آژانس سازمان ملل می‌گوید قیمت مواد غذایی در ماه آوریل پس از افزایش بی‌سابقه اندکی کاهش یافته است

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 20 Second

رم: آژانس غذای سازمان ملل متحد روز جمعه (6 مه) گفت که قیمت جهانی مواد غذایی در ماه آوریل پس از رسیدن به رکورد در ماه مارس اندکی کاهش یافت، اما امنیت غذایی جهانی به دلیل شرایط دشوار بازار همچنان یک نگرانی باقی مانده است.

شاخص قیمت مواد غذایی سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) که بیشترین کالاهای غذایی در سطح جهان را مورد معامله قرار می دهد، در ماه گذشته به طور میانگین 158.5 واحد در مقایسه با 159.7 اصلاح شده برای مارس به بالا بود.

رقم مارس قبلاً 159.3 بود.

کاهش اندک این شاخص به ویژه برای کشورهای کم‌درآمد با کسری مواد غذایی یک تسکین خوشایند است، اما همچنان قیمت مواد غذایی نزدیک به بالاترین حد اخیر خود باقی می‌ماند، که نشان‌دهنده تنگنای مداوم بازار است و امنیت غذایی جهانی را برای آسیب‌پذیرترین اقشار به چالش می‌کشد. ماکسیمو توررو کالن، اقتصاددان ارشد فائو گفت.

اگرچه ماه به ماه کاهش یافت، اما شاخص آوریل 29.8 درصد بیشتر از سال قبل بود که تا حدی به دلیل نگرانی ها در مورد تأثیر تهاجم روسیه به اوکراین افزایش یافت.

شاخص قیمت غلات آژانس پس از جهش 17 درصدی در ماه مارس، در آوریل 0.7 درصد کاهش یافت. در حالی که قیمت ذرت 3.0 درصد کاهش یافت، قیمت گندم 0.2 درصد افزایش یافت.

فائو گفت گندم از مسدود شدن بنادر در اوکراین آسیب دیده است و نگران شرایط محصول در ایالات متحده است. با این حال، این نگرانی ها تا حدی با کشتی های بزرگتر از هند و صادرات بالاتر از حد انتظار از روسیه جبران شد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.