برچسب های پرطرفدار

آب زاینده رود ارتباطی با کارون ندارد / برنامه های انتقال آب را قبول نمی کند – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، قاسم تقی زاده خامسی عصر جمعه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در خوزستان درباره موضوع بررسی مشکلات آبرسانی در استان خوزستان با اشاره به اینکه در مناطق خشک که تأمین آب آشامیدنی نیز وجود دارد ، اظهار داشت: آب برای تأمین آب آشامیدنی بین حوضه یا درون حوضه منتقل می شود چرا دولت نمی تواند به مردم بعضی مناطق نوش جان کند تا تشنه بمانند؟

وی خاطرنشان کرد: 90 درصد آب کشور در کشاورزی مصرف می شود اما کارایی آن کمتر از 50 درصد است. وی گفت: تا کی باید وضعیت به این شکل باشد؟ آب آشامیدنی 7٪ و صنعت 3٪ مصرف می کند ، بقیه در کشاورزی استفاده می شود.

معاون وزیر نیرو در مورد ارتباط جریان آب زاینده رود با رودخانه های خوزستان نیز تصریح کرد: جریان آب در زاینده رود ارتباطی با کارون ندارد. در حالی که 90 میلیون متر مکعب آب در مقایسه با حجم سد کرخه عددی نیست ؛ این آب حق قسمتهای شرقی و غربی اصفهان مخصوص باغها بود.

تقی زاده خامسی در خصوص انتقاد از پروژه انتقال آب بهشت ​​آباد اظهار داشت: پروژه بهشت ​​آباد یک سیستم آبرسانی است که قرار بود بیش از یک میلیارد متر مکعب آب به سه شهر منتقل کند که در طرح بررسی کردیم و یک چهارم آن برای نوشیدن آب و اصفهان شد.

وی افزود: دو یا سه سال پیش این پروژه در دست اجرا بود اما به دلیل عدم مجوز زیست محیطی متوقف شد. تاکنون هیچ پروژه ای بدون مجوز زیست محیطی آغاز نشده و با این مجوز تعطیل نشده است.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: “هر طرح انتقال آب مزایا و معایب خود را دارد ، اما وقتی مراحل قانونی را طی می کند همه باید آن را بپذیرند.”

وی افزود: پروژه بهشت ​​آباد برای مطالعه محیط زیست به سازمان محیط زیست ارسال شد اما آنها از استفاده از تونل خودداری کردند. بررسی در حال انجام است و باید اقدامات قانونی انجام شود. اکنون تونل بسته شده است و هیچ کاری انجام نمی شود.

تقی زاده خامسی گفت: در سه شب خروجی سد کرخه سه برابر شده است اما آب به کف نمی رود و در میانه راه آب برای کشتارهای غیرقانونی کشیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post تسلیت قالیباف درگذشت “حمیدرضا صدر” – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان
Next post قیمت جهانی طلا در حال سقوط است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان