آشفتگی اقتصادی توانایی G7 را برای ارائه پاسخ واحد مورد آزمایش قرار می دهد

اقتصادی
0 0
Read Time:4 Minute, 10 Second

اولاف شولز تنها شش ماه در مقام ریاست جمهوری خود میزبان نشست روز یکشنبه G7 در زمانی است که برای غرب خطرناک است، زیرا تورم فزاینده، بحران انرژی و خطر رکود، توانایی ثروتمندترین اقتصادها را برای به کارگیری یک واکنش هماهنگ آزمایش می کند.

این نشست – با حضور رهبران ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و کانادا – در حالی برگزار می شود که اقتصاددانان در سراسر جهان پیش بینی های رشد خود را کاهش داده و پیش بینی های تورم خود را تجدید نظر می کنند. قیمت انرژی و مواد غذایی از زمان تهاجم به اوکراین در ماه فوریه افزایش یافته است و در این ماه بانک های مرکزی نرخ ها را با حاشیه های بالاتری نسبت به انتظار بازارها افزایش داده اند.

هولگر اشمیدینگ، اقتصاددان ارشد بانک برنبرگ، می‌گوید: «تصور در آخرین اجلاس سران G7 غیرممکن بود که با چنین وضعیتی مواجه شویم. اوضاع خیلی بد است و ممکن است بدتر هم شود.»

چشم انداز وخیم هفته گذشته زمانی که آلمان پس از کاهش شدید تحویل گاز روسیه از طریق خط لوله نورد استریم 1 یک گام به سهمیه بندی گاز نزدیکتر شد، تاکید شد.

شولتز گفت که هدف اصلی این اجلاس که در استراحتگاه مجلل Schloss Elmau در کوه های آلپ باواریا برگزار شد، طرح وحدت بود. دموکراسی‌های پیشرو باید نشان دهند که نه تنها در مبارزه علیه آن، «به اندازه هرگز متحد شده‌اند». [Russian president Vladimir] صدراعظم روز چهارشنبه در پارلمان بوندستاگ گفت: امپریالیسم پوتین، بلکه در مبارزه با گرسنگی و فقر، بحران های بهداشتی و تغییرات آب و هوایی.

شولز به طور مشخص برای “طرح مارشال” برای اوکراین، با الگوبرداری از طرح آمریکایی که بازسازی اروپا پس از جنگ را تامین مالی کرد، تلاش خواهد کرد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از طریق لینک ویدیویی در این نشست شرکت خواهد کرد.

رهبران همچنین در مورد اختلالات در عرضه جهانی مواد غذایی ناشی از محاصره بنادر دریای سیاه اوکراین توسط روسیه صحبت خواهند کرد. شولز، که اندونزی، هند، آفریقای جنوبی و سنگال را نیز به این اجلاس دعوت کرده است، گفت: «جلوگیری از قحطی فاجعه‌بار» بر عهده G7 بود.

اما ممکن است دستیابی به یک پاسخ سیاست مشترک در مورد تهدیدات کلان اقتصادی برای خود کشورهای G7 دشوارتر باشد – که بحث در مورد آن در روز اول اجلاس غالب خواهد بود.

یک هلیکوپتر AS 332 Super Puma متعلق به پلیس فدرال آلمان Bundespolizei در حین پرواز و آموزش امنیتی برای اجلاس سران G7 در نزدیکی Garmisch-Partenkirchen آلمان در 23 ژوئن 2022 بر فراز Schloss Elmau پرواز می کند.
یک هلیکوپتر AS 332 Super Puma متعلق به پلیس فدرال آلمان Bundespolizei بر فراز Schloss Elmau پرواز می کند © Wolfgang Rattay / رویترز

برخی از تحولات اخیر خارج از کنترل رهبران تلقی می شوند: سیاست چین صفر کووید که با زنجیره های تامین جهانی ویران می کند، و کاهش جریان گاز توسط کرملین به اروپا، که بازارهای گاز را متلاطم کرده و احتمال بحران انرژی در زمستان را افزایش داده است.

“این رهبران G7 نیستند که این مشکلات را ایجاد کرده اند – بلکه این است [Chinese president] اشمیدینگ گفت: شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین.

این در تضاد با همه‌گیری کووید-19 است، زمانی که دولت‌ها از حمایت مالی گسترده و محرک‌های پولی برای محافظت از کسب‌وکارها در طول قرنطینه استقبال کردند. یک مقام ارشد آلمانی گفت، سپس یک “اجماع ساده” در مورد چگونگی پاسخ وجود داشت – یک “پاسخ کتاب درسی اقتصاد کلان، یعنی یک سیاست پولی و مالی انبساطی”.

او افزود: «وضعیتی که اکنون در آن قرار داریم بسیار پیچیده‌تر و بسیار دشوارتر است. این ایده کاملاً واضح و تقریباً غریزی که شما فقط سیاست‌های انبساطی را دنبال می‌کنید دیگر چندان واضح نیست.»

پاشال دونوهه، رئیس گروه یورو وزرای دارایی، گفت: این بار سیاست گذاران باید تعادلی بین حمایت از خانوارهایی که بیشتر در معرض افزایش قیمت انرژی هستند و مراقبت از تحریک فشارهای تورمی ایجاد کنند – وظیفه ای که او آن را “طلبانه” توصیف کرد.

او روز جمعه در بروکسل گفت: «این یک چالش بسیار دشوار برای بانک‌های مرکزی و دولت‌ها است. تاریخ به ما نشان می‌دهد که اگر تورم با نرخ‌های بسیار بالا به پدیده‌ای چند ساله تبدیل شود، چالش‌هایی که ما در زمینه هزینه‌های زندگی با آن روبرو هستیم، تنها رشد می‌کنند.»

ایالات متحده در حال مذاکره با رهبران اروپایی در مورد چگونگی کاهش فشار بر قیمت انرژی بوده است. به گفته مقامات، تمرکز بر راه‌هایی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌های نفت خام و تقویت درآمدهای صادراتی پوتین توسط محدودیت‌های گروه ۷ بر نفت روسیه است.

یکی از پاسخ‌هایی که مدت‌ها توسط ایالات متحده تحت فشار قرار گرفته و در Schloss Elmau مورد بحث قرار خواهد گرفت، محدودیت قیمت نفت به روسیه است. این امر مستلزم تغییراتی در ممنوعیت اروپا برای بیمه کشتی‌های نفتی روسیه است: یک مصالحه ممکن است به کشورها اجازه دهد در صورت رعایت سقف قیمت، بیمه دریافت کنند.

اما شولز نسبت به این ایده سردرگم است. او روز جمعه گفت که “خوب نیست” اگر فقط چند کشور از سقف قیمت نفت پیروی کنند – فقط در صورتی کارساز خواهد بود که همه رعایت کنند. “[Oil] وی گفت: تقاضا جهانی است. و تا زمانی که نتوانیم همه یا تقریباً همه را همراهی کنیم، آنقدر مؤثر نخواهد بود.»

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.