آیا برای جلوگیری از نوسانات بازار سهام باید پولم را به پول نقد منتقل کنم؟

اقتصادی
0 0
Read Time:6 Minute, 37 Second

چه مقدار پول نقد باید به عنوان نسبتی از سرمایه گذاری هایم، فراتر از یک صندوق برای مواقع اضطراری نگه دارم؟ تورم تا حد امکان کمتر پیشنهاد می‌کند، اما من افراد زیادی را می‌شناسم که با کاهش سهام، بخش زیادی از دارایی‌های خود را به پول نقد منتقل کرده‌اند، هم برای کاهش زیان‌ها و هم برای خرید وقتی که اوضاع دوباره بالا رفت. بهترین استراتژی نقدینگی در محیطی با تورم بالا چیست؟

Paul Surguy، مدیر عامل و رئیس مدیریت سرمایه گذاری در Kingswood، به یاد می‌آورد که رونالد ریگان، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، زمانی گفته بود: «تورم به اندازه یک دزد مسلح خشن است، به اندازه یک دزد مسلح ترسناک و به اندازه یک قاتل کشنده است». شاید تورم را بهتر به عنوان یک قاتل خاموش توصیف کنیم: برای اکثر اقتصادها، همیشه وجود دارد و به تدریج قدرت خرید پول نقد را از بین می برد.

هد شات پل سورگی، مدیر عامل کینگزوود

پل سورگی، مدیر عامل کینگزوود

با افزایش قیمت ها در سطوحی که از دهه 1970 مشاهده نشده بود، بسیاری از آنها فرار کردند تا بپرسند چه اقداماتی می توانند برای محافظت از دارایی های خود انجام دهند. برای درک تأثیری که می‌تواند روی دارایی‌های نقدی داشته باشد، امروز 1000 پوند در بانک در نظر بگیرید. در سطح فعلی (و فرضی ثابت) تورم، این رقم در یک سال 917.43 پوند خواهد بود. در بریتانیا، تنگناهای عرضه و قیمت نفت این افزایش را تشدید کرده است. با سهولت اینها، امید است که تورم به طور طبیعی شروع به کاهش کند.

پول نقد به عنوان محافظت نهایی نگهداری می شود. از نظر تاریخی، برای کسانی که خاطراتشان به دهه 1990 و اوایل دهه 2000 بازمی گردد، ممکن است انتظار داشته باشیم که اندکی سود نقدی در بانک دریافت کنند. با این حال، حتی با افزایش نرخ بهره در سراسر جهان، هر گونه بهره دریافتی در مقایسه با تورم بسیار ناچیز و بی ربط است.

پس مردم برای محافظت از دارایی های خود در برابر تورم به کجا می توانند مراجعه کنند؟ به طور سنتی، دارایی و سهام اولین بندر مورد بازدید هستند و باید با تحمل ریسک معین، همچنان بهترین مکان باشند. اوراق قرضه محافظت شده با تورم روشی با ریسک کمتر برای محافظت از سرمایه گذاری ها هستند.

با این حال، همه اینها در کوتاه مدت ریسک بالاتری نسبت به پول نقد دارند، زیرا ارزش آنها در نوسان خواهد بود. به همین دلیل است که سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل کنند که دارای پرتفوی متنوع و مناسب برای تحمل ریسک خود هستند. همچنین طیف گسترده‌تری از گزینه‌های جایگزین، مانند طلا (حفاظ سنتی تورم) و دارایی‌های نامرتبط مانند سرمایه‌گذاری‌های کم خطر از نوع صندوق تامینی وجود دارد.

با این حال، پول نقد شبکه ایمنی نهایی برای سرمایه گذاران باقی می ماند. درآمد سه تا شش ماهه همچنان سطح حساسی از پول نقد است که باید برای پوشش هر شرایط اضطراری کوتاه مدت نگهداری شود. در صورت کاهش تورم یا افزایش ارزش دارایی‌ها، همیشه می‌توان آن را مجدداً ارزیابی کرد. همچنین باید شاهد افزایش اندکی در سود پرداختی توسط بانک ها باشیم، زیرا بانک های مرکزی به وضوح نشان داده اند که جهت گیری نرخ بهره رو به بالا است.

انتظارات کنونی این است که نرخ بهره بریتانیا تا پایان سال کمی بیش از 2 درصد باشد. در ایالات متحده این رقم نزدیک به 3 درصد است. مطمئناً، این بالاتر از چیزی است که ما به آن عادت کرده‌ایم، اگرچه کمتر از آنچه که تاریخ نشان می‌دهد «عادی» است.


چگونه می توانم اختلاف خانه تعطیلات را حل و فصل کنم؟

مادرم اخیراً درگذشت و املاک خود، از جمله یک خانه تعطیلات در ساحل ساسکس را به من و برادرم واگذار کرد. برادرم که مجری وصیت است، به نظر نمی‌رسد عجله‌ای برای فروش خانه تعطیل داشته باشد، هر چند که همیشه این تفاهم بوده است. آیا می توانم به زور فروش کنم؟

کای جونز، یکی از همکاران ارشد تیم مشتریان خصوصی در RWK Goodman، می گوید نمی توان به راحتی با از دست دادن مادرت کنار آمد و به نظر می رسد که برادرت از فروش خانه تعطیلات خودداری می کند.

