پس از تهاجم روسیه، نامزد رسمی عضویت در اتحادیه اروپا شود.

انتظار می رود رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل، توصیه هفته گذشته کمیسیون اروپا، مجری اتحادیه اروپا را امضا کنند. سه دیپلمات به رویترز گفتند که پس از چند روز گفتگوهای داخلی اتحادیه اروپا، هیچ مخالفتی در میان 27 کشور عضو ظاهر نشده است.

ژان اسلبورن، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ، پیش از دیدار با سایر وزرای اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت: «ما در حال کار به سمت نقطه‌ای هستیم که به پوتین (ولادیمیر رئیس‌جمهور روسیه) بگوییم که اوکراین متعلق به اروپا است و از ارزش‌هایی که اوکراین از آن دفاع می‌کند نیز دفاع خواهیم کرد. .

دیپلمات ها گفتند که مولداوی نیز تقریباً مطمئن است که به عنوان نامزد در نظر گرفته می شود، اگرچه گرجستان باید شرایطی را رعایت کند، یعنی بر بن بست سیاسی در کشور غلبه کند.

با وجود برخی تردیدها در میان کشورهای شمالی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه پذیرش اوکراین، که از فساد بومی رنج می برد، غیر واقعی است، وزیر خارجه دانمارک گفت که از دادن وضعیت نامزدی به این کشور استقبال می کند.

ژپه کوفود به خبرنگاران در لوکزامبورگ گفت: «خیلی خوب است و این چیزی است که دانمارک از صمیم قلب از آن حمایت می‌کند؛ ما می‌خواهیم به اوکراین در رسیدن به رویای اروپایی‌اش کمک کنیم».

در حالی که این نامزدی نشان‌دهنده تغییر استراتژیک اتحادیه اروپا به سمت شرق در مواجهه با جنگ روسیه در اوکراین است، کی‌یف احتمالاً سال‌ها طول می‌کشد تا به عضویت این اتحادیه درآید.

اوکراین قبلاً یک پیمان تجارت آزاد با اتحادیه اروپا دارد، اما چند روز پس از حمله روسیه درخواست پیوستن به آن را داده است. مسکو می‌گوید «عملیات نظامی ویژه» آن تا حدی به دلیل تجاوز غرب به آنچه که به عنوان حوزه حق نفوذ جغرافیایی خود توصیف می‌کند، ضروری بود.

پوتین تاکنون موضوع عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا را کم اهمیت جلوه داده است.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.