اتحادیه اروپا ساعت یازدهم برای توافق بر سر تحریم های نفتی روسیه تلاش می کند

اخبار خارجی
0 0
Read Time:3 Minute, 9 Second

بروکسل: دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا روز دوشنبه (30 مه) برای آخرین تلاش برای توافق بر سر تحریم‌های واردات نفت روسیه قبل از دیدار رهبران آنها در اواخر روز ملاقات کردند و به دنبال اجتناب از نمایش عدم اتحاد در مورد واکنش اتحادیه به جنگ در این کشور بودند. اوکراین.

بر اساس پیش‌نویس جدید نتیجه‌گیری اجلاس سران، 27 رهبر باید توافق کنند که دور بعدی تحریم‌های آنها نفت را با معافیت موقت نفت خام تحویلی از طریق خط لوله پوشش دهد، مصالحه‌ای که سفرا روز یکشنبه به توافق نرسیدند.

متنی که رویترز مشاهده کرده و ممکن است دوباره مورد بازنگری قرار گیرد، توافق بر سر تحریم‌های نفتی از طریق دریا را تأیید می‌کند که نفت خط لوله‌ای که به مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک محصور در خشکی عرضه می‌شود در مقطعی تحریم می‌شود.

با این حال، در متن پیشنهاد شده است، رهبرانی که بعد از ظهر در بروکسل گرد هم می آیند، شرایط آن استثنای موقت را نهایی نمی کنند.

در عوض، آنها از دیپلمات ها و وزرا خواهند خواست راه حلی بیابند که رقابت عادلانه بین کسانی که هنوز نفت روسیه را دریافت می کنند و کسانی که نفت را قطع می کنند تضمین کند.

یکی از دیپلمات های اتحادیه اروپا گفت که این نشان دهنده “پیشرفت محدود” است، با جزئیات زیادی که هنوز برای توافق کامل در اجلاس دو روزه مشخص نشده است، جایی که اگر بن بست تحریم نفت بسته گسترده تری را ایجاد کند، رهبران نتایج مشخصی نخواهند داشت. تحریم ها روی میز

رهبران اتحادیه اروپا حمایت مستمر از اوکراین را برای کمک به این کشور برای دفع حمله اعلام خواهند کرد و در مورد چگونگی مقابله با تأثیر درگیری، به ویژه افزایش قیمت انرژی و بحران قریب الوقوع عرضه مواد غذایی، بحث خواهند کرد.

“فروپاشی وحدت”

با این حال، این مذاکرات تحت الشعاع تلاش یک ماهه آنها برای توافق بر سر ششمین دور تحریم ها علیه مسکو، به ویژه توسط مجارستان، قرار خواهد گرفت.

رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان روز یکشنبه گفت: پس از حمله به اوکراین، ما دیدیم که وقتی اروپا متحد بایستد چه اتفاقی می افتد. با نگاه به اجلاس فردا، بیایید امیدوار باشیم که به همین منوال ادامه پیدا کند.

سایر عناصر آخرین بسته تحریم‌ها شامل حذف بزرگترین بانک روسیه، Sberbank، از سیستم پیام‌رسان سوئیفت، ممنوعیت شرکت‌های پخش روسی از اتحادیه اروپا و افزودن افراد بیشتری به فهرستی است که دارایی‌های آنها مسدود شده است.

ملموس ترین نتیجه این اجلاس، توافق بر سر بسته وام های اتحادیه اروپا به ارزش 9 میلیارد یورو (9.7 میلیارد دلار آمریکا)، با کمک های مالی کوچک برای پوشش بخشی از سود، برای اوکراین برای حفظ دولت خود و پرداخت دستمزدها خواهد بود. برای حدود دو ماه

در مورد نحوه جمع آوری پول بعداً تصمیم گیری خواهد شد.

بر اساس پیش‌نویس نتیجه‌گیری اجلاس سران که توسط رویترز مشاهده شد، رهبران همچنین از ایجاد یک صندوق بین‌المللی برای بازسازی اوکراین پس از جنگ حمایت خواهند کرد، و جزئیات آن بعداً تصمیم‌گیری خواهد شد، و به مسئله قانونی مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه برای این کشور اشاره خواهند کرد. آن هدف

رهبران متعهد خواهند شد که کار را برای کمک به اوکراین برای انتقال غلات خود به خارج از کشور به خریداران جهانی از طریق راه آهن و کامیون تسریع کنند، زیرا نیروی دریایی روسیه مسیرهای دریایی معمول را مسدود کرده است و اقداماتی را برای مستقل شدن سریع از انرژی روسیه انجام خواهد داد.

این پیش‌نویس نشان می‌دهد که رهبران راه‌هایی را برای مهار افزایش قیمت انرژی، از جمله امکان‌پذیری معرفی سقف‌های موقت قیمت، کاهش تشریفات اداری در استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر و سرمایه‌گذاری در اتصال شبکه‌های انرژی ملی در سراسر مرزها برای کمک بهتر به یکدیگر بررسی خواهند کرد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.