آیا تورم ایالات متحده در نهایت شروع به کاهش کرده است؟

اقتصادی
0 0
Read Time:4 Minute, 36 Second

آیا رشد قیمت مصرف کننده ایالات متحده در نهایت شروع به تعدیل کرده است؟

انتظار می رود گزارش آتی شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده نشان دهد که تورم در ماه آوریل به رشد خود ادامه داده است، البته با سرعت کمی کمتر از ماه های قبل.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی بلومبرگ پیش‌بینی کردند که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده با سرعت 8.1 درصد در سال نسبت به 8.5 درصد در ماه مارس افزایش یافته است. تورم در آن سطح نزدیک به بالاترین حد چهار دهه باقی خواهد ماند، اما نشان دهنده اولین کاهش سرعت از اوت 2021 خواهد بود.

انتظار می‌رود شاخص به‌اصطلاح «هسته» CPI، که تأثیرات بخش‌های نوسان غذا و انرژی را از بین می‌برد، در مقایسه با آوریل سال گذشته کاهش یافته باشد. اما داده‌هایی که قرار است روز چهارشنبه منتشر شوند، ممکن است همچنان نشان دهند که تورم اصلی نسبت به ماه قبل شتاب گرفته است.

به گفته گرگ مک براید، تحلیلگر ارشد مالی بانکرت، مقوله ای که باید تماشا کرد هزینه های سرپناه خواهد بود. او گفت: «سرپناه 40 درصد از CPI را به خود اختصاص می‌دهد – همانطور که برای بسیاری از بودجه‌های خانوار نیز این کار را انجام می‌دهد – و با افزایش دو رقمی اجاره‌بها، این امر حتی در صورت کاهش هزینه‌های غذا و انرژی، بودجه خانوار را با مشکل مواجه می‌کند. . .

این یکی از دو گزارش قیمت مصرف کننده است که توسط فدرال رزرو در نشست ژوئن خود مورد بررسی قرار خواهد گرفت، که طی آن انتظار می رود نرخ بهره را دوباره 0.5 درصد افزایش دهد. یک انحراف بزرگ از پیش‌بینی CPI، در هر جهت، می‌تواند محاسبات فدرال رزرو را تغییر دهد. کیت دوگوید

تولید ناخالص داخلی انگلستان در سه ماهه اول چقدر رشد داشت؟

بانک مرکزی انگلستان انتظار دارد که اقتصاد بریتانیا در سه ماهه اول 0.9 درصد رشد کند که با کاهش همه محدودیت‌های کووید-19 در اوایل سال جاری تقویت شده است.

اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، پیش‌بینی کردند که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه زمانی که داده‌ها در روز پنجشنبه منتشر شد، 1 درصد افزایش یابد، اما آنها همچنین پیش‌بینی می‌کنند که تولید بین فوریه و مارس 0.1 درصد رشد کند. این قرائت کاهش رشد در ماه فوریه را تأیید می کند، زمانی که رشد از 0.8 درصد در ژانویه به 0.1 درصد کاهش یافت.

الی هندرسون، اقتصاددان در Investec می‌گوید: «ما انتظار داریم که اقتصاد دوباره مقداری رشد داشته باشد. او انتظار دارد در ماه مارس 0.1 درصد رشد داشته باشد که ناشی از خدمات است، در حالی که تولید و ساخت و ساز در آستانه انقباض هستند مانند آنچه در ماه فوریه انجام شد. او گفت که کاهش سرعت واکسیناسیون کووید کمتر خواهد بود، اما بازگشت در بخش تفریح ​​و مهمان نوازی نیز کاهش می یابد.

نمودار خطی قیمت‌های 2019 میلیارد پوندی که نشان می‌دهد انتظار می‌رود اقتصاد بریتانیا دچار رکود شود.

پس از سه ماهه اول، BoE انتظار دارد رشد اقتصادی به شدت کاهش یابد. . . بر اساس آخرین چشم انداز منتشر شده در هفته گذشته، که منعکس کننده تأثیر نامطلوب قابل توجه افزایش قیمت جهانی کالاها و کالاها بر درآمد واقعی اکثر خانوارهای بریتانیا و حاشیه سود بسیاری از شرکت های بریتانیایی است.

راس واکر، اقتصاددان در NatWest Markets، گفت: پیش‌بینی‌های BoE «به‌طور مشخص تیره‌کننده بود» و انتظار می‌رود رشد سه ماهه امسال و سال آینده از رکود تقریباً به انقباض کامل تغییر کند.

انتظار می رود دورنمای افزایش تورم بریتانیا به بالاترین حد 40 سال اخیر در پایان سال جاری، که عمدتاً منعکس کننده افزایش هزینه های انرژی پس از تهاجم روسیه است، منجر به کاهش تقریباً 1 درصدی تولید اقتصادی در سه ماهه چهارم شود. و تا سه ماهه دوم سال 2025، انتظار می رود اقتصاد بریتانیا کمتر از 1 درصد بزرگتر از امروز باشد. والنتینا رومی

چه کسی شکاف موجود در بازار گندم اوکراین را پر خواهد کرد؟

بازارهای کالاهای کشاورزی به دلیل جنگ در اوکراین متلاطم شده است، زیرا خریداران غلات و روغن های گیاهی از این کشور و همچنین روسیه سعی در یافتن فروشندگان جایگزین دارند.

افزایش قبوض واردات مواد غذایی برای کشورهای فقیرتر منجر به تشدید گرسنگی و همچنین نگرانی در مورد بی ثباتی سیاسی شده است. روسیه بزرگترین صادرکننده گندم در جهان است، در حالی که اوکراین پنجمین صادرکننده گندم است. به گفته سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد، آنها با هم 30 درصد از صادرات جهانی را تشکیل می دهند. این دو کشور همچنین بیش از 60 درصد از تجارت روغن آفتابگردان جهان را به خود اختصاص داده اند.

کریگ ترنر، کارگزار ارشد کالا در StoneX گفت: “بزرگترین نگرانی من در حال حاضر برای بازارهای ag گندم است.” هند که در سال 2021 محصولی بسیار خوب داشت، از افزایش قیمت گندم سود می برد. در ابتدا پیش‌بینی می‌شد که برداشت امسال یک رکورد باشد، اما موج گرمای شدیدی که هند را درنوردیده می‌تواند منجر به آسیب به محصول و ایجاد محدودیت‌های صادراتی شود.

ترنر افزود: «جهان به ذخایر صادراتی گندم نیاز دارد و ممکن است در تابستان امسال شرایط بسیار تنگ شود.

وزارت کشاورزی ایالات متحده گزارش تولید محصول خود را در روز پنجشنبه به همراه گزارش ماهانه برآورد عرضه و تقاضای جهانی کشاورزی خود منتشر می کند که غلات، دانه های روغنی و سایر کالاهای کشاورزی را پوشش می دهد. گزارش تولید شامل تخمین‌هایی از برداشت گندم زمستانه آمریکا در سال جاری خواهد بود، در حالی که WASDE بینش‌هایی را ارائه می‌کند که کشورهای تولیدکننده می‌توانند شکاف بازارهای صادراتی را پر کنند. ایمیکو ترازونو

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *