آلمان سیستم دفاع هوایی IRIS-T را به اوکراین ارسال می کند: شولز

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، پس از درخواست‌های کیف و احزاب مخالف آلمان برای افزایش تحویل تسلیحات سنگین، گفت: آلمان سیستم دفاع هوایی IRIS-T را به اوکراین عرضه خواهد کرد.

شولتز گفت آلمان “از ابتدای جنگ به طور مستمر تحویل داده است” و به بیش از 15 میلیون گلوله مهمات، 100000 نارنجک و بیش از 5000 مین ضد تانک ارسال شده به اوکراین از زمان حمله روسیه به این کشور در 24 فوریه اشاره کرد.

شولز به قانونگذاران در بوندستاگ گفت: «اخیراً، دولت تصمیم گرفته است که ما مدرن ترین سیستم دفاع هوایی آلمان را به شکل IRIS-T تحویل دهیم.

یک منبع امنیتی ماه گذشته به رویترز گفت که آلمان در حال بررسی تامین سیستم های دفاعی میان برد زمین به هوای IRIS-T SLM به اوکراین است.

شولتز در پاسخ به منتقدان در سخنرانی خود در پارلمان گفت که دولتش با ارسال سلاح های سنگین به یک منطقه جنگی به حمله روسیه با “تغییر گسترده سیاست در آلمان” پاسخ داده است.

درخواست‌های اوکراین برای تسلیحات سنگین در هفته‌های اخیر و زمانی که مسکو پس از شکست در تصرف کیف، پایتخت، شدیدترین قدرت آتش خود را در شرق کشور قرار داد، تشدید شد.

شولتز گفت که مذاکرات با شرکای آلمان در مورد راه هایی برای تسلیح بیشتر اوکراین در برابر حمله روسیه ادامه دارد.

روز سه شنبه، صدراعظم آلمان اعلام کرد که آلمان خودروهای جنگی پیاده نظام (IFV) را به یونان تحویل خواهد داد تا دولت آتن بتواند تسلیحات سبک شوروی را به اوکراین بدهد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.