هد شات از کای جونز، یکی از همکاران ارشد RWK Goodman

کای جونز، یکی از همکاران ارشد RWK Goodman

من فرض می کنم که برادرت تنها وصی است و اموال مادرت باید به طور مساوی بین شما دو نفر تقسیم شود. برادر شما به عنوان مجری موظف است در دارایی های دارایی املاک جمع آوری کند، بدهی های معوقه و هزینه های اداری مادرتان را تسویه کند، مثلاً هزینه های حقوقی. پس از جمع‌آوری دارایی‌های دارایی و تسویه بدهی‌ها، مجری باید موجودی را بین ذینفعان توزیع کند.

علاوه بر این، برادر شما باید توجه داشته باشد که به عنوان مجری باید از هرگونه احتمال تضاد منافع بین وظایف و مسئولیت های خود به عنوان مجری و خواسته های شخصی خود اجتناب کند. به عنوان یک ذینفع، شما این حق را دارید که بخواهید که دارایی به درستی و مطابق با اراده اداره شود.

پس اگر برادرت تعهدات ملکی را تسویه کرده است، باید سهم تو را از ترکه بین تو تقسیم کند. توزیع یا انحلال دارایی های موجود در دارایی و توزیع وجه نقد به طور مساوی یا انتقال دارایی ها به نام مشترک شما خواهد بود.

با توجه به آنچه شما گفتید، اراده تمهیدات خاصی برای خانه تعطیلات انجام نمی دهد و فروش آن توافقی بین شما بوده است. در حالی که از نظر فنی نمی توانید برادر خود را مجبور به فروش خانه تعطیلات کنید، می توانید پیشنهاد دهید که اگر می خواهد خانه تعطیلات را برای خود به عنوان ذینفع نگه دارد، می تواند سهم شما از خانه تعطیلات را از محل سرمایه خود به شما بازپرداخت کند یا از سهم خود از دارایی.

من توصیه می کنم که شما و برادرتان به دنبال حل مسالمت آمیز این موضوع باشید و میانجیگری ممکن است در این مورد کمک کند. اقدامات قانونی را باید تنها به عنوان آخرین راه حل در نظر گرفت.

اگر نمی توانید مسائل را به صورت دوستانه حل و فصل کنید و معتقدید که برادرتان به عنوان مجری عمل نادرست انجام می دهد، می توانید برای راهنمایی در مورد فروش ملک از دادگاه درخواست کنید. همچنین اگر نگران این هستید که برادرتان تأثیر نامطلوبی بر مدیریت داشته باشد، می‌توانید درخواست کنید که برادرتان را به عنوان مجری برکنار کنید.

اگر درخواستی ارائه کردید، دادگاه به نحوه اداره امور رسیدگی خواهد کرد و به نفع دارایی عمل خواهد کرد. به شرایط وصیت نامه نگاه می کند و هرگونه توافقی که ممکن است شما و برادرتان داشته باشید را نادیده بگیرد. امیدوارم شما و برادرتان بتوانید بدون مداخله قانونی مشکل را حل کنید تا از دشمنی جلوگیری شود.

نظرات این ستون فقط برای اهداف اطلاعات عمومی در نظر گرفته شده است و نباید به عنوان جایگزینی برای مشاوره حرفه ای استفاده شود. فایننشال تایمز با مسئولیت محدود و نویسندگان مسئولیتی در قبال نتیجه مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از هرگونه اتکا به پاسخ ها، از جمله هرگونه ضرر، ندارند و مسئولیت را به طور کامل مستثنی می کنند.

سوال بعدی ما

همسرم صاحب یک آپارتمان است که قبل از ملاقات ما با رهن خریده بود. او متعاقباً دوباره وارد آموزش عالی شد و این آپارتمان برای حمایت مالی او در حین تحصیل اجاره داده می شود. اگر خانه ای برای زندگی بخریم (که به طور مشترک مالک آن خواهیم بود)، ممکن است آپارتمان را به عنوان خرید اجاره مجددا رهن کنیم. با این حال، به دلیل اختلاف درآمد فعلی ما، بانک بر رهن مشترک آپارتمان اصرار دارد که می‌گویند باید نام من به سند اضافه شود و حقوق صاحبان سهام منتقل شود. اگر این اتفاق بیفتد، آیا همسرم می‌تواند به افشای تنها درآمد اجاره در اظهارنامه مالیاتی خود ادامه دهد، یا اینکه HM Revenue & Customs من را مجبور می‌کند بخشی از آن را افشا کنم؟ آیا ملاحظات مالیاتی دیگری وجود دارد؟

آیا مشکل مالی دارید که می خواهید تیم متخصصان حرفه ای FT Money به آن رسیدگی کنند؟ مشکل خود را به صورت محرمانه به آن ایمیل کنید [email protected]

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